Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért károsa bébikomp?

Miért károsa bébikomp?

Figyelt kérdés
2015. aug. 18. 16:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Olvass utána! Keress rá! Egy csomó fórum van róla!


Nekünk is volt, kisfiam használta, de mértékkel. Szóval akkor káros, ha kb. hat hónaposan belerakja anyuka és hagyja benne a gyereket órákig, hogy Ő tudjon főzni vagy takarítani vagy akármi. Mozgásfejlődést igencsak hátráltatja a gyakori és hosszas használata.


Fiamat kb. 9 hónaposan raktam bele. Hetente kb. háromszor 10-15 percre. Neki semmi baja nem lett tőle. Minden mozgást nagykönyvszerűen és időben csinált.


Amúgy második gyereknél túladtam rajta, mert csak a helyet foglalta.

2015. aug. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hátráltatja a mozgás-, gerinc- és (mászás hiánya miatt) még az agy fejlődését is.
2015. aug. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
Google a barátod, nehogy már helyetted mi keressük ki neked.
2015. aug. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Védőnőm szerint egy felesleges dolog, amit meg kell tanulnia a mászás és a járás között! Ugyanez az itatópohár: megtanul inni abból, aztán újabb lecke a pohár! Nem egyszerűbb a pohárra szoktatni egyből? De igen, csak maszatosabb! Viszont célravezetőbb, főleg ha tudod, hogy egy újszülött is képes pohárból inni, ha türelmesen itatják! És az a tapasztalatom, hogy igaza volt a védőnőmnek: az én 2 évesem normálisan ivott pohárból, amikor a sógornőm 4 évese csak szívószállal tudott inni!
2015. aug. 19. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Alapvetően az a probléma, hogy a mamáknak egyfajta "kényelmet" nyújt a bébikomp. Beleteszik, abban jól elvan a gyerek, és ő addig tud csinálni ezt-azt. És a gond ott kezdődik, hogy sokáig van benne a gyerek, és a fejlődésének nem tesz jót. Ha be tudod tartani, hogy csak minimális időt töltsön benne a gyereked, akkor nincs gond. Szerintem naponta 2-3* 10 perc nem baj.

Gyógytornász ismerősöm is azt mondta, nem kell. hagyd, h a mozgásfejlődése szépen, fokozatosan alakuljon ki. Tedd le a szőnyegre, ülj mellé, és hagyd.

nekünk ugyan nem volt, de másiknál hallottam, h tetszett a gyereknek, és hagyta, de csak minimális ideid.

2015. aug. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!