Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babátoknak milyen...

7 hónapos babátoknak milyen főzeléket szoktatok csináltok? Adnátok pár tippet? Mi még csak alapokat eszünk!

Figyelt kérdés
2010. márc. 10. 09:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

En 7 honaposan ezeket adtam: sutotok, burgonya, spenot, repa (feher is meg sarga is), brokkoli, cekla, csirkehus (melle husa)

Gyumolcsok: alma, korte, banan, meggy, oszibarack

Ezeket vegyitettem neki ebedre (mikor mit, nem egyszerre:-) uzsonnara.

2010. márc. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi is 7 hónaposak vagyunk.Mi ezeket esszük:sárgarépa,fehérrépa,burgonya,sütőtök,cékla,cukkini, paszternák,zöldborsó,zöldbab,csirke vagy pulykamell.

Gyümik:banán,alma,barack,körte,szilva.Baba joghurtok és gyümölcslevek.

2010. márc. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

8 hónaposan ezeket esszük:

banán, alma, körte, őszibarack, narancs, mandarin, szilva, sárgabarack, mangó, répa, fehérrépa, tök, krumpli, cukkini, karfiol, brokkoli, paradicsom, borsó, csirkehús, pulykahús, hal (kóstolgatva)


S ezek mindenféle kombinációi.


Nálunk sokszor az vált be, hogy az üveges bébiétellel vezettünk be valami új dolgot, mert ott elvész az új íz a sok megszokott között. Utána megette, ha én főztem. Persze az ízesebb (pl. gyümölcsök), mentek rögtön elsőre is.

A husival gondban vagyunk kicsit, szinte csak az üvegeset eszi. De már néha elfogadja az enyémet is. Én jobban szeretem, ha a gyerek azt eszi, amit én főzök neki. Abban biztos nincs se cukor, se só, se glutén, se laktóz, stb.


Bár a "főzelék" nálunk csak főtt zöldséget, gyümölcsöt jelent... Semmi liszt, tej, tejföl, vagy hasonlók!

2010. márc. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

6 és fél hónaposan: csirkemell burgonyával, borsóval és kevés paprikával főzve, kevés só és kakukkfű, lehelletnyi fokhagymával. Főzés után turmixolva. Hús helyett néha krémsajt a kéz főzibe turmixolás előtt. Ez a kedvenc. De van, hogy csak csirke/pulykamellet párolok kevéske sóval és azzal dúsítom a kész bébifőzelékeket (üveges).

Gyümik közül: mandarin, narancs (kiszopizza a gerezdekből), alma, banán, málna ,eper (húsa passzírozva), körte, barackok, áfonyapüré.

2010. márc. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A fentiek melle en ajanlom az edesburgonyat,szazszor finomabb es edesebb mint a sutotok.
2010. márc. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!