Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csődöt vallottam anyaként! Ha...

Csődöt vallottam anyaként! Ha előlről kezdhetném, tényleg mindent másképp csinálnék. Más is van így vele, vagy csak én toltam el így?

Figyelt kérdés
A babámnak 11 hónapos kora ellenére nincs napirendje, rosszul alszik, rosszul eszik. Etetni szinte csak úgy tudom, hogy rohanok utána, és falatokat teszek a szájába. Az altatás kész tortúra. Olyan rossz érzés, hogy az ismerőseim babái olyan katonásan csinálnak mindent, vagyis rosszul fejeztem ki magam, az rossz, hogy az enyém mindent rosszul csinál. Olyan anyás, hogy egy percem sincs tőle. Most nagyon kutyául érzem magam. Most is beszélgettem egy ismerősömmel, akinek eszik, alszik, eljátszik egyedül a babája. Vagytok még így? Még írnék, de megint mennem kell...
2009. nov. 4. 11:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, nem rontottál el semmit. Igaz, azért jobb lenne, ha enni leültetnéd és nem te rohannál utána :))) Az se jó, ha egy babára katonás rendet kényszerítenek.. Ha ez nem a te stílusod, úgysem sikerülne. Ha gondolod, írj privit, lehet hogy tudnék néhány ötletet adni, hogy hogyan tudnád korrigálni a dolgokat :)) 4 gyerekes anyuka
2009. nov. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem három csemetém van,vagyis nem vagyok már rutintalan!:)A harmadik babyvel én is kinlódok ugyan ezekkel a dolgokkal.Nem mondtál csődöt,csak ilyen a gyerkőc!:)
2009. nov. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Én is így voltam vele mikor a kisfiam 9 hós volt. Aztán eldöntöttem, hogy nem mehet így tovább és leültem egyik este megterveztem 1 heti napirendünket. De órára lebontva, hogy mit fogunk csinálni. Bármi történt is, az étkezéseket fixen tartottuk. Ha kevesebbet evett, akkor kevesebbet evett. A napközbeni alvás úgy zajlott, hogy ott sem erőltettem semmit. Hagytam, hogy játszon amíg csak akar. Amikor már nagyon álmos volt, akkor odajött és felvetette magát. Így hulla fáradtan már 5 perc sem volt, míg elaludt. Estére pedig bevezettünk egy új rendszert és megtanítottuk egyedül elaludni. Nem volt könnyű, 2-3 napba beletelt, de megszokta az új módszert. Azóta egészen jól boldogulok már én is, de addig katasztrófa volt. Még nincs késő változtatni gondold át, hogy mi az amin változtatnál és olvass utána a neten, hogy más hogy csinálja. Sok sikert!
2009. nov. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

Nem vallottal csodot!Ugyan mar,ez meg orvosolhato!

Eloszor szedd ossze magad,gondold vegig, hogy milyen napirendje kene hogy legyen es kezd el raszoktatni!Ki kell tartanod,mert az elejen piszok kemeny lesz!A gyerekek kicsik ,de nem hulyek-tehat a te esetedben tudja a babad hogy ugyis azt csinal amit akar,mert rohansz utana.

Tobb elnevelt gyermeknel babsitteltem,szoval tudom milyen nehez...DE ha kitartasz,akkor meg lesz a gyumolcse.Tapasztalatom alapjan a minel kisebb a gyerek annal konnyebb az atszoktatas,viszont nem lehet kivetelezni-ez alapszabaly!

Amikor eves van,akkor eszunk,ha nem ...akkor nem kuzdesz,hanem megvarod mig ehes lesz es ujra probalkozol,de a te jatekszabalyaiddal.Ugyanez vonatkozik az alvasra,az oltoztetesre,stb.

Hidd el ez mukodik,csak nagyon sok kitartas kell az elejen!Drukkolok!

2009. nov. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
a katonás rend hülyeség. az enyém abszolút nem mintaygerek. de enni eszik a saját székében, és alszik napközben, amikor kell. kiscit "erőszakosabbanak" kell lenned. vagyis, ha éhes, egyen a székében. ha hisztizik, vedd ki, de ne adj neki. hidd el, hamar rájön, hogy mi a pálya. alvásnál szintúgy. Nekem voltak harcok, amikor beindult a mozgásfejlődése, hogy nem akart nyugton feküdni. ilyenkor elsőre hagytam, hogy felkeljen, 10 percig még fenn lehetett, de utána visszafektettem, odafeküdtem mellé, és ha kellett, bizony lefogtam, és ő meg visított torkaszakadtából,. ilyenkor susogtam neki, énekeltem, és lenyugodott. először nehezen, aztán könnyebben. aztán nem volt hiszti. ez minden egyes mozgásfejlődési fázisnál előkerül nálunk, de kitartó és következetes vagyk (ebben). neked is ajánlom. Sok sikert! :)
2009. nov. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok okos gondolat van itt elöttem! Tény, hogy következetes neveléssel csodákat lehet tenni. Ha nem mindig ugyanazt várjuk el a gyerektől, pl egyszer határozottan a székében etetjük, de másnap már nincs annyi türelem és futkosva is ehet, szerintem összezavarodik, nem tudja, mit vársz tőle pontosan. De ha a nap fő pontjaiban, mint evés ideje és helye, alvás ideje és helye, öltözködés ,fürdés...próbáljuk tartani magunkat és a kicsit ahhoz, amit elvárunk és amire tanítani szeretnénk,akkor csak pozitiv eredmény lehet belőle hosszú távon. Gondold ki,hogy te mit vársz tőle, és ha napról napra határozottan ugyanazt várod el és teszed vele, szépen fogja csinálni. Sok türelem és nyugi!!!! Ha tudod,hogy a székében ahogy beteszed, ordítani fog, készitsd erre előre magad, igy higgadt tudsz maradni.
2009. nov. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi még ugyan csak két hónaposak vagyunk,de hasonló a helyzet. Nekem sincs egy perc nyugtom sem. Sem éjjel, sem nappal. Ugyanez a gondolat jár a fejemben, hogy tuti valami t nagyon rosszul csinálok. Ismerőseimmel mikor beszélek, mindenki el van csodálkova hogy az én babám csak eszik meg ordít, nem alszik, nincs el nyugton sosem. Az első naptól fogva ilyen. És még azt mondják nekem hogy de jó dolgom van, mert ilyen idős korban a babák csak esznek meg alszanak. Na ja, már akié... az enyém nem. Napi két órát alszik, éjjel csoda ha négy órát kibír. De azt sem alussza, hanem végig nyöszörgi. Elképzelésem sincs hogy mi lehet vele. Valamit tényleg nem jól csinálok.
2009. nov. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
utolsó válaszolónak: a fent leírtak hosszabb távon érvényesek. 2 hónapos babánál még nem kell aggódnod, ha a fentieket csinálja. de a következetességet az elejétől kell vinni, ahogy lehet. Minél kisebb a baba, annál rugalmasabban.
2009. nov. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!