Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kistesó mikor érkezzen?

Kistesó mikor érkezzen?

Figyelt kérdés
Nálatok mekkora a korkülönbség? Miért döntöttetek így? Gyes után visszamegyek dolgozni, akkor utána minimum 5-6-7 ev lenne a korkülönbség a gyerekek között, nem túl sok ez? Vagy legyen korábban nálunk az kb 3 év lenne.
2015. aug. 5. 08:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

1 perc a korkülönbség :D bocsi :D


én úgy vállaltam volna másodikat, hogy nem megyek még vissza, tehát kb. 2 év különbséggel, akiket látok, ismerek, ott ez vált be a legjobban

2015. aug. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 21 hónap van a fiúk között. Nem akartam visszamenni két gyerek között, és túl nagy korkülönbséget sem szerettem volna.

Van aki nem akar sokáig kimaradni a munkából, és visszamegy 2 gyerek között. Olyan ismerősöm is van, aki első gyerek után "kipihente magát", mielőtt másodikat vállalt volna. Meg olyan ismerősöm is van, aki úgy érezte nem bírna el 2 kicsivel, ezért van náluk nagyobb korkülönbség.

Minden oldalról fogsz előnyöket és hátrányokat hallani, nektek kell dönteni.

2015. aug. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen tudom, hogy nekünk kell eldönteni. Mindkettő verziót eltudom képzelni. A túl kis korkülönbséget nem eddig nem is szerettem volna. Két éves a kisfiam, tehát annyira kicsi korkülönbség már nem lenne, viszont meg pont akkora, hogy eltudjanak együtt is játszani, társai lehetnek egymásnak. Nekem nagy korkülönbség van köztem es a tesóm között tudom az előnyeit es hatranyait is. Szeretjük egymast jó emlékeim vannak. Biztos azert szimpatizalok ezzel jobban, mert ezt ismerem....Viszont most a kisfiam "szemével nézve" már azt látom talán megis jobb a kicsi korkülönbseg.
2015. aug. 5. 09:34
 4/15 A kérdező kommentje:
Elnézést a zavaros megfogalmazásért itt ugrál az ölemben a kópé :)
2015. aug. 5. 09:35
 5/15 anonim ***** válasza:

Sztem sok, mármint én nem akarnam ezt a nagy korkülönbséget.


Most februárban szültem. 2016tol kezdünk próbálkozni a kistestverrel

2015. aug. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én/mi a férjemmel ugyanezen törjük most a fejünket. Visszamenjek dolgozni és úgy jöjjön a tesó vagy ne menjek és legyen kis korkülönbség.(1,5-2 év) Egyszerűen nem tudunk dönteni. Felsorakoztatjuk az összes érvet és ellenérvet mindkét döntés mellett, de egyszer ezt mondjuk, máskor meg mást. Most megint jön a foga a lányomnak, nem alszik, hisztizik mindenen, most kapásból rávágom, hogy nem kell még! Egy-egy jobb nap után pedig miért ne jöhetne. :) Egy biztos, ameddig nincs egyértelmű döntés egyik vagy másik mellett, addig nem is próbálkozunk. Egyértelműen akarnunk kell és mindkettőnknek, ebben maradtunk. Most 13 hónapos a lányom.
2015. aug. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi 2 év korkülönbséget szerettünk volna, de kevesebb lesz, ha sikerül. Öthónapos múlt a fiam, most kezdünk próbálkozni, mivel jövő év aug-ig van munkaviszonyom. Ha ez idő alatt megszületne a baba, anyagilag jobban járnánk, ami nem utolsó szempont, mert semmit nem adnak ingyen.
2015. aug. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
2-2,5 év különbséget tartok ideálisnak, én így igyekeznék összehozni a 2 gyereket.
2015. aug. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 2 év van az első és a második között, és 2 év 8 hónap lesz a második és harmadik között.

Én is kis korkülönbség párti vagyok, a szülőknek nehezebb, a tesóknak jobb. (általában)

28 évesen szültem az elsőt, 33 leszek, mire megszületik a harmadik, nem akartam visszamenni köztük dolgozni és mindig mindent újrakezdeni, mert úgy bőven 35 felett lettem volna, mire megszületik az utolsó.

Így az első évek keményebbek, de jól összenőnek majd a gyerekek, legalábbis remélem. :D


Egyik ismerős anyuka az első kettőt kis korkülönbséggel szülte, ők most iskolásak és lett egy kistesójuk. Arra panaszkodott, hogy nehéz közös programokat, szervezni, vagy egyszerűen együtt játszani, mert a kicsi még túl kicsi és csak rombol, a nagyoknak meg leginkább társasozni, kártyázni szeretnének az anyukájukkal és így elég nehéz összehangolni őket.

2015. aug. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 4 év van (1 és 5 évesek) és tényleg nagyon jó, hogy nem kell kétfelé szaladni, mert a nagyobb már nem keveri magát percenként életveszélybe. Kisebb korkülönbséggel és a második terhesség alatt eléggé megroppant gerinccel nem is tudom, hogy bírnám. Viszont már most látom, hogy nem fognak úgy játszani együtt (bár ez biztos habitustól is függ), mint ahol kisebb a korkülönbség, hiszen mire a kicsi 2 évesen bölcsis lesz és már lassan "partner" lehetne, nem csak romboló vagy akadály, a nagyobb kezdi az iskolát és a "hagyjál-békén-ciki-a-babás" korszakot (ennek már most látom jeleit). Persze mire fiatal felnőttek lesznek, már nem fog mindez annyit számítani és akár 10 év korkülönbséggel is lehetnek a mai kisgyerekek majd jó testvérei egymásnak.
2015. aug. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!