Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sírni hagyás? Vélemények?

Sírni hagyás? Vélemények?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem provokálni szeretnék csak vélemények érdekelnek..Két hónapos a kislányom a Párom csak hétvégente van itthon segítségem nincs..Sajnos előfordul hogy ha nem akarok éhen halni vagy úszni a koszba, hogy sírni hagyom a Bébym..Van hogy úgy is alszik el..Mostanában sokat olvasok ennek káros hatásairól, de amúgy meg mindenki azt mondjA hogy a kézbe szoktatás is ugyanolyan káros.Nem szeretném hogy depressziós tinit neveljek, ezért érdekelnének tapasztalatok..Az altatás sem egyszerű mivel nem alszik el kézben, nem cumizik, ezért az egyetlen megoldás hogy leteszem mikor már nagyon fáradt, és sirdogálva alszik el..Szerintetek hogy lehetne vmi altatási rituálét bevezetni??Énekelgetés, mondokázást is próbáltam, de arra inkább felénred..
2015. aug. 17. 11:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

2 hónapos semmiképp se hobbyból sír. Lehet csak téged hiányol?!

Tényleg vannak káros hatásai, olyanról is hallottam hogy a baba sérvet kapott a sok sírástól:(

Amikor meg abbahagyja nem is biztos h megszűnt a baja, csak halálra fáradt és már szólni se bír:(

Miért nem kötöd magadra? Közben is lehet mosogatni, krumplit hámozni,porszívózni aztán ha esetleg bealszik, óvatosan lerakod.

Nem is hallottam még ilyenről, hogy egy gyerek attól depressziós lenne tini korában mert babaként felvették:S Ez vmi nagy hülyeség szerintem.

Szerintem hasznos lenne konkrét alvásidőt bevezetni, hogy mindig ugyanakkor rakod le és mindig ugyanazt az 1-2 altatót énekled. Aztán megszokja h mindig 8kor alvás (meglepően jó a babák belső órája) illetve egy idő után ha meghallja a dalt már elkezd álmosodni. Lényeg a rendszeresség meg a kitartás.

2015. aug. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
81%
Ne hagyd sírni, nem szabad. Én is azt hittem, majd megőrülök az elején, mert csak ölben volt el, ha letettem, azonnal felébredt, és amúgy is max 1 órát aludt nappal 2 hónapos koráig. Még a wc-re is vittem magammal, hogy a 3 műszakban dolgozó férjem ne ébredjen sírásra. Enni lopva volt időm, és még sorolhatnám. Én sem erre számítottam, de túl lettünk rajta. 2 és 4 hónapos korában lényegesen javult a helyzet. Most 5 hóas, mostanra többet alszik és nem ölben, így alvás idő alatt nagyjából meg tudom csinálni, amit szeretnék. Szoknom kell még mindig, hogy egy-egy munkafolyamatot nem tudok megszakítás nélkül megcsinálni, na de ez van. A világért sem adnám azt a bizalmat, amit a mosolya sugároz felém, amikor csak meglát.
2015. aug. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
81%

én soha nem hagytam sírni. nem tudom amúgy miért lenne káros ha meg van dajkálva az a kis drága.

az ősbizalom nagyon fontos, ha megtanulja, hogy hiába szól, anya nem reagál, akkor az el fog veszni. beleépül a tudatalattijába, hogy anyának felesleges szólni, egy idő után nem is fog sírni.

másrészt a kommunikáció kialakulását már most gátolod. ő szól és semmi reakció.


enyém 2 hónaposan vagy cicin aludt el, vagy babakocsiiban, vagy egymás mellé feküdtünk, simogattam a hátát :)

2015. aug. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
88%

Az én kislányom 5 hónapos koráig hasfájós volt, csak ölben, a vállamon vagy rajtam tudott elaludni, meg kellett várni a 20 percet amíg mély álomba merül és csak utána tudtam a kiságyba rakni, utána úgy aludt el több mint egy éves koráig hogy paskoltam a fenekét (volt másfél órás altatásunk is). Most másfél éves, mutatja az ágyát beleteszem és álomba dumálja magát. Ezt csak azért írtam mert engem is azzal rémisztgettek hogy soha nem fog egyedül elaludni, és láss csodát nem igényli az altatást. Magától, soha sem erőltettem. Én annak a híve vagyok hogyha csak nyöszörög (akár álmában is) addig nem mentem be hozzá, sokszor csak rosszat álmodott, és visszaaludt magától, de amikor hallottam hogy ebből sírás lesz akkor azonnal mentem. Attól semmi baja nem lesz hogyha éppen WC ülsz ő meg felébred akkor sír 1-2 percet amíg befejezed a dolgodat.

A másik a mi nekünk bevált, a napirend. Már kiskorától szoktattam rá. Evés játék alvás ez volt a sorrend, ő akarta így én csak rásegítettem. Így mostanra, bárhol vagyunk ebéd után alvás van, és este legkésőbb 9-kor bemászik az ágyába hogy ő álmos.Mindig hozzá igazítottam, amikor láttam délután nem álmos már akkor kitoltam a délelőtti alvást és nem raktam le délután, volt egy két nyűgösebb nap de ennyi.

Az elő fél évben úgy nézett ki a lakás mintha bombát robbantottak volna, én is és a férjem is mint a zombik, de túl éltük. Akik látogató jöttek nem azt nézték hogy van e a mosogatóban mosatlan. Hanem hozzánk.

Nekünk egy nagyon nehéz időszak volt a hasfájás miatt de túléltük.

Szóval én nem hagynám sírva elaludni, szőrnyű lehet neki.

Most is bemegyek ha ne adj isten felkel éjszaka és sír, érdekes megsimogatom és alszik tovább.

Csak akkor hagyom bömbölni amikor hisztizik, de ő már elkezdte a dackorszakot. Egy két hónapos baba csak azért sír mert valami baja van, neki az is baj ha nem vagy mellette. Hidd el később jobb lesz.

Nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb lesz ha tudja, hogy ha baj van ott vagy, hogy számíthat rád. Szerintem most ő fontosabb mint a háztartás.

2015. aug. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
88%
ha egy évesre kérdeznéd,simán mondanám ha nem fáj semmije,nem éhes,pelus tiszta hagyjad csináljad a dolgod mellette beszélj hozzá stb. DE 2 hónaposra ne haragudj ezt nem tudom kicsi még :-( egy bébihintát,vagy egy hordozókendőt tudok javasolni mindkettő nagyon hasznos és NEM szokik rá a kendőre! ahogy nagyobb lett,már nem is szerette (nekem tejallergia miatt sokat fájt a hasa jól jött akkor)
2015. aug. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Alapvetően nem jó sírni hagyni egy két hónapost. De ha néha előfordul hogy már három órája dajkálod és még mindig nem alszik, és úgy döntesz hogy most ha sír ha nem, elmész pisilni vagy megeszed a reggelidet, attól nem lesz semmi baja se rövid se hosszú távon. És sírás és sírás között is van különbség, egy két hónapos még csak úgy tud kommunikálni hogy nyöszörög vagy sír, ha az ágyába leteszed és ő monoton hangon inkább nyöszörög mint sír, olyankor nyugtatja, altatja magát, ilyenkor szerintem nem muszáj felvenni.
2015. aug. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Van itthon hordozó kendőm, de eddig hülyeségnek tartottam..Ma felpróbáltam..a youtubon találtam videot hogy kell megkötni..Hát ezt el sem hiszem..Mindennel készen vagyok, a kislány alszik, és meg se nyikkan..Én nem is gondoltam hogy ez ennyire jó.Az elöl keresztes kötést használtam..Esetleg nem tud vki olyan videot amin olyan kötés van ahol a fejét is tartja rendesen a kendő?
2015. aug. 17. 14:25
 18/21 anonim ***** válasza:

na látod mennyivel jobb úgy :-) és ne aggódj,nekem se szokott rá a kendőre,most ha beleakarnám tenni olyan hisztit lenyomna,már inkább megy játszik stb. te is tudod csinálni a dolgod, a baba jókat szunyál. nekem életmentő volt,annak idején.

https://www.youtube.com/watch?v=gro7ZSNqgIY

jobb oldalt még lesz egy csomó videó

2015. aug. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

2 honapos az en babam is, es SOHA nem hagyom sirni!

Az elso 6 het nalunk is olyan volt ahogy irod, delutan 2 kor volt 3 percem reggelizni. De skkor sem hagytam soha sirni. Ja, es nappal nem aludt egyaltalan.

Most 9 hetes , es mar -'1-2 hete jobban elvan, 30-40 perceket is egyedul a kisagyaban.

Szerintem azert is mert kiegyensulyozott , tudja, hogy ott vagyok, es ha szol ( sir ) akkor egybol jovok.

2015. aug. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Elozo vagyok, orulok, hogy bevalt a kendo :)

Nekunk is van, de sajnos a hatam nem birja ( hatfajos vagyok amugy is )

2015. aug. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!