Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos múlt kisfiam és bem...

9 hónapos múlt kisfiam és bem gagyog/gügyög?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ezt úgy értem, hogy nem mond ilyeneket hogy: babababa tátátá stb

Hangra figyel, nevére hallgat stb értelmes, pl: ha hívom akkor jön velem. Sikítozik különböző hangokon, nagyon tud mérgelődni. A "b" betűt használja. Sokszor még vitatkozunk is, amilyen hangon mondom hogy nem, ő is olyan hangon visszajelez. Vidám bava, mosolyog, nevet. Mostanság hisztijének is hangot ad. Épp a felállásnál tart. Mostanában sokan mondják a vele egykorú babáknál, hogy már ki is mondta az első szót ezért kezdtem gondolkozni, hogy nincs-e valami baj nálunk..... egyébként sokat mondókázok és énekelek neki. Kicsit aggódom... :(


2015. aug. 30. 22:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

ne aggódj, kicsi még :) most a mozgásra összpontosít, ilyenkor a beszéd elmarad, majd amikor biztosan áll, elkezd menni, utána jön a legtöbb gyerkőcnél a beszéd :)

fiam lassan másfél éves, és kb 1 hónapja kezd "beszélni" de ez tényleg annyiban merül ki, hogy apa, mama, papa,ha leesik vmi, akkor bumm , ha éhes: nyam-nyam :) pár szó elejét mondja, meg pár állathangot utánoz... bölcsődei dolgozó vagyok sok gyerek 2 évesen úgy jött hozzánk, hogy csak mutogatott és egy szót se szólt, aztán pár hónap alatt amikor beindult a beszédfejlődése tisztán érthetően, mondatokban elkezdtek beszélni :) szóval nyugi semmiről nem vagytok lekésve! :)

2015. aug. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is így volt, már gondolkodtam, hogy orvoshoz vigyem. 10 és fél hónaposan elkezdte a bababát, aztán jött a többi, mama, abu (apu), ana (anya), gyegye (gyere)... 1 éves most.
2015. szept. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Közben elkezdte ő is, kedvence: "ányányányá" :D
2015. szept. 13. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!