Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak az enyém hisztizik ÍGY?!

Csak az enyém hisztizik ÍGY?!

Figyelt kérdés

8 hónapos a kislányom, és ha nem tetszik neki valami, pl. hogy lefektetem pelenkázáshoz, vagy öltözködéshez, vagy nem adunk neki valami kajából,szinte megfeszíti testét, kezét ökölbe szorítja, és dühösen ordít- szó szerint- és utána jön a sírás torkaszakadtából. Persze közben forog, feszegeti magát, ás nagyon-nagyon dühös. (Pedig egy tündéri aranyos, jó baba alapvetően.)

Ez normális "hiszti" ebben a korban vagy csak nálunk ilyen durva a helyzet?


2010. márc. 11. 10:43
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja, és hogyan kezelitek/kezeljem? Köszi
2010. márc. 11. 10:45
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Nem tudom,hogy mi a normális,de nekem is csinálja a 7 hónapos+1 hetes babám,hogy ha nem akar valamit,akkor felnyomja magát hídba,majd morog hozá,és ha nincs változás a hiszti tárgyában,vagy nem tudom épp elterelni a figyelmét,akkor jön a sírás.....

2010. márc. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
26%

10.47-es vagyok..


én mint írtam megpróbálom elterelni a figyelmét egy kis játékkal,ha épp leteszem a játszószőnyegére,és akkor csinálja..

de van,hogy beakarom rakni a kocsijába,amire rávan rakva a hordozó,hogy abban legyen,míg én mondjuk a konyhában csinálnék valamit,erre ő egyből nyomja ki magát,hogy nem akar ott lenni,meg ilyenek....volt hogy 4-szer egymás után csinálta....majd bekötöttem a hordozóba,úgy meg elég nehéz lett volna hidat csinálnia...:)

adtam a kezébe játékot,és ha elvolt,akkor mehetett a meló... Ha meg nem ,akkor szartam a melóra ,és inkább kivettem,mint hogy ott sírjon mellettem....

2010. márc. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nálunk is ez volt a helyzet, mindig valami újdonsággal megpróbáltam lefoglalni közben, mindig valami más kacatot adtam a kezébe. Rákérdeztem a védőnőnknél is hogy ez normális dolog-e, azt mondta ezzel csak annyit tudunk kezdeni hogy le kell foglalni valami játékkal. Most 1 éves a lányom és sokkal jobb a helyzet, főleg mióta kezdi érteni mit mondok. Kitartást, lesz még jobb ennél :))
2010. márc. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is elég durva a helyzet.7 hónapos koráig nem volt semmi gond.Most 8,5hónapos és szerintem tudatára ébredt mind a terminátor és lázad:-))Ugyanez megfeszítí magát csapkodja a fejét az apja vállába,mert ha nem nálam van nem tetszik neki ugye.Meg még durvább dolgok is.Nem lehet vele mit csinálni.El kell terelni a figyelmét tényleg.Ez van.
2010. márc. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiam most 17 hós, és ugyan ez a problémám vele. Nekem is nagyon akaratos, sőt, ha leakarom foglalni őt más tárggyal, akkor még dühösebb lessz és mindent eldobál tiszta erejéből. Gondolhatod, hogy mennyire repked olyankor minden.:D Olyankor felveszem őt a kezembe és elviszem az ablakhoz, hogy megmutassam kint a madarakat, meg ami éppen akkor kint történik mesélek neki, azzal úgy megnyugszik. Próbálkozz te is hasonlóval, hátha bejön neked is. Kitartás, majd csak leszoknak róla.
2010. márc. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

10 hós a babám,kb 1,5 hónapja kezdte csinálni,és a módszeremmel úgy tűnik hatással vagyok rá mert már egyre kevésbé csinálja.


Én ilyenkor vagy nem szólalok meg és csak csinálom a dolgom,vagy ha meg is szólalok,nagyon halkan és még ha nehéz is de nyugodt hangon.

Ha csak nem adok neki oda valammimt vagy elveszem tőle mert veszélyes és akkor kezd el tombolni, akkor pedig nem veszek tudomást arról amit csinál. Ez nem azt jelenti,hogy elmegyek,vagy oda se nézek. De! Szándékosan nézek rá ahogy tombol,és nem szólok egy szót sem,és persze nem is csinálom meg neki amit akar.

Az eleján még persze nem úgy tűnt hoyg be fog válni ez a módszer,és előfordult,hogy hatalmas sírásba csapott át, akkor persze megöleltem és megvígasztaltam.


De mostmár odáig jutottunk,hogy elkezdi ugyan a hisztit (mintha kódolva lenne benne hogy hisztizni kell...),aztán nézek rá és olyan arcot vágok, mint aki nem érti hogy mi van,és előbb utóbb elneveti magát és rájön hogy ezzel semmire nem megy.


Megjegyzem,volt egyszer kétszer, amikor borzasztó fáradt voltam,és nem volt erőm meg türelmem így viselkedni, és én is kicsit odaszólogattam,hogy hagyja abba stb...plusz gondolom érezte a hanglejtésemen hogy dühös vagyok, na ez csak olaj volt a tűzre.

Ezért ma már a legfáradtabb pillanataimban is odafigyelek arra,hogy ha hiszti van, akkor jól reagáljak.


Remélem segítettem.

Kitartás!

2010. márc. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az én kiscsajom ugyanezt csinálja, csak az a bökenő, hogy 5 hónapos. Morog hozzá és néha még köpköd is kis nyálbubborékokat, ha nem tetszik neki valami. Olyan kis méregzsák tud lenni néha, hogy teljesen le vagyunk döbbenve a férjemmel.
2010. márc. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
De ez, hogy torkaszakadtából dühösen ordít, kiabál?? Nálatok is előfordul?
2010. márc. 11. 13:26
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Hajjaj, és az én fiam olyan hogy annyira belelovallja magát hogy utána már azért nem tudja abbahagyni. És ettől függetlenül egy nagyon szelid és kedves gyermek. Csak ha bepöccen ott kö kövön nem marad. Hogyan kezelem? Szeretettel , nyugtatgatom, de van hogy azt sem engedi, akkor magára hagyom a szobában és jön utánam üvölt és ez órákig megy mert már abba sem tudja hagyni. Hát őszintén én amikor már tényleg nem tudok mit csinálni, akkor csak várok amég abba nem hagyja. De egy ismerősöm azt mondta hogy ilyenkor nyugodtan egy fél deci vizet pohárból az arcába fröcskölni az hatásos. Ki akartam próbálni, de mellé ment, és épphogy csak a fülét érte. De abbahagyta. Meglepődött ;)

Szóval nyugi, másoknál is van ez igy. 16 hónapos amúgy.

2010. márc. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!