Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos babátok (aki csak...

1 hónapos babátok (aki csak szopizik) mennyit eszik és hányszor (hány óránként)? Mennyit alszik nappal ill. éjjel?

Figyelt kérdés
2010. márc. 11. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi már 1 évesek vagyunk, de 2,5-3 óránként evett. Akkor szinte az egész napot átaludta még. Evett-aludt-kakilt-pisilt:)
2010. márc. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!Az én 1 hónapos kisfiam rendesen meglepett engem,úgyhogy szidtam (és még szidok is) mindenkit,aki azt mondta,hogy egy csecsemő eszik-alszik-sz.rik...Ugyanis az én Kistejesem 2 hetes kora óta reggeltől estig eszik,aztán fél 6-kor bealszik,ami azért nagyszerű mert fél 7 után van fürdés,de ő ilyenkor csak 11-kor ébred,vagy csak 2-kor.Szóval szerencsére éjszaka alszik,de napközben még egy szelet kenyeret sem tudok megkenni magamnak,segítségem pedig nincs,és nem is lesz...Úgyhogy én már visszanyertem a versenysúlyomat :(

A te babád mit produkál?

2010. márc. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Két nappal ezelött 100-130 akat evett, tegnap már csak max 110-et. Éjjel 3szor evett 80-90-et, de vagy 1 órán keresztül(állandóan bealudt).Most pedig már 6:20 óta fent van 7ig szopizott azóta az ágyikójában gagyorászik,de aludni nem hajlandó. Kíváncsi leszek mikor kér majd megint kajcsit.

Amúgy jó baba, csak néha a szopival idegel ki amikor üvölt a mellemtől (amiből akkor is dől a tej)

2010. márc. 12. 08:17
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Szia! Egy valamit tanácsolok! A mérlegedet süllyeszd el jó mélyre amilyen mélyre csak tudod és úgy hetente egyszer vedd elő megmérni, hogy mennyit hízott, mert ebbe bele fogsz golyózni!!! Én a második kislányomat nevelgetem, így csinálom, heti 30 dekákat hízik. Az elsőt se méregettem az orvosom tanácsára. Ami az alvást illeti, 3 hetesek vagyunk, éjjel 1-szer kel fel, 8-kor teszem le, előtte jól megetetem mindkét mellemből, 2-3 között kel, utána fél 7 körül. Csak akkor van fenn, ha elfelejtem az infacolt, mert kicsit hasfájósak vagyunk.
2010. márc. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja és ami a nappali alvást illeti, elég sokat fenn van, de nem sír, csak nézeget.
2010. márc. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 edus83 ***** válasza:
2hós a babám,de 2vagy 3óránként eszik változó,de van,hogy folyamatosan cicizünk:)),Alvás csak hason és szinte csak a mellkasomon,keveset ágyikóba.De eszik alszik,és ébren kb napi 3 órát van fent.
2010. márc. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam, volt, h 2 óránként szopizott.

Ez persze már du volt, gondolom többet is igényelt, és du nekem mindig kevesebb tejem volt.

Egy hósan már bőven átaludta az éjjelt, 12 órát aludt, napközben is jól tudott aludni, volt, h délben kitettem aludni a levegőre, és este 8ig alukált! Mondjuk ez az extrém eset párszor fordult elő. Általában 4x5x aludt egy egy órát.

Most 17 hós, most is alvós.

2010. márc. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mi 5 hetesek vagyunk, 3 óránként eszik, van hogy kicsit többet bír, van, hogy kevesebbet. 80-100-at eszik kb, de nem mérem mindig.

Éjjel többet alszik, 4 órákat.

2010. márc. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Egy hónapos kislányom 6-7 alkalommal eszik, kb. 2,5-3,5 óránként. Ha felébred és éhes, adok enni 2,5 óra elteltével, de ha nem ébred fel 3 óra múlva, akkor hagyom aludni, ilyenkor 3,5 óra múlva eszik. Este 8-kor van az utolsó etetés, majd éjjel 1-kor, és hajnali 4:30-kor a következő. Nappal 7-8 között, 11-12 között, 16-17 között eszik még. Csak napközben szoktam méregetni, éjjel inkább hagyom aludni. A mennyiség változó: amikor kevéssé éhes, akkor 70-100g között eszik, de ha nagyon éhes, akkor 100-160g között.

Délelőtt alszik kb. két órát, délután pedig 3-4 órát. Az ágyában szeretném, hogy szépen nézelődjön, de inkább ölben szeret lenni.

Jó babázást!

2010. márc. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Köszönöm a válaszokat. Úgy tűnik az enyém eszik a legkevesebbet (5-6 szor; összesen: kevesebb, mint 500 mg-ot). és alszik a legtöbbet, főleg, ha csend veszi körül, és félhomály, vagy friss levegőn vagyunk, esetleg utazunk.

1,5 kg-ot gyarapodott eddig. Csütörtökön lesz 2 húnapos.

2010. jún. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!