Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg extrém beteges a kisfiam?

Tényleg extrém beteges a kisfiam?

Figyelt kérdés

2,5 éves, közösségbe nem jár, átlag 3-4 havonta beteg, most nyáron 3 héten belül két vírust nyelt be. Szerintem ez normális kisgyereknél. Tévedek?

Agymenésem van a nagyiktól. Azzal jönnek, hogy ez nem normális dolog, vizsgáltassam ki, irassak neki immunerősítőt, stb stb stb Naponta a fejemhez vágják, hogy nem tudok rá vigyázni, minek teszem bele a medencébe (32fokos a vize amúgy), biztos a kutyától beteg, mert nem eszik rendesen, sok rajta a ruha, kevés rajta a ruha, ilyen vagy olyan baja lehet a sok betegségtől, mi lesz majd az oviban,vigyem el privát gyerekoevoshoz, és még sorolhatnám.... Anyám , anyósom és a nagymamám is ezzel zaklat.

Jó, most tényleg kétszer volt beteg rövid időn belül, de nem ez a jellemző azért.

Igazuk van és én vagyok hülye, vagy aprópicit túldimenzionálják a dolgot?



2015. aug. 15. 13:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Most komolyan kedves kérdező!

Nem azért parázzák túl, ha egy gyerek sokat beteg, mert jaj istenem bármi komoly baja lehet (bár nyilván ennek a hátterében lehet akár bármilyen probléma is, nincs kizárva, de nem ez a jellemző), mert azért nem szokott, viszont neked nem jobb és könnyebb, illetve főként a gyerekednek, ha nem kell látnod szenvedni, nem kínlódik, plusz nem kell egy csomó gyógyszert megvenned és adnod neki? Nekem nem az a bajom, ha sokat beteg a fiam, mert bármi komoly baja lesz tőle, mert nyilván nem lesz, mert mindig időben kezelve van, de tudod amikor annyiszor látjuk kínlódni a gyerekünket, az már nekünk is fáj, nem csak neki, plusz azért köszi, de jobb, ha inkább másra megy el a havi bevétel és nem több ezer forintos gyógyszerekre!

2015. aug. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Persze, hogy nem. Nekem is megszakad érte a szívem :'-(

De azért nem kapok hisztériás rohamot. Lentebb a nagyikat idéztem.

2015. aug. 15. 18:41
 13/14 A kérdező kommentje:
10-es, ezt amúgy én is így gondolom. Három hete az a vírus nagyon leverte. Ráadásul alig evett. De a betegségektől lesz ellenállóbb nem? Szóval elméletileg az is előfordulhat, hogy oviban kevésbé lesz beteges nem? Vagy ez hülyeség?
2015. aug. 15. 18:52
 14/14 anonim ***** válasza:

ez hülyeség, nem a betegségektől erősödik az immunrendszer, sőt! ha sok gyógyszert szed akkor kevésbé lesz ellenálló.

persze vannak olyan betegségek amiket csak egyszer lehet elkapni, pl. bárányhimlő, 3napos láz, ezeken valóban túl lesz és oviban nem kapja már el, de a többi betegségre sajnos ez nem igaz, ha beteges akkor nagyobb eséllyel lesz még betegesebb óvodában.

cebion az c-vitamin, azt add neki télen-nyáron, ha beteg 2x10 csepp ha nem beteg akkor 1x10 csepp, meg a d-vitamint is, emellett az immunerősítőt kúraszerűen, amikor nem adod neki akkor meg multivitamint.

nem kell károgni, nagyik is nyugodtan befoghatják, de te se ess át a ló túloldaláára, amit tud a betegségek ellen tenni azt tedd meg, mert szüksége van rá a gyerekednek, a többi meg úgy lesz ahogy :)

2015. aug. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!