Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezditek el leszoktatni...

Mikor kezditek el leszoktatni babátokat a pelusról?

Figyelt kérdés

Már lassan 2 hónapja próbálkozok, de egyre rosszabb. 21 hónapos lesz kisfiam és ahányszor magyarázom neki,hogy bilibe kell psilni és kakilni, ráültetem csak sír rajta. Mostanság meg ha csupaszon is van,követeli a pelust maga alá. Pedig volt,hogy reggel,mikor felkelt majdnem száraz pelust vettem ki alóla. Max ha 2x belepisilhetett.

Mutatjaha pisil,ha kakál, mondja is amikor ezeket végzi. De nem látom rajta azt,hogy meg szeretne válni a pelustól.

Ti mikor és hogyan szoktatjátok le gyermekeiteket a pelusról?


2015. aug. 5. 15:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű,hogy még nem érett rá.Csak tudnàm honnan szedik az anyukák,hogy ültetni kell a bilin,amíg nem csinàl bele...Látod,máris szorong,hiszen sír.Eléggé elrontottad.Majd ő jelez,ha készen áll rá.
2015. aug. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem mèg 2 hete a pelust se engedte levenni, hogy ilyen melegben ne süljön bele. De 5 napja elkezdte használni a bilit, ès nem mondtam neki, csak egyszer, hogy ha nagyfiú lesz, majd abba pisiljen. Nem ültettem rá, magától jött rá. Most ott tartunk, hogy a kaki is abba megy. Már csak alváshoz kell pelus, vagy ha megyünk valahova. 22 hónapos.

Mèg nem beszèl, de ha kail vagy pisil, akkor mondja, hogy kaka.

Ne erőltesd. Hagyd pelus nèlkül napközben, hátha belepisil. Ha így lesz dícsèrd meg, de ne szidd le, ha a földre megy.

De valószínű nem èrett mèg meg rá.

2015. aug. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez az erőltetés, amit csinálsz. Türelem, ráér még. Ha most elveszed a kedvét a dologtól, sokkal később lesz szobatiszta.

Rakd számára elérhető, látható helyre a bilit, és várd meg, hogy ő kezdeményezze a használatát. Nem kell sürgetni. Azok alapján, amit leírtál, most biztosan nem megy a közelébe sem jó darabig.

2015. aug. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

20 hónapos a fiam, és eszem ágában sincs ezzel zaklatni. Egyértelmű lesz, ha megérett rá és ő is akarja.

Nem értem, hova rohansz.

2015. aug. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem rohanok, csak mikor megkapta, tetszett neki,ráült (persze még pelussal), úgy csinált mint aki kakál vagy pisil. ÍMondom akkor lassan mehet pelus neélküll is. Eleinte tetszett neki,de már lassan 2 hete nem. Látható helyen van a bili, játékból előveszi, ráül, decsak ennyi. Nem erőltetem, tudom én,hogy rájön magától.
2015. aug. 5. 16:08
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor ahogy mondod, ennyi. Ha ráül és pisilőset játszik, szuper. És itt állj is meg. Majd lesz jele, ha komolyabban érdekli. Az, hogy ráülteted és addig kell rajta ülnie, míg nem pisil bele, minden csak nem türelmes szoktatás. Felesleges, amit csinálsz, sőt káros is lehet a végén.
2015. aug. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Lassan 2 éves lesz a kisfiad, már nagyon rég nem "baba", hanem kisgyerek...

Amúgy meg jövő tavasszal-nyáron ráérsz majd a bilit elővenni, túl fiatal még ehhez.

2015. aug. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Millió ilyen kérdés van itt is, millió hasonló vàlasszal: nem érett rà, és csak stresszeled most ezzel az egésszel. A szobatisztasàg idegrendszeri fejlettség függvénye, nem pedig betanìtandó szokàs.


A fiam akkor szokott le a pelusról, amikor magàtól úgy gondolta. Egyszerűen nem kérte vissza, onnan nem volt baleset, napok alatt szobatiszta lett éjjelre is, igaz, majdnem 3 éves volt. De nem kellett utàna àllandóan felmosni, öltöztetni, fürdetni, àgyat húzni, stb. És neki s volt soha stressz ez az egész.


Hamarosan jelezni fogja az ingert is, toporog, tapizza majd a fütyit, kakinàl elbújik. Itt majd szépen lehet kérdezgetni és finoman motivàlni, hogy intézné-e màshova pelus helyett.

2015. aug. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nagyobbik lányom 2,5 évesen lett szobatiszta, mi nem biliztünk, egyből lépcsős szűkítőt használt és szinte egyik napról a másikra ment minden.

A kicsi most 24 hós, elkíséri a tesót pisilni, ő is rá szokott ülni, meg is törli utána magát :D de még egyszer sem sikerült belepisilnie. Egyelőre pelusozunk, eljön majd az idő, amikor képes lesz irányítani a hólyagját. Most még mindg meglepődik, ha nincs raja pelus és jön a pisi. :)

2015. aug. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Julie S ***** válasza:
22 hónapos a lányom, kb. 2-3 hónapja vettünk neki bilit. Eleinte hol lelkesedett neki, hol nem. Aztán elkezdte magától kérni, hogy bilibe pisiljen, aztán sikerült bele kaki is, majd most már szokta magától is hozni a bilit, hogy ő most abba szeretné az aktuális dolgot végezni. 1-2 hete még csak este bilizett, most már délután is eszébe jut. Semmit nem erőltettünk neki, csak akkor biztattuk, amikor magától kérte. A kakinak nagyon szokott örülni, ha végez vele, lelkesen visszük a wc-be. :) A pisi már nem nagy szám. :) Egyébként volt olyan, hogy 2-3 napig eszébe sem jutott a bili, akkor nem piszkáltuk vele. Max megkérdeztük tőle, hogy akar-e bilibe kakilni/pisilni, de ha 'nem' volt a válasz, akkor ennyiben maradtunk.
2015. aug. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!