Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Darabos ételek bevezetése,...

Darabos ételek bevezetése, hogyan?

Figyelt kérdés
Kisfiam 8 hónapos elvileg jöhetnének a darabosabb ételek, hogyan csináljam? Félek a fulladástól.
2010. márc. 9. 09:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Villával törd össze az ételt úgy nem lesz pépes!Először keveset rakjál a kanálba!:)
2010. márc. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia ne félj, ügyesek a babák, nem fog megfulladni. Én a villával összetört dolgok mellett adtam neki babakekszet, meg csipkodtam neki a mi ételünkből is, pl főtt répa, csirkemell, egyre nagobb darabokat. Nagyon hamar belejött, már a kekszet is ügyesen majszolja. kilenc hónapos múlt.
2010. márc. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Én kipróbálom ha bizonytalan vok, h fog nélkül én össze tudnám e törni, s lenyelni.Húst inkább turmixold, nehogy baj legyen arra megy a forró főzelék, villával jól összetörve.Főzőlével higíts azért.Pici falat a kanál végén.Remélem tudtam segíteni :)
2010. márc. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Énőször pici kenyér bele darabokkal teszteltem,ott ültem előtte míg rágcsálta és ugrásra készen figyeltem hogy ajajj nehogy félre nyelje :). Kicsit para voltam. De nagyon ügyes volt és egyre nagyobb kenyér darabkákat evett. A főzeléket pedig villával törtem és egész picit tettem a kanálra először. Aztán megszokta. Meg igazán én úgy vettem észre hogy akkor fogadja el inkáb a baba a darabos ételt ha van már foga, bármelyik fog. mert a szomszéddal egyidős a babám és neki amíg nem volt foga nem ette a darabosat.Remélem segítettem!

2010. márc. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A fog, az nagyon fontos! Az én fiam 18 hónaposan kezdte szívesen enni a totál darabos kajcsikat. Ide értve a kenyér falatkákat is. Amíg nem volt rágó foga csak a pépeset ette, a villával törttől pedig öklendezett, így az nekünk kimaradt.
2010. márc. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azért is kérdeztem, mert még csak 2 foga van alul.
2010. márc. 30. 23:14
 7/7 anonim ***** válasza:
Nyugi! A babák fog nélkül, csupán az ínyükkel is szuperül el tudják "rágni" a puhára főtt zöldségeket. Nem is buták, elnyammogják és csak akkor nyelik le, ha az már elég pépes ahhoz, hogy lenyeljék. Eleinte kezdd úgy, hogy az összeturmixolt ételbe tegyél egy keveset, amit villával törsz össze, aztán egyre több lehet a darabos. Jó az is, ha néha kap a kezébe kiflicsücsköt, kenyérhéjat, kölesgolyót, puha zöldségeket, hogy elrágcsálja. Az enyémnek 11 hónaposan bújt ki az első foga, mégsem hajlandó 8 hónapos kora óta semmi pépeset megenni... nem a fogon múlik :) 4 gyerekes anyuka
2010. márc. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!