Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kudarcot vallottam anyaként?

Kudarcot vallottam anyaként?

Figyelt kérdés
Teljesen magam alatt vagyok...Minden összejött.A babám 7 hónapos múlt,több,mint 2 hónapja hozzátáplálom.Ha fél üveggel meg bír enni,össze teszem a két kezem.Délelőtt és délután is megkínálom,de alig eszik " rendes" ételt.Szopizni persze bármikor,ha tehetné.Éjszaka is még 2szer.Eleve nagyon picit bír enni egyszerre,de nem is tudom,mikor fogunk kiváltani egy étlezést.Most az utóbbi 2 hónapban alig hízott 40 dekát és nem nőtt semmit.A védőnő piszkál,hogy etessem,mert vérvétel lesz a vége.Nem tudom tömni...Ennyi idősen már mindenki babája rendesen eszik.Ezen kívül 6.5 hónaposan fordult meg először,gyógytornász is járt hozzánk,azóta ez már nagyon megy (kicsit kötött volt az izomzata).Most már intézménybe kell járnunk gyógytornára,mert mostanra kerültünk sorra.Nem mászik,nem kúszik.Csupa beteg és koraszülött baba között vagyunk (tudom,hogy a kora babák egészségesek) és nincs ott senki rajtunk kívül,akinek tulajdonképpen semmi baja nincs.Csak kínozzák szegényt,ő meg ordít torka szakadtából.Úgy érzem,nincs ott semmi keresnivalónk.Tudom,hogy picit megkésett a mozgása,de miért nincs ott senki,aki hozzánk hasonló lenne?Ezen kívül hetek óta semmi nem jó neki.Folyton ölben lenne,néha még az sem jó.Egyszerűen nem lehet vele játszani,nem is tudok,mert nem köti le semmi (mintha unna,mert idegen helyen jól elbámészkodik).Megvan az "anya taníts engem",de sokra azzal sem mentem.Babás ismerősünk is alig van,nem tudom vinni.Egyszerűen van egy nyüszögős,nem evő gyerekem,aki csodaszép,figyelmes,okos,de úgy érzem,nem tudok mit kezdeni vele,mert semmi nem jó.Mindenhonnan az folyik,hogy ennyi idősen már ezt meg azt csinálta,hogy falja a kaját,hogy szeret játszani.Én úgy érzem,valamit elrontottam és nem vagyok anyának való.Tudom,hogy nem szabad hasonlítgatni máséhoz,de azért mégis csak ad egy támpontot.De hogy valami pozitívat is írjak,kint van másfél foga,amit gyakorlatilag véletlenül vettem észre,szóval nem szenvedett vele.Bocs,hogy hosszú lettem.
2010. márc. 10. 08:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen nehéz időszak ez. Nekem még nincs gyerekem de van a családban. Ott is ez a helyzet. Nem érdekelték a dokik, minden úgy csinált ahogy érezte. Minden rendben ment. Jó anya vagy.
2010. márc. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

tudod az az igazság, hogy ezeken mindenki átesik, valaki előbb, valaki utóbb valaki gyorsan, valaki hosszú időn át szenved vele.

Az én fiam 1 éves és meg sem tudom számolni hény hullámvölgyünk volt már alvás, evés, hiszti stb. téren.

Nyugodj meg ez teljesen normális. Örülj hogy van tejed és ha hízik a gyerek akkor nincs baj, ne foglalkozz a védőnővel, hallgass az ösztöneidre.

Másokkal meg ne foglalkozz és tudom, hogy rossz érzés a korababák között lenni a gyerekkel (tudom mert rengeteget tanultam erről),de inkább feleslegesen legyetek ott mint valamit nem tesztek meg a javulásért.

Sajnos ezek a gyakorlatok valóban néha kellemetlenek a babáknak, de ezt meg kell tenni, még akkor is ha neked vérzik is a szíved.

A legfontosabb, hogy bízz önmagadban, légy határozott, hidd el ez a baba is érezni fogja és egy kiegyensúlyozott anya mellett ő is azzá fog válni!!!!

Sok sikert!

2010. márc. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy nem nyugtat, de mi is pont igy vagyunk. 7 hos, alig eszik, es nem kuszik stb. Raadasul a foga is jon ugyhogy egesz nap nyugos. En bizok benne, hogy ha kibujik a foga akkor valtozik valamelyest a helyzet.
2010. márc. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne tedd már ezt magaddal!

Inkább örülj, hogy van egy egészséges, okos, szép gyereked!

Minden "korszaknak" megvan a maga sajátossága, majd szépen el fog veled játszani, nem kell erőltetni.


Belegondoltál már abba, hogy akinek valamilyen betegséggel születik a gyereke, az mit érezhet?

Te meg nem tudod értékelni, hogy egészséges, szép gyereked van?

Ez most így leírva nem tűnik pozitívnak, de ha belegondolsz, nagyon is az!

Tessék értékelni, hogy neked megadatott az egészséges, szép gyerek, egy-két apróbb nehézséggel.


Vannak gyerekek, akik nem jó evők, attól még nem zakkannak meg a szüleik!

A barátnőm kislánya alig eszik pár kanállal, először kétségbeesett, aztán megtanulta, hogy ha a gyerek ennyi evésre képes, akkor ez van.

A gyerekek tudják, hogy mi a jó nekik, miből mennyi elég.


Ne keseredj el, az igazán nem az anya hibája, hogy egy gyerek nem eszik rendesen, vagy kötöttek az izmai!

Ezt Te sem gondolhatod komolyan!

2010. márc. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Fiam 7 hósan fordult először,nem kúszott,mászni is 2 évesen láttam először!Az,hogy kevesebbet eszik nem baj,tömni sehogyan sem lehet,max kóstoltathatsz Vele finomságokat.Vmelyik csak ízlik majd!Unokanővérem fia 1!éves koráig kizárólag anyatejes volt!Semmi kára nem származott abból,hogy nem "időben"kezdték a hozzátáplálást.Lustább a babád szerintem!Persze,hogy üvölt ha nyúzzák a gyógytornán!Én kikérném más orvos és védőnő tanácsát!Gratulálok a fogakhoz:)
2010. márc. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy vallottál kudarcot! Nagyon jó anya vagy, eszedbe ne jusson ilyen. Minden gyerek más és más, teljesen eltérően fejlődnek, és ez nem is baj! Ha a te kicsikéd nem akar annyit enni, felesleges megtömni. Amíg hízik, addig még gond sincs, sőt később lehet, hogy lesz olyan hónap, amikor hízni sem fog, mert amit megeszik, azt lemozogja.

Az evéshez meg sok türelmet neked, mert vannak babák, akik rossz evők, és inkább szopiznának, idővel ez is el fog múlni. Próbálj minél változatosabb kajákat adni neki.

Senkire ne hallgass, mert ez a teljesítménykényszer, ami manapság folyik az anyukák között, az egészen elképesztő, mintha az a gyerek, aki kicsit később kezd el mindent, nem is lenne jó. Ugyan már. Nagyon sok baba van, akit egyszerűen még nem érdekel a mozgás, és ennyi. Majd ha megunja, hogy nem képes helyváltoztatásra, akkor majd megcsinálja.

Inkább élvezd a babázást, ne magadat ostorozd! Játszatok sokat, és majd alakul a kicsikéd, ne félj.

Ha szétnézel, ezen az oldalon is találsz egy csomó anyukát, akinek a babája nem kezdett el csak 8-9 hónaposan kúszni, és 2 hónap alatt utolérték azokat a babákat, akik már 6 hónaposan kúsztak.

Ha nekiindul a babád, meg se fogod tudni állítani, hidd el:D

Szóval fel a fejjel, nem vallottál kudarcot, jó anya vagy, és hallgass az ösztöneidre! Mindig az a legjobb, ha azokra hallgatsz, azok nem tévednek!

ҝ

2010. márc. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia,nekem most mult 6 hos a fiam nekem sem nagyon akar semmit csinálni.Igaz át fordul egyedul már elég régota,de csak az egyik felére,visszamár nem tud,az ulés sem nagyon érdekli az állás annál inkább.Egy kicsit én is aggodom,elis vittem neurologushoz,de azt mondta várni kell még,mindne gyerek más.Az aggaszt,hogy bal felére átfordul hasra,de a jobb felére segíteni kell ot.Amugy o is egészséges,minden oké vele,csak kicsit lusta.

Az evés végett ne aggodj,a családunkban van egy gyerek,már nagyobb o is levan a korához képest maradva,keveset is eszik,az orvosok mindent rendben találtak nála,azt mondták ido kérdése és megindul a novekedése.Ne halgass senkire és bízz jobban magadban

2010. márc. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Fel a fejjel, nem rontottál el semmit.Gondolom nálad is első baba, mint nálam.Ott állsz tapasztalat,összehasonlítási alap nélkül.Tudom, hogy ez nehéz.Hidd el nem mindig azt csinálja a gyerek, amit az anyuka állít róla.Persze tisztelet a kivételnek.A te babád a saját tempójában fejlődik.Tudom, hogy ez már unalmas, de így van.

Én is agyon aggódom magam a baba miatt, hogy már azt is tudnia kéne, meg azt is....stb.Lassan rájövök, hogy ez nem versenyfutás és igen várok.Eldöntöttem, hogy mostantól mindig adok +1 hónapot a babámnak, hogy produkáljon.Esetleg, ha ennyi idő alatt sem menni neki az ami kötelező akkor fordulok orvoshoz,védőnőhöz.

Te se aggódj. Nálunk például az egész eddig megszokott napirendünk felborult-amit én már annyira megszoktam-,mert a babám most máshogy gondolja a dolgokat.Annyira aktívan tölti azt a 3 órát amit fenn van, hogy teljesen kifárad és legalább 1 órát alszik.Pedig 2 héttel ezelőtt 30 perccel is beérte.

Tudom hogy rossz és legszívesebben mikor nyűgös sírnál, de ez majd elmúlik.Gondolj csak az első 3 hónapra.Az is elmúlt, pedig ha belegondolsz az is nagyon nehéz volt.

A gyógytorna pedig biztos, hogy a javát szolgálja.Fáj, igen de segít még ha te nem is úgy látod hogy szükséges.Gondolod írj privát ha beszélgetni szeretnél.Kitartást.: )

Szívesen meghallgatlak, ha egy kis beszélgetésre vágysz.

Sajna nekem sincs senki a környezetemben aki babás lenne.Pedig néha jó lenne anyukákkal beszélgetni a gondokról.

2010. márc. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek,tudom,hogy vannak dolgok,amikről nem tehetek,de egy idő után az ember már mindent bele tud magyarázni.Ez a teljesítmény kényszer tényleg nagyon rossz,mert sokan azzal kezdik,hogy "minden rendben van a tieddel is,bár az enyém ennyi idősen már..."Néha eldöntöm,hogy pozitívabb leszek,aztán általában nem sokáig bírom.De sokszor gondolok arra,hogy nekem megadatott egy egészséges csodaszép kislány.Aztán valahogy majd csak lesz:)
2010. márc. 10. 09:31
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Jaj Tudom mit érzel...én ezt járom a fiammal már 2 éve..7 hónaposan pont itt tartottunk mint ti, alig evett, más már 2 étkezést is végigevett főzelékkel gyümivel, az én fiam pedig nem.

Hónapokig nem hízott, vagy csak alig.

6 hósan forgott és 9 hósan kezdett mászni (kúszni nem kúszott) 14 hósan indult el.

Szóval mindent kicsit később csinált. De közben mit éltem át...

Most 2 éves múlt és nem beszél egy szót se, most ezen aggódom, őrlődöm, közben tudom h ez nem jó!!

7 hónaposan még nincs elkésve a mászással ső! Én is utálom h folyton megy a verseny, kinek a gyereke mikor mit csinált már és az enyém vajon miért nem csinálja...De muszáj valahogy elengedni a füled mellett ezeket!!! Magadnak is rosszat teszel, meg a babádnak is aki igenis érezni fogja az aggódást és hogy nem vagy elégedett vele..

Én mikor nem evett rendesen, nem mászott, majd később nem akart elindulni, mindig volt egy pont ahol abbahagytam az aggódást (márha lehet ilyet) egyszerüen csak élveztük egymás társaságát a fiammaL:) és hipp hopp érdekes mód 2 héten belül mindig láttam a fejlődést rajta.

Nem egy jó evő most sem, de rohangál, izeg mozog, sose beteg, szóval nem hiszem h tömnöm kéne:)

2010. márc. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!