Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyenge izomtónus (nyakizomnál)...

Gyenge izomtónus (nyakizomnál) kialakulhat hetekkel a születés után? Vagy az mindig veleszületett?

Figyelt kérdés

Kislányomat ugyanaz az orvos (neonatológus) vizsgálta újszülöttként, 2 hetesen és 6 hetesen. Újszülöttként rendben találta a nyakizmát, ülésbe húzva szépen tartotta a fejét. 2 hetesen szintén rendben volt, sőt, már bőven forgatta hason fekve a fejét egyik oldalról a másikra. 6 hetesen viszont azt mondta, gyenge a nyakizma, gyógytorna kell, a papírra enyhe hypotóniát írt. Percekig tudja tartani a fejét hason fekve, kinyomja magát, forgatja a fejét , kézben függőlegesen tartva is csak a biztonság kedvéért van a feje mögött a kezem, de nem kell fogni, tartja magának perceken keresztül. Ülésbe húzásnál én úgy vettem észre, hogy ha van kedve, tartja, ha nincs, akkor nem, legalábbis itthon kipróbáltam (mondta a doki, hogy lehet), amikor dumáltam neki és rám figyelt, tudta tartani, mikor más kötötte le, akkor nem tartotta.

Kérdés, hogy van olyan, hogy eleinte jó az izomtónus, aztán gyenge? Tud ez romlani? Vagy tényleg csak arról van szó, hogy akkor tartja, ha olyanja van? Sajnos az orvos kb. a kezembe nyomta a leletet és elrohant egy sürgős esethez, ezért nem tudtam tőle megkérdezni, hogy van ez.


2015. aug. 23. 15:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Nálunk anno a kórházban születéskor nem mondták, pedig már én is éreztem,hogy olyan kis rongybaba. Aztán itthon a háziorvos mondta,hogy hipotón. Dévényes is megerősítette, tényleg az volt, később már lehetett látni.

Én azt mondom,hogy várjatok 2-3 hetet és mutasd meg a gyerekorvosnak.

2015. aug. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!