Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos baba. Másnál mi...

11 hónapos baba. Másnál mi történt?

Figyelt kérdés
Fiam 11 hónapos, nem mászik, nem ül. Kúszik- kicsit oldalasan, jobb lábát nem használva. Szépen forog. Minden nap sírok, kétségbe vagyok esve. Járunk Dévényeshez-3 szor voltunk eddig. Hipoton. Másnál volt ilyen? Fog valaha ülni, menni? Komolyan ilyen gondolatok gyotornek. Kész vagyok. Másnál mi a tapasztalat? Ajtóhintával segíthetek neki, lehet használni, hogy Még nem ül.

2015. aug. 25. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Probald meg az ADAMO hintat! Azt a gyogytornaszok is nagyon ajanljak. A kisfiuk egyebkent is lassubbak a fejlodesben; ennek tobb oka lehet, koztuk a lustasag is. Gyakorolhatsz vele am Te is. Probaltad mar felultetni, vagy negykezlabra tenni es kicsit mozgatni elore-hatra, hatha csak az inger hianyzik neki.
2015. aug. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A nagyobbik fiam pont 11 hónapos volt, amikor felült először önállóan. Akkor még nem mászott, csak kúszott. 1 évesen még mindig nem mászott, gyerekorvos nem mondott rá semmit, magamtól hívtam fel egy Dévényest. Megvizsgálta, elkezdte kezelni, 2 alkalom után felállt (akkor volt 1 éves és 1 hetes), 3. alkalom után (1 éves és 2 hetesen) kezdett mászni. Utána nem is kellett járnunk, csak ha 18 hónapos koráig nem kezdett volna el önállóan járni, de ez 17,5 hónaposan megtörtént.

Azóta is minden rendben van vele, már 4 éves lesz, és néhány dologban ügyesebb, mint a kortársai.


Nektek mit mond a Dévényes?

2015. aug. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 LadyLoss ***** válasza:
Nekem a lányom 9 hónapos koráig csak kúszott, majd 10 hét alatt, 5 dévény kezelés hatására, mászni, állni, ülni kezdett, 1 évesen kapaszkodás nélkül járt. Kitartás, a torna sokat segít majd! Ajtóhintát használhatsz nyugodtan, azt már fél éves kortól lehet. (legalábbis ami nekünk van, Hopsi)
2015. aug. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Terpeszpelus volt, gyenge az izomzata. Lényegében ennyit mondott. Már rég el kellett volna vinnem, de hallgattam a Védőnőre, aki szerint rendben van a gyerek...
2015. aug. 25. 13:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Dehogy nem fog mászni-járni!!! - ne keseredj el! Kislányom 11 hónapos koráig nem ült fel, nem mászót, és nem is kúszott, csak forgolódott... fejlődésneurológushoz vittük el, azt mondta enyhe alsó végtagi hypotóniája van, de semmi kétségbeejtő nincs, nem kell túldrámázni, és nem lesz butább, és nehezen tanuló még akkor sem, ha nem fog mászni...annyit javasolt, hogy próbáljuk a kis lábát erősíteni ( pl. kissámlira, vagy vastag könyvre ültetni, s kezét fogva felállítani, s ezt ismételgetni....) 2 hét!!!! alatt felállt, mászott pát napig, majd elindult bútorok mellett, 14 hónaposan egyedül ment.... szóval nincs semmi keseregni való, hidd el, pikk-pakk behoz majd mindent! Kislányom ma makk egészséges, jó mozgású, okos kislány...
2015. aug. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, picit megnyugodtam
2015. aug. 25. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!