Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 honapos babam szopizza az...

3 honapos babam szopizza az ujjat! Segitenetek?

Figyelt kérdés
Pontosabban szuletesetol fogva meg-meg talalja az ujjat es szopizza. Most 3 honapos. Ma reggel amikor bementem hozza a szobaba, mar ebren volt es szopizta. Ahogy meglatott, hatalmas vigyor az arcan. Ugy lattam mintha deformalna az ujja a felso inyet. Egy kisebb melyedesnek lattam. Eltelt egy kis ido es ujbol megneztem, mintha a "regi" lenne az inye. Most kiskesztyut tettem a kezere h "felejtse el" a huvelykujjat. Cumit nem fogad el... Sztetek ennyi idosen mar deformalodhat az inye? Vagy az hosszabb szopizasok kovetkezmenye? Mennyire karos a tej-es maradando fogakra? Mik a tapasztalatok? Hogyan lehet leszoktatni errol a szokasrol? Nem akarom h a fogak karara menjen. :( Kicsit megijedtem. :(
2015. aug. 31. 09:54
 1/4 anonim ***** válasza:

lassan megtanulja betenni a cumit a szájába, kb. még 2 hónap, és akkor át tudod csábítani rá. Addig is mindig legyen a keze ügyébe a cumi, akkor is ha nem használja (persze csak éjszakára).

A fogaknak egyik sem jó, de a cumi semmivel sem rosszabb, a mai cumik már nagyon jó kialakításúak, és sokkal könnyebb a tisztán tartása, és könnyebb leszoktatni is őket. Ráadásul télen bajba lesztek mikor sétánál cumizná az ujját, de kesztyűt kap...az én babám télen visított a babakocsiba, és két hét alatt kompromisszumot kötött velem cumi ügyben. Akkor volt 5 hónapos.

2015. aug. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Az én babaám most 9 hónapos, ő is megtalálta az ujját, de már leszokott róla.Muszáj voltam bevezetni a cumit, mert egyfolytában cicizni akart, pedig már nem éhes volt...Próbálj többféle cumit, nekem se fogadta el elsőre, aztán vettem NUK cumit, azt szereti.Esetleg kend meg egy kis anyatejjel és úgy add a szájába...Én is féltem, hogy majd leszokik a ciciről a cumi miatt, de nem így lett.Kitartás!!!Egyébként nem hinném, hogy eldeformálódik az ínye az ujjszopástól, a tesóm kislánya 6 éves, de még mindig szopizza az ujját este lefekvéskor, majd kinövi...és nem deformálódott tőle semmi...Erőltetni nem szabad a leszoktatást.Minden pici megtalálja az ujját...
2015. aug. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát, max. fogszabályzó. Én 8-9 éves koromig szoptam, de egy év éjszakai fogszi elég volt, hogy normalizálja a felső metszőket.
2015. szept. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszokat! Ha nincs rajta a kesztyu, siman megtalalja az ujjat. Ha viszont rajta van akkor ejjel ez miatt 1-2-szer is kel, pedig eddig ataludta az ejszakat. :/ De inkabb kelek en is ejjel, csak szokjon le rola.. :(
2015. szept. 3. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!