Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Skorpió jegyű babák/kisgyereke...

Skorpió jegyű babák/kisgyerekek Anyukái! Elmesélitek tapasztalataitokat?

Figyelt kérdés
2010. márc. 9. 21:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
16 hónapos lányom van. Már csecsemőként látszott, hogy nem az a "leteszem a sarokba és észre se veszem, hogy ott van, úgy eljátszik" baba. :) Hihetetlen energiája van, hogy honnan veszi, nem tudom, mert iszonyat keveset eszik születése óta és folyton mozog. És ez szó szerint értendő. Akkor van nyugi, amikor alszik, egyébként folyton nyüzsög, rohangál, pakol. Akarata nagyon van, ki is fejezi :)))) Az érzelmi skálája nagyon széles, ha jó kedve van, akkor nagyokat kacag, somolyog, ha hiszti van, vagy mérges, akkor viszont ránkszakad az ég. Néha képes egyikből a másikba átváltani, soha nem mondanám rá, hogy "állóvíz". Nem egy nyugodt baba (mármint látok sokszor vele egyidős babákat, akik a babakocsiban ülve nyugodtan nézegetik a többieket a játszótéren), addig bírja a kocsiban pl, amíg a játszóra érünk. Nagyon korán kezdett mindent, 6 hónaposan mászott, 6,5 - felállt, 7 hónaposan kapaszkodva lépegetett, 10 hónaposan kezemet fogva húzott maga után, 11,5 - elindult önállóan.
2010. márc. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Első vagyok, véletlenül elküldtem.

Végtelenül barátságos, mosolygós idegenekre is - a múltkor pl a parkban kézen fogott egy idegen nénit (szerintem a dédijére emlékeztette) és elindult vele a másik irányba. Hihetetlenül kíváncsi és érdeklődő, ha valamiben elmélyül, akkor nagyon koncentrál.

Sajnos nem egy pusziszkodós fajta, az öleléseket még úgy ahogy osztogatja, de puszit kb 2-3 naponta tudok kikönyörögni tőle, az ingyen puszi pedig világszám :) De amikor már fáradt, annyira tud bújni! :) Imádom. Kicsit (nagyon) félek a dackorszaktól, még jobban a kamaszkortól, de hát csak megedződöm addigra :)

2010. márc. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Hát nagyon ráismertem a lányomra,amiket írtál!!! :)

Ő amúgy 2 éves múlt,talán annyival "egészíteném" ki amiket írtál,hogy iszonyatosan tudja feszegetni a határait... :)

És hát én már egy ideje a dac korszakból is kapok.Hát nem egyszerű... :)

2010. márc. 9. 21:27
 4/21 anonim ***** válasza:
Az enyém 5 és fél éves skorpió lány. AKI CSAK LEHET KERÜLJE EZT A jegyű gyereket:)) Viccet félre téve. Iszonyú okos, nagyon hamar tanul meg mindent, nagyon érdeklődő, mindent tudni akar, választékosan beszél. Hangulat ember, ha mérges, arcokat vág, beszólogat. De nagyon ragaszkodó, még mindig bejár mellénk éjjel aludni, mert kell neki a test közelség.
2010. márc. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

:D

Nekünk csak 1 nap kellett volna még és nyilas lett volna,de hát így sikerült... :)

2010. márc. 9. 21:39
 6/21 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok, az enyém október 24.ei éppen bele csúsztunk.
2010. márc. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
:)
2010. márc. 9. 22:22
 8/21 anonim ***** válasza:

Az én lányom is skorpió. :-( Hát??? Ő már most kezd kamaszodni mivel már 11 éves. Nagyon nehéz vele,mert mint egy igazi skorpió,mindig hirtelen "csíp". Mindig tudja mikor mivel tud beszólni. Viszont nagyon lelkis.

Mikor megszületett akkor megcsináltattam neki a személyre szabott horoszkópját(mert én hiszek benne, rám is nagyon jellemző,én bak vagyok)nagyon igaz rá amit írtak.Már kicsinek is igazi skorpió volt. Nem lehetett vele igazán babázni. Nem szerette ha ringattuk,nem volt az a pusziszkodós fajta. Álandóan mozgott. Tényleg csak akkor volt nyugton ha aludt:-) 10 hónaposan már egyedül szaladgált az udvaron.Most,hogy suliba jár 4-es 5-ös tanuló de mindig elvárja a biztatást. Soha sincs megelégedve magával. Mindig a maximumot akarja. Nagyon nehéz volt neki megmagyarázni,hogy a 4-es sem rossz osztályzat. :-) Tavaly tanév végén tiszta lelki beteg volt mert nem kapott oklevelet,lett neki kettő 4-ese.:-)

2010. márc. 10. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha tudom,hogy ennyire ráillik 16 hónapos kisfiamra a jegy jellemzője,nem akarom,hogy 1 héttel hamarabb megszülessen:)

Egy rettenet gyerek:),persze így is nagyon édes bogár,és nagyon imádom,DE már most rossz,eleven,akaratos,persze mellette bújós,puszilgatós,nagyon okos(a korához képest)


A bátyja oroszlán,teljesen az ellentéte(volt)

Az öcsi képes a joghurtért hisztizni a boltban,nem marad meg 5 másodpercig a fenekén,állandóan szalad,pakol,beszél.

Nem lehet mellette unatkozni.


Külsőre egyformák a fiaim,de belsőre tűz és víz:)

2010. márc. 10. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Ezt nekem is mondták (egy két skorpiógyerek anyja). Kössem fel a gatyaszárat. Eleven, nyüzsüge, akaratos, nem tűri ha csak úgy lerakom és nem foglalkozom vele. Hirtelen elpattan a cérnája ha nem kap kaját, kibalhézza magának amit akar. Egyébként nagy franc, hiszti után nagy hanggal kinevet, "anyát jól megszívattam". ........és még csak négy hónapos!!! MI lesz később??
2010. márc. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!