Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rá kell valamilyen "gyakorlato...

Rá kell valamilyen "gyakorlatokkal" vezetni a babát a mászásra, járásra, felülésre? Vagy mindent tök egyedül magától?

Figyelt kérdés

Sokan támadnak,amiért nem veszek a 7 hós babámnak kompot.Van aki azt mondja,ennyi idős babája már szalad ( :-/ )az én babám,még megállni sem tud,de szerintem még nem is kell neki.

A lényeg,hogy nem tudom,kell e neki mutatnom egyáltalán,hogy kell "menni",vagy hagyjam,hogy ő jöjjön rá.Kompot továbbra sem szeretnék.



A kérdésem az,hogy valahogy (pl.távolabb rakni a játékokat)Eléritek,hogy a babátok ezt-azt megcsináljon,vagy magától teszi?Rávezetitek valahogyan a dolgokra?


2010. márc. 10. 16:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Én csak akkor ösztönöztem bármire is mikor már láttam, hogy próbálkozott x dologgal. Akkor odébbraktam a játékot, hogy oda kelljen fordulni, vagy mászni, stb..erőletetni nem szabad.Mindent a baba idejében! Jól teszed, hogy nem veszel kompot! Mindent meg fog tudni csinálni a maga idejében. Segíteni csak akkor kell ha valamilyen egészségügyi probléma van, de az már gyógytornász dolga!

7 hósan szalad..persze az én lányom meg beszélt mikor megszületett...vannak gyorsabb mozgásfejlődésú babák, de nem vegyél mindent készpénznek amit mondanak! Én lányom is csak nyolc hósan állt fel, semmi baja!

Szerintem te csinálod jól, nem kell semmit erőltetni!

2010. márc. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

7 hósnak miért kellene szaladnia?? Jézus, dehogy!

Egyébként nem is mindegyik babának jön be a komp. Szomszédék is megvették, aztán alig használták, mert a kissrác nem maradt meg benne. Mondták is, hogy ne vegyünk majd, kipróbálhatjuk, és kölcsönadják, ha a gyerek szereti. Ahhoz, hogy megtanuljon állni, járni, nem feltétlenül szükséges. Minden ilyen dolgot akkor csinálnak a babák, ha eljött az ideje. Semmit ne akarj siettetni! (B)

2010. márc. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem jó a hozzáállásod. A komp egészségtelen a babának, pont azért, mert kényszeríti olyasmire, amire magától még nincsen kész (az izomzata stb.).

Szépen ki kell várni.

Én direkt messzebbre tenni a játékokat nem szoktam, de ha saját magának "elpöcköli" és utána próbálja elérni, akkor hagyom, hadd küzdjön egy kicsit. :o)

Akinek 7 hósan "szalad" a kicsije, az no comment... (Biztosan megfogták a kezét két oldalról, és húzták megtartva a súlyát. Van egy ilyen reflex, hogy a baba teszegeti egymás után a lábait, de ezt pont hogy nem szabad vele megcsinálni, mert nem jó a gerincének...)

Nem kell semmilyen extra fejlesztés. Azért jártok orvoshoz kontrollokra,m hogy megnézi, a korának megfelelő-e a mozgása/fejlődése. És itt sok az egyéni eltérés, van aki előbb, van aki később csinálja meg ugyanazt, de ettől még nincs lemaradva semmiről. Ha valamit külön fejleszteni kell, majd szól az orvos, ne aggódj!

Jó egészséget Nektek!

2010. márc. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

engem meg sokan támadtak a komp miatt....de nem is kellett neki.....7,5 hónaposan ült fel, utána két hét múlva állt

a babamasszázst korábban szokták kezdeni, de próbáld meg és ha engedi akkor maszirozd...:).....egyes gyakorlatok még fejlesztésre is jók

vannak gyakorlatok amikkel lehet motiválni, mi jártunk baba-mama jógára, ott mutatták....erőltetni semmit nem szabad....

2010. márc. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jó tapasztalat nincs is a kompról? Mi is kaptunk 6 hósak vagyunk, de nem merem beletenni mert itt szinte csak rosszat olvasok róla!?
2010. márc. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem még nem kell erőltetni. De ha beleteszed, 10 perc után kiderül, tetszik-e neki. :) B.
2010. márc. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!