Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kudarcot vallottam anyaként?

Kudarcot vallottam anyaként?

Figyelt kérdés
Teljesen magam alatt vagyok...Minden összejött.A babám 7 hónapos múlt,több,mint 2 hónapja hozzátáplálom.Ha fél üveggel meg bír enni,össze teszem a két kezem.Délelőtt és délután is megkínálom,de alig eszik " rendes" ételt.Szopizni persze bármikor,ha tehetné.Éjszaka is még 2szer.Eleve nagyon picit bír enni egyszerre,de nem is tudom,mikor fogunk kiváltani egy étlezést.Most az utóbbi 2 hónapban alig hízott 40 dekát és nem nőtt semmit.A védőnő piszkál,hogy etessem,mert vérvétel lesz a vége.Nem tudom tömni...Ennyi idősen már mindenki babája rendesen eszik.Ezen kívül 6.5 hónaposan fordult meg először,gyógytornász is járt hozzánk,azóta ez már nagyon megy (kicsit kötött volt az izomzata).Most már intézménybe kell járnunk gyógytornára,mert mostanra kerültünk sorra.Nem mászik,nem kúszik.Csupa beteg és koraszülött baba között vagyunk (tudom,hogy a kora babák egészségesek) és nincs ott senki rajtunk kívül,akinek tulajdonképpen semmi baja nincs.Csak kínozzák szegényt,ő meg ordít torka szakadtából.Úgy érzem,nincs ott semmi keresnivalónk.Tudom,hogy picit megkésett a mozgása,de miért nincs ott senki,aki hozzánk hasonló lenne?Ezen kívül hetek óta semmi nem jó neki.Folyton ölben lenne,néha még az sem jó.Egyszerűen nem lehet vele játszani,nem is tudok,mert nem köti le semmi (mintha unna,mert idegen helyen jól elbámészkodik).Megvan az "anya taníts engem",de sokra azzal sem mentem.Babás ismerősünk is alig van,nem tudom vinni.Egyszerűen van egy nyüszögős,nem evő gyerekem,aki csodaszép,figyelmes,okos,de úgy érzem,nem tudok mit kezdeni vele,mert semmi nem jó.Mindenhonnan az folyik,hogy ennyi idősen már ezt meg azt csinálta,hogy falja a kaját,hogy szeret játszani.Én úgy érzem,valamit elrontottam és nem vagyok anyának való.Tudom,hogy nem szabad hasonlítgatni máséhoz,de azért mégis csak ad egy támpontot.De hogy valami pozitívat is írjak,kint van másfél foga,amit gyakorlatilag véletlenül vettem észre,szóval nem szenvedett vele.Bocs,hogy hosszú lettem.
2010. márc. 10. 08:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Könyörgöm hova kéne még másznia egy 7 hónapos gyereknek?Nincs azzal a gyerekkel semmi baj.Más babája is rosszevő,majd megszereti,neki most a cicire van szüksége,de hát lassan rájön mást is lehet jóizűen enni.Probálkozz adni neki mindenfélét,nem megy mindenkinél ugy a hozzátáplálás hogy ripsz ropsz és már a hurkát tömi magába a gyerek...
2010. márc. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Mi még csak hat hósak vagyunk, de az evés nálunk is dettó, igaz még csak most kezdtük nemrég.Cici az bezzeg.........Kicsit én is aggódom, hogy mi lesz később.Ő is alig hízott az utóbbi hónapban, de legalább hízott.Tudod, "a pohár nem félig üres, hanem félig teli van".Néha engem is elkap az aggódás, de aztán leállítom magam.Máshogy nem lehet.A mozgása meg biztos rendbe fog jönni ne aggódj, lehet később csinál dogokat, de egyszer meg csak úgy belendül hogy csak na.Hét hósan nem kell még másznia nyugi.Unokahúgom is 8 hósan maszott, keresztfiam, meg 6 hósan fordult meg először.Úgyhogy kitartás!!!
2010. márc. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

szia, kicsit mosolyogtam, ahogy olvsatam amit írtál, na nem azon, hogy el vagy keseredve, hanem ezt szó szeritn én is leírhattam volna, amikor ennyi idős volt a babám. Mi Dévényre jártunk, mert hipotón volt, meg korai fejlesztésre is. Nagon anyás volt midnig (mert a nap 24 óráját velem tölti a mai napig, rokonok nagyon messze, idegen városban vagyunk), a mai napig az, és bizony nagyon igényli, hogy foglalkozzak vele még ma is. de ma már sokkal jobban elvan. Az evés kérdése: hát nekem kb. 1 éves koráig szinte csak szopott, gyümit hajlandó volt, főleg banánt, de semmi mást, zöldség fúj, hús fúj, tejtermék fúj, pár falat kenyér max. éjje nappal sokat cicizett (éjjel még jópárszor ébredt is, mostanában kezd jobban aludni). És állandó nyekergés, hogy vegyél fel, hogy foglalkozz velem.... amikor elkezdett mászni, majd menni, jobb lett. most se fenékig tejfel, de ahhoz képest, ami volt....nem is lheet össehasonlítani. akkor a sírás, nyűglődés, állandó alapzaj volt. ja , még egy dolog. az én babám sem volt koraszülött, se semmi, sőt 2 nappal túlhordtam, viszont nagyon hosszasan vajúdtam, és emiatt a szüléskor oxigénhiány lápett fel, semmi komoly, de általános hipotóniája lett tőle. 3 hós korától 9 hós koráig jártunk dévényre, minden egyes alkalommal bömbölt, de semi pénzétr nem hagytam volna ki, lehet, a mai napig nem mászna...így meg 11 hósan már járt...szóval hidd el, nem "kínozzák", hanem segítenek neki. az én babám sem csinált semmit ennyi idősen, csak feküdt a hasán, és üvöltött, mert ment volna előre, de nem tudott....kúszni nem is kúszott soha, csak egy nagyon kicsit, azt is hátra, hanem 8 hósan és 1 hetesen kezdett el mászni.

ja, neki az első foga 7 hósan és 1 hetesen jött ki, azóta már van 11, és jön a 12. is.

kitartás, türelem, majd jobb lesz, hidd el, de csak akkor ha nem hagyod el magad! a védőnőd meg hülye! nem véletlenül hozzátáplálás a neve a dolognak, 1 éves korig az anyatej a fő kaja, és a többit csak mellé, hozzá adod. csak olyan nagy divat etetni a gyereket, sokan azt hiszik, akkor hamarabb lesz nagyobb, pedig hát az idő ugyanúgy telik mindenkinek, akár szoptat, akár hozzátáplál. táplálkozz egészségesen, és akkor a tejedben meglesz minden, ami kell.

Drukkolok nektek! :)

2010. márc. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok. elfelejtettem írni, hogy a kislányom 2 hét múlva lesz 15 hós. :)
2010. márc. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!