Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már teljesen kimerültem, mit...

Már teljesen kimerültem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy számtalan ilyen kérdés volt már, de mégis véleményekre, tanácsokra vagyok kiváncsi. Kisfiam 7 hónapos múlt, már hetek óta éjjel gyakorlatilag fél óránként kel, de van hogy 20 percenként. (Régebbben max 2x ébredt éjszaka, rendes napirendünk van, nappal semmi gond, 10 perc alatt elalszik napközben.) Gondoltam a fogzásra próbáltuk már az összes homeos szert, egyik sem használt, ha nurofent adok neki, akkor talán alszik másfél-két órát, de aztán megint ébred, és nem adhatok neki minden este gyógyszert. Ráadásul most már szopi után nem is alszik vissza, sőt nem is szopizik, csak inkább cumizik. Ha odaveszem magunk közé, akkor is felébred félóránként és sír. Estére egyébként sinlacot kap, tízóraira gyümit, ebédre főzeléket, utána szopizik. Nemrég tanult meg mászni, egy hete fel is állt, lehet hogy ez van az ébredések hátterében? Mit lehet ilyenkor csinálni, hagyjam sírni, már napközben is türelmetlenebb vagyok vele, a kimerültség miatt.
2010. márc. 10. 11:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Borzasztóan együttérzek veled,nálunk is ez van. 10 hós a kislányom,de rszabb,mint 6 hós korában.

Nem csak fizikailag,hanem idegileg is ki vagyok merülve..és ezen már egy egy kis kimozdulás sem segít amíg apával vagy mamával van. Nem tudom hogyan lesz,de ha így megy tovább szerintem kórházba kerülök.

Na,nem akarok nyafogni,csak azért írtam,mert nekem is jól estek az együttérző szavak, mikor ilyen kérdést tettem fel. Jó volt erről valakivel "elbeszélgetni".


Van segítséged napközbenre?

2010. márc. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Sok okosságot nem tudok...

Én nem hiszem,hogy megoldás lenne ki tudja mennyi ideig sírni hagyni ami senkinek se jó.

Próbáld teljesen lefárasztani napközbe,sok sok játék nagy séták,én az esti menün is változtatnák.A sinlac nagyon eltudja telíteni őt és az se túl jó estére.Én miután mást adtam neki ami csillapította éhségét,de nem telítette teljesen el sokkal jobbak voltak az éjszakáink.

2010. márc. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fogzás állhat a háttérben. Esetleg beszéld meg a gyerekorvossal, hátha tud valami okosat mondani! Sajnálom egyébként! :(

Remélem javulnak hamarosan az éjszakáitok!

2010. márc. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
szia, a kislányom 15 hós lesz nemsoká, és számtalan ilyen éjszaka áll mögöttünk...tudom, miről beszélsz. elkezdenek fogzani, ezerrel fejlődik a mozgásuk, sok ez nekik. csak azt tudom mondani, hogy túl lesztek rajta, és jobb lesz. Addig meg sok türelem és kitartás. Tudom, hogy nem egyszerű, nekem mint írtam ugyanez volt, és semmi segítségem sincs. Az én kislányom mostanéában kezdett el normálisabban aludni (mi együtt alszunk), pl. volt a napokban, hogy 8tól aludt hajnali 3ig egyfolytában, ilyen előtte sosem volt, ill. hogy felébredt, és nem káért cicit, elég volt a cumi is. Na de mit szenvedtünk eddig....kitartás, elmúlik előbb utóbb, gondolj erre.
2010. márc. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
sajnos egész nap egyedül vagyok, a férjem 7 előtt soha nem ér haza, akkor ő fürdet, reggel pedig megcsinálja a reggeli dolgokat, ennyit tud segíteni a munka mellett. A család meg vidéken, és hát ugye mindenki dolgozik. A gyerekorvos a sinlacot javasolta, hátha az jobban eltelíti, és nem ébred olyan gyakran, de nem be. Lehet hogy megpróbálok valami más vacsorát. Tippek?
2010. márc. 10. 11:47
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Sok okosságot én sem tudok írni, a fiam most lesz 8 hónapos és nekünk is volt kb. 2 héttel ezelőtt másfél hét szenvedésünk. Nem tudtuk mi a baj. Este nem tudott elaludni, ha a sírástól 'beájult' akkor 2 óra múlva ordítva ébredt. Nem volt jó szegényemnek sem kézben sem, közöttünk sehol. Napközben nem tudott aludni, ha letettük sírt. A gyerekorvos nem tudott mit mondani, a foga sem jött. Adtunk homeós szereket, nurofen szirupot, de nem segített. Aztán mi jöttünk rá mi az oka: a kifli. Reggelente kicsit szoktam neki adni, a belsejét csipegetve, anyatejbe áztatva kiskanállal, amikor én is reggeliztem és ott ült mellettem az etetőszékben. Mikor ez elhagytam visszatért minden a régi kerékvágásba. Nem eszik meg egyébként sok mindent, pl. A sinlacot, más tejpépeket sem, zöldségeket is finnyázza. De a kiflit azt szerette.:-((. Nem adsz te is neki valami ételt ami kiválthatja? Én nem adnék este sinlacot, anyatejet vagy tápszert inkább.
2010. márc. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
kiflit ő is szokott rágcsálni, de sztem nagyon kis mennyiséget nyel le belőle, pár morzsát, de akkor mostantól nem adom neki. Mindig írom, hogy mit eszik,de még nem találtam összefüggést a kelések és a kaják között, az nem lehet hogy mindentől fáj a hasa.
2010. márc. 10. 12:05
 8/10 anonim ***** válasza:
szia, 4. válaszoló vagyok. hidd el, semmi köze a kajákhoz a kelésnek, akkor is fel fog kelni, mint írtad, nem is eszik sokszor ,csak cumizik, mert az megnyugtatja. itt nem lehet mit okoskodni, túl kell élni.
2010. márc. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
11.59-es vagyok. Lehet, hogy igaza van az utolsónak, de nálunk a kifli volt a 'bűnös, pedig ő sem kapott sokat, csak, hogy kitöltsük azt az időt amíg reggeliztem. Nem egy cicifüggő, de akkor az nyugtatta meg éjjel egy kicsit. Állítólag azt a sok 'adalékanyag' amit beletesznek azt nem bírta a pocija. Egyébként most hallottam, hogy már lehet a lisztet is helyettesíteni a kenyérfélékben különböző E betűs anyagokkal.:-((.
2010. márc. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat mindenkinek, ezzel a kaja dologgal próbálkozom, hátha segít, vagy majd az idő megoldja mint a hasfájást...
2010. márc. 10. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!