Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ahhoz hogy a babám megfogja a...

Ahhoz hogy a babám megfogja a dolgokat oda kell neki adnom vagy majd jön magától?

Figyelt kérdés
2010. márc. 11. 10:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi a csörgőt, vagy ami érdekelte beletettük a kezébe, és rázártuk a kis ujjait. Persze először kiesett. Utána tartottuk előtte, akkor már nyúlt érte, de mikor megfogta kiesett a kezéből. Később pedig megfogta és már tartotta kis ideig. Szépe fokozatosan.
2010. márc. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Én odaadogattam neki a játékokat, és vártam, mikor fogja meg. Először csak nyúlt utána, de később már meg is fogta, majd eljött az ideje, hogy már önállóan nyúlkált értük.

ҝ

2010. márc. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mutasd meg neki hogy hogy kell fogni, add a kezébe, "kínálgasd" neki, hadd tanulja meg hogyan kell.
2010. márc. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem árt ha adsz neki valamit amit megfoghat. Lévén szerintem a fogás sokkal korábban alakul ki, mint a mozgás (forgás) stb, így nemigen juthat el tárgyakhoz. Még a pelenkázón is később kezd el mozgolódni. Úgyhogy szerintem adnod kell neki valamit, amit foghat.
2010. márc. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen nyunnya rongyis nyuszit tömtem a kezébe, szépen fogta is , meg csörgőt. Azt mondják, felesleges hajtogatni az ujjait, én mégis ezt csináltam, nem hinném hogy ártott.
2010. márc. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi most két hete kezdtük!

Nálunk először az én kezemet figyelte,aztán megtalálta a sajátját,majd azzal a száját!én közben mindig tartottam előtte vmi ujj vastagságú játékot,és azt elég hamar megfogta és vitte a szájába!most van az h ha csak elé tartom és látja akkor kalimoál(nyúl) érte és meg is fogja.viszont még magától (mellette levő játékért) nem nyúl!Bár a kiságyban a felakasztottakat már löki, megfogja de csak ott kint a játékterén még csak amit elé tartok!Szép fokozatosan!

Jó ügyeskedést nektek!

3 és fél hós baba anyucija

2010. márc. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Úgy van, ahogy az előttem válaszolók írják. A fiam 6 hetesen látta meg először a jobb kezét: bebandzsított rá, mintha azt mondaná: "jéééé, ez meg itt van?" Cuki volt. Aztán ez ment pár hétig, napról napra egyre többet nézegette, aztán már a balt is megtalálta. Aztán hanyattfekve mi is eléraktunk dolgokat, egy idő után már nyúlt értük ökölbe szorított ujjakkal, később már az ujjait is kiengdte, majd megfogta...

Mi is nyitogatjuk az ujjait, a "mutatóujjam almafa..." mondókával, mert a jobb kezén kicsit későn nyíltak ki. Először a bal kezével fogta meg az anyag csörgő karikát. Aztán már a jobbal is. Mindkét kezébe tudtunk adni valamit, persze már tömte a szájába... Most ott tartunk, hogy már két kézzel is nyúl a dolgokért, és azt hiszem, hogy mostmár tudja, hogy két keze van... 4 hós lesz.

A játszószőnyegen a lógókat még csak most fedezte fel, ha ütögeti, akkor mozognak. De azokat még nem fogja meg.


Szóval azért nyílván nem mindig kell a baba helyett cselekedni, de meg kell neki mutatni hogy kell. Kérdésedre válaszolva, először oda kell adni, de próbálkozni is kell, hogy ő maga is fogja meg. Mennyi idős a babád?

2010. márc. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!