Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igény szerint vagy 4 óránként?...

Igény szerint vagy 4 óránként? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés

Melyik a jobb/egészségesebb? Melyikkel lesz könnyebben napirendje? Melyik könnyebb az anyukának? Melyikkel kell kevesebbet kelni éjszaka?


Meg lehet ezt így határozni vagy majd ahogy sikerül?


38+2 hetes vagyok, és nem tudom, mihez szoktassam. A sógornőm kisfia pl. 5 hetes kora óta nem kel éjjel, este 9kor eszik, majd reggel fél 6ig alszik. szeretném, ha nálunk is ilyen könnyen menne :)


2015. aug. 5. 15:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
minimu m 3 orankent a szomjusag miatt. az elso 2-3 hetben igeny szerint a tejtermeles miatt. aztan a legtobb baba at all magatol a 3 orara.a sogornod babaja mennyi idos? eleinte gyakran atalusszak aztan sok babanak elromlik az alvokaja. ezt nem igazan lehet befolyasolni. arra viszont figyelj h ne szokja meg a cicin altatast mert kesobb abbol van az ejjeli 6 ebredes
2015. aug. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
41%
A rossz hírem az, hogy az anyaság nem kívánságműsor. Azt pedig neked kell eldöntened, hogy edsz-e tejet a gyerekednek, ha éhes. Ha van szíved éheztetni, ha pl 2 órával szopás után éhes lesz, akkor 4 óránként. Ha pedig akkor szeretnéd szoptatni amikor éhes, akkor igény szerint szoptasd. Ezt neked kell eldönteni.
2015. aug. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát az nem úgy müködik hogy te majd szoktatod az újszülöttet... Majd ö szoktat téged! Nem egy óraszerkezet hogy 4 órányira beállítod öt! Bocs. Az elsö idöben mást se fogsz csinálni mint ülni amíg a hátsód nem érzed és szoptatsz... És szoptatsz.. Ha végig is alussza az éjszakát hamar, akkor is kellned kel, hogy fejd a tejed, mert begyullad a melled ha pangni hagyod benne a tejet a korai idöszakban mikor annyit termel hogy csak fröcsög... Ha szerencséd lesz és lessz annyi tejed.. Sok szerencsét!
2015. aug. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ez semmiképp sem annak a kérdése, hogy melyik könnyebb az anyukának. Az éjjeli kelés sem azon múlik, hogy 4 óránként vagy igény szerint szoptatod. Mindenképp igény szerint szoptatnék (ahogy tettem is), már csak azért is, mert ha józan ésszel belegondolunk, mi felnőttek sem pontos időközönként éhezünk vagy szomjazunk meg. Nekem a nagyobb lányom 6 hetes korától este 7-től másnap reggelig aludt, a kicsi pedig csak 1.5 évesen aludta át az éjszakát először, pedig mindketten igény szerint voltak etetve.
2015. aug. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%

Ne csináljunk már úgy, mintha az igény szerinti szoptatás lenne a megoldás minden problémára, és az egyetlen helyes út.


Kérdező, most az igény szerinti szoptatás a divat, de neked kell eldöntened, hogy mi szerinted a helyes. Az igény szerinti szoptatás a legtöbbeknél általában átfordul folyamatos szoptatásba, a kötődő nevelés jelszavával. Ma rengeteg család él úgy, hogy a szülőkkel alszik a gyerek, mert az anyuka hozzászoktatta, hogy egész éjjel szopizik, amikor csak akar. Nem rakja le a kiságyba, mert "kilenc hónapig egy test voltunk, miért száműzném az ágyamból". Ennek az az eredménye, hogy a gyerek minden rezdülésre felébred, persze sír, apa aludna, mert másnap 12 órát dolgozik, úgyhogy anya szoptat és alszik, sokszor egyszerre. Ebből lesznek a 8 hónapos, 12 kilós gyerekek, mert szerencsétlent minden nyikkanásra mellre teszi anyuka, mert éhes. Be lehet lépni a FB-os Szoptatás kérdések és válaszok csoportba, és ott látni ilyeneket.


Én ebben az együtt alvás-állandó szoptatásban nem hiszek. Magában az igény szerint szoptatás alapelvében viszont igen. Arra én sem vagyok képes, hogy ha a gyerek egy óra után megint éhes, akkor még három órát hagyom sírni. Viszont akkor még szórakoztatom, nyugtatgatom kb egy óráig, amíg jobban megéhezik. Ez szerintem egy egészséges átmenet, igény szerint 2-3 óránként eszik. Nem szoptatok egész nap, de nem hagyom sírni a babámat. Éjjel pedig a kiságyában alszik, este 10-től, reggel 7-ig, de az csak mázli.

2015. aug. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves utolsó! Végre valaki :)

Pontosan ezt az állandó szoptatást-cicin alvást-együtt alvást nem szeretném.

Kedves első! 1 éves a kissrác, ezért is vagyok kicsit irigy :) Bár tudom, hogy ez nem szoktatás kérdése, de mégis keresem az okot. Akkor szimplán csak annyi, hogy ők mázlisták? :)

2015. aug. 5. 16:37
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

4 óra rengeteg, egy újszülött szinte kizárt, hogy kibír ennyit. Nekem nagyon jó babám van (most 4 és fél hetes), eszik és alszik, de biztos, hogy nem tudnám 4 óránként szoptatni, mert 3 óra elteltével éktelen üvöltés lenne. Ő ugyanis 80%-ban 3 óránként éhezik meg, persze van, hogy eltelik 4, de olyan is van, hogy csak másfél. Most egy ilyennél pl. akkor hallgatnom kéne további 2 és fél órán át, hogy rekedtre üvölti magát az éhségtől, mert 4 óránként etetünk? Ez kínzás szerintem, nem lennék rá képes. Mindenképpen az igény szerinti etetést mondanám, tudják ők, mikor éhesek.

Ettől többet kelni nem kell éjjel, ahogy már mondták előttem, az akkor van, ha a cicit nem csak evésre használjátok. Cicin elalvás (jó, ha bealszik rajta, akkor ez van, el kell venni tőle és kész), cicin cumikázás, minden nyekkenésre cicire tevésnél van ez. Ha akkor teszed mellre, amikor tényleg éhes, ha nem eszik, pár percnél tovább nem hagyod cumizni rajta, akkor nem fog folyton rajtad lógni éjjel is, megtanulja, hogy a mell evésre van, nem másra.

2015. aug. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

7-es vagyok megint.


Az 5-ösnek nagyon igaza van! Amit az általa említett nők csinálnak, az nem igény szerinti szoptatás, csak ők nevezik annak. Ez már tényleg inkább folyamatos szoptatás, azt hiszik, hogy a cici a megoldás mindenre, és minden nyekkenésnél cicit kell dugni a gyerek szájába. És ez már tényleg rohadtul nem egészséges, bármennyire is megsértődnek rajta. Nem kell mindig cici, akkor kell, ha éhes a gyerek. EZ az igény szerinti szoptatás. Egyéb problémák esetében nem ciciztetni kell, hanem a gondot megoldani.

2015. aug. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha 4 oránként akartam volna etetni a gyerekemet szerintem éhen halt volna. Igény szerint szoptattam, 2,5-3-3,5 oránként, mikor hogy volt éhes. Ujszülött korában kb negyed ora alatt végzett, most 9 honapos, kb 3-4 percet van mellen. Soha nem csüngött rajtam fölöslegesen, soha nem aludtunk együtt. Az éjszakát továbbra sem alussza át.


Amugy szerinted melyik a könnyebb? Mellre tenni és megetetni 5 perc alatt, ha éhes, vagy még 49 és fél percig várni, mire letelik a 3 ora?


Igény szerint kell etetni szerintem, de nem minden nyikkanásra, nem szabad összekeverni. Ha 2 ora telt el, akkor annyi, ne hagyjuk üvölteni még egy orát.


Készülj fel amugy, hogy nem biztos, hogy 3 naposan végig fogja aludni az éjszakát. Az, hogy végig üvölti, szerintem jellemzöbb.

2015. aug. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
5, te mégis milyen jogon parasztozol le engem?! És nem, nem folyamatosan szoptattam hanem 2-4 óránként. Amikor a gyerek éhes volt!
2015. aug. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!