Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én vagyok maradi hogy...

Csak én vagyok maradi hogy szerintem egy 8-10 hónapos baba még nem való a strandra?

Figyelt kérdés
Sok ismerősöm viszi a pici babákat srandra akik még ülni is éppen hogy csak tudnak. Szerintem még elég korai de lehet ez csak az én elképzelésem. Én inkább egy gyerek kerti medence híve vagyok, nem egy nagy összeg de majd azt is csak akkor ha már biztonságosan fog tudni ülni vagy járni a gyerek. Vélemények? Te mikor vitted a gyereked először strandra?
2015. aug. 17. 17:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%
Elso gyereknel en is ezt gondoltam viszont telen szuletik a 3.jovo augusztusban lesz kb 8 honapos es ha ilyen lesz a nyar mint iden akkor tuti megyunk furdeni...lakasban lakunk, kismedence kilove.A nagyobbakkal nem tehetem meg hogy nem viszem oket...
2015. aug. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
75%
Én leginkább nem szólok bele, ki hogy neveli a gyerekét, mert én is azt várom el, hogy mások ne szóljanak bele. Tököm televan az ilyen kérdésnek álcázott kioktatásokkal: "Te már ki mered vinni a strandra?" "Nem jobb lenne neki egy kerti medence?" "Nem éhes?" és napestig sorolhatnám még.
2015. aug. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
58%

az én fiam 10hónaposan már ment, szóval mentünk is vele a balatonra. nagyon élvezte. mi magunk nem vagyunk fürdőzős típusok gyerekek miatt megyünk. a pici most nyáron született így nem tudtunk elmenni fürdeni, hiába töltöttem fel a kerti medencét a fiam bele sem ment, ő a balatonra szeretett volna menni.


szerintem mindenki akkor viszi a gyereket fürdeni amikor jónak látja, ez épp olyan mint a hozzá táplálásos téma. ki mikor érzi elérkezettnek, és ki hogy oldja és gondolja az egészet.

2015. aug. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
64%

10 hónaposan vittem először a balatonra. Ülni nem tudott még, csak kúszott a fűben, a parton mindenki nézte és cukinak tartotta, ő meg csak nézelődött, szívta be az ingereket, aztán mikor elfáradt, bealudt a babakocsiban.

Nem bántam meg hogy kivittem, csak épp nem pancsoltattam, mert egy még ülni sem tudó babát nyilván nem teszek a balatonba...de akinek ülni tud a gyereke, teljesen megértem hogy kiviszi akár 8 hónaposan is. A gyereknek nagyon sokat számít a fejlődésében, ha lát más babákat, új ingereket. Jó a kert is, de ott csak te vagy meg ő, ott nem lát idegen gyerekeket, ahogy játszanak, felnőtteket fürdőzni, beszélgetni, neki ezek nagyon fontos dolgok, ezekből tanul.

2015. aug. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
18%

A strandon az gáz, ha délben, ráadásul naptej, kalap nélkül visznek ki tök kopasz csecsemőket.

Egyszer a férjem nyár derekán a 2 centis haját leborotválta és egy óra alatt kapott napszúrást, mert nem volt rajta sapka. Felnőtt férfi, felnőtt bőrrel, kutacs nélkül.


Strandra 2 éves kora után viszem majd (jövőre). Vízmániás, de édesvízű tóba (én 2 évesen betegedtem le nagyon, mert Balatonba kortyoltam) nem vinném.

Babaúszásra viszont 6 hónapos kora óta visszük. Ott nem volt jelentősége, hogy tud-e ülni, mert gyakorlatilag a vízben folyamatosan tartottuk, a gerincről pedig a víz felhajtóereje levette a terhelést.

2015. aug. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
1%

Szerintem sem normális. De az sem, hogy pucéran ücsörög az iszapban a parton a kb 1 éves gyerek. Ettől még láttam a hétvégén ilyet, és azt mondom mindenki úgy csinálja, ahogy akarja.

Én nem így tettem, más meg máshogy teszi. Ennyi.


2 évesem eddig csak kerti kismedencében volt, most vittük először nagy vízbe (Balcsi). Elmondhatatlanul más. Imádta! A kerti medence kb olyan, mint a kád, csak kint van. Szóval az nem nagy dolog. A strand valami egészen más a piciknek. Óriási élmény!

2015. aug. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
78%
mi dél-franciaországban lakunk, 3 hetesen már vittuk le a tengerpartra. uv védos ruha, kalap (ami a nyakát is védi), 50 faktoros krém oránként..és ennyi. se napszurás, se leégés. Magyarországra strandra pedig 4 honaposan vittuk, kis pléd volt kiteritve, napernyo, kis sátor, ott volt alatta..szemmel láthatoan jol érezte magát. Babauszásra, tengerbe, medencébe 3 honapos kora ota jár.
2015. aug. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
45%
utolso vagyok, most 2 éves, még mindig uv védos poloban van a parton, és minimum egy kis gatyában. csupaszon sose volt, akik meztelenre vetkoztetik a babát, mert jajj milyen cuki a kis homokos feneke.. szerintem nem normálisak...
2015. aug. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
65%

Strandra konkrétan nem "jártunk" még, de wellnesselni már 5 hónaposan jött velünk.

Azzal sem értek igazán egyet,hogy kerti medencébe csak akkor pancsoljon,ha ülni tud. Mi anno legkisebb kertimedencébe pancsoltattuk itthon, fekve. Imádta a nagy melegben.

2015. aug. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
77%
Gondolom egy gyereked van...látszik...😲😱
2015. aug. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!