Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vegyek babamérleget vagy elég...

Vegyek babamérleget vagy elég ha a védőnő megméri a babócát?

Figyelt kérdés
2015. szept. 2. 17:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
62%

Felesleges és káros!

Előző, szerinted tényleg jó, ha anyuka minden etetés után méreget és stresszel, hogy 40 ml-t evett, pedig az okos anyós, vagy szomszédnéni szerint 60-at kellett volna? Nem! Az idegtől apad el a teje! A súlygyarapodást pedig amúgy is 3 havi átlagból számolják, nem véletlenül!!!

2015. szept. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
utolsó: Nem mindenki stresszeli ám magát ha mérleget lát. Én bevallom, mértem őket az első pár hétben, nekem megnyugvást adott. Senki nem dumált bele, hogy mennyit kellene ennie, nekem volt jó, hogy láttam, ment beléjük tej. Nem idegeskedtem, nem hullott ki a hajam :) Főleg a nagyobbiknál volt érdekes az első pár napban, mert őt nem érdekelte az evés, képes lett volna éhenhalni magától.
2015. szept. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
De épp ez az, hogy attól, hogy van mérleg, nem kell minden etetést méregetni és stresszelni. Miért kéne? És akkor mi van, ha 40-et evett csak? Most ennyi kellett és kész. Én nem hiszem, hogy ha valakinek szépen nő és hízik a babája, hülyére idegeskedné magát, mert egyszer 40-et evett csak. Nekem is volt ilyen, nem lettem idegbeteg tőle, akkor épp csak ennyi kellett neki. És az sem törvényszerű, hogy attól, hogy van mérleg, minden evésnél mérni kell. Én kb. 3 napig csináltam, mert kellett, de mikor láttam, hogy minden oké, elhagytam. Azóta is van mérlegem, de nem mérem állandóan. Anyatejes babánál meg nincs olyan, hogy ennyit KELL ennie, mert az anyatej összetétele változó, és a babák igénye is más. Akinek van egy kis esze, és nem kajál be mindent, amit anyóspajti, meg a szomszédnéni dumál, az nem lesz idegbeteg egy mérleg miatt. Pl. én se lettem, a tejem se apadt el...
2015. szept. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
ha 5 napi nincs széklete a babának mégiscsak nyuodtabb az ember ha tudja mennyit is eszik pontosan a baba, me sorolhatnám. pont nem a mérle stresszel, hanem az információhiány.
2015. szept. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
11-es vagyok! Bocsi, átfogalmazom a válaszom! 29 évesen szültem, a férjemmel 7 éve voltunk együtt és meg voltam róla győződve, hogy nekem soha nem lehet gyerekem! Amikor 28 évesen egy rutinvizsgálat során kiderült, hogy terhes vagyok elkezdtem sírni! A doktornő azt kérdezte, mi a baj, nem akar gyereket? És én sírva mondtam neki, hogy nem erről van szó, csak azt hittem nekem soha nem lesz! Nem hittem el, hogy megtörtént a csoda! Aztán reszkettem érte minden pillanatban, nem kellett sírnia, ha éhes volt, mert halottam, hogy kordul a gyomra és éjszakákon keresztül hallgattam, hogy normálisan veszi-e a levegőt!, mert annyira szerettem őt, és én totál kikészültem volna, ha azt látom, hogy szerda reggel 40-et evett 60 helyett!
2015. szept. 4. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Oké, vannak egyéni esetek, de a válaszodból ítélve Te is érzed, hogy kissé túlaggódtad/aggódod a helyzetet, és azért nem ez az átlagos. Nem mindenki parázik rá ennyire, így a mérleg nem borít ki mindenkit. Nem bántani akarlak, tényleg, valahol megértelek, mert neked kb. egy csoda, hogy van gyereked. Különben én is nagyon féltem az enyémet, mielőtt ő összejött, vetéltem ikrekkel, az egész terhesség alatt nagyon féltettem, de nem rettegtem se akkor, se most, hogy már megszületett, csak nagyon figyeltem akkor is, és figyelek most is. Mondom, engem pont, hogy megnyugtatott a mérleg, mert így napról napra láttam, hogy gyarapodik, engem a bizonytalanság idegesít. De nem vagyunk egyformák :)
2015. szept. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Tudom, hogy "kissé" túlaggódom a dolgot, de Te érted az indokom. És mivel az első héten kiderült, hogy nem elég a tejem (napi 20-40 ml volt maximum naponta!, pedig órákig fejtem azt a 40 ml-t is és szoptattam is, de csak sírt), az én babám sajnos tápszert kapott, először kiegészítésként, aztán már csak az maradt! Én totál kikészültem volna a mérlegtől, pedig 2 hetente jártam a védőnőhöz és a dokihoz, aki mindig azt mondta: nem fog éhen halni, bár soha nem volt csont és bőr, a súlya mindig normális volt! De én féltem, viszont akinek teje is van, az szerintem egy-egy szopi után bepánikolhat! És az nem jó, csak erre akartam utalni! Persze én kimerítem a paramami fogalmát, amikor utána ugrok az 5 éves lányomnak, hogy el ne ess, megütöd magad! De féltettem őt! És lehet, hogy meg fognak kövezni, de amikor kiderült, hogy nincs elég tejem, és tápszert kell kapnia, én megnyugodtam, amikor mindig tudtam, hogy megette az adagját! Persze mivel nem volt tejem választásom sem volt! Ez szerintem érthető! 4 évvel később megint terhes lettem, 5 éves a lányom, 1 éves a fiam és mai napig úgy nézek rájuk, hogy ők a csoda az életemben és nem tudom mivel érdemeltem ki, de hálás vagyok értük és miattuk van értelme az életünknek! Hozzáteszem apából totál hülyét csinálnak, és örül neki, imádja a gyerekeit!
2015. szept. 5. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:

Teljesen felesleges, csak tulaggodja vele az ember es meg ha beteg is (persze ha nem vlmi sulyos, de azt az orvos megmondana), akkor is behozza kesobb, viszont az aggodasnal nincs megvisselobb--a gyerek is erzi!!!


Szoptassd a kerese szerint, annyiszor, amennyiszer keri; hisz o tudja mennyi es miert kell neki!!! Akkor nem kell aggodni, hogy hizik-e (vagy esetleg azert paraznal, hogy tul sokat hizik)---maskulonben voltak olyan ismeroseim, akiknek a babaik sulya ugy 4 honapig stagnalt es ketsegbe voltak esve, aztan kiderult, hogy hizas helyett hatalmasat nottek!!!


Annyit meg, hogy az elso gyerekemet en is tulaggodtam, csak pont az ellenkezoje miatt...Nekem 4 kg felletti volt a sulya es azt tanacsoltak, hogy NEHOGY ETESSEM (??!), csakis 4 orankent. Szerencsetlen allig birta kivarni, vegig bombolt es mar 3 es felnel beadtam a derekam. Ezzel azt ertem el, hogy meg 7 evesen is ordit, ha ehes (hisz azt tanitottam neki, sirjon es csak akkor kap kajat) es igaz leallt a sulygyarapodasa, de az en tejem is elapadt mikor 3 honapos volt!!! Csakis a Leche liga segitsegevel hoztam vissza


[link] (erdemes nezegetni, megnyugtato!!)


es 2 eves 3 honapos koraig szopizott!!! (nem is beteges!!!) AZ IS HULYESEG, HOGY VALAKINEK NINCS TEJE VAGY TUL SOK VAN. Csak nem jol csinalja!


Elmondanam vegezetul, hogy 4080g-al szuletett, 2honaposan 7450g, 3 honaposan 8300 g (lelassult, majd megallt) 8 honaposan 11kg volt!!!! Ket evesen 15kg es innentol allig hizott, most 7 evesen 23 kg, szep szal legeny (nagymama szerint "gebe"). 8 honaposan kezdett jarni es 10 honaposan rendesen jart.

Csak azert irom le mindezt, hogy vannak mindenfele esetek, van aki meg tul kover a hivatalos szervek szerint, de lehet, hogy nemcsak a teste erosebb, hanem hamarabb kezdi a dolgokat is.

A masodiknal 1 eves koraig a kotelezoket megtettem, (itt meg azt lattam, hogy nem olyan mint az elso; ezert is aggodhattam volna) elt, virult, jatszott, igy kesobb nem vittem sehova. Azt sem tudtam mekkora es mennyit nyom, annyira elegem lett az elsovel az agyonaggodasbol es a sok hulye tanacsbol!

A gyerek biztosan hizik,vagy/es no ha etetik, akkor is ha anya nem szamolja ; ) eleg ha csak a vedono meri!

Minden jot!

2015. szept. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:

13-as is valaszt kap a leche ligatol, az anyatej az teljes mertekben felhasznalodik, ha nincs kaka, akkor mind felszivodott (csak a felesleg tavozik) Lehet, hogy nem ad neki az ember eleget.

Nekem vot ugy, hogy egy hetig sem kakilt! Amig CSAK anyatejet eszik, a gyerek "normalisan" visselkedik addig ez sem gond..

Ha csak az elejet szopizza, akkor merni is felesleges, mert az elotej az "cukros viz", sokat pukizik es tekeredik a poci tole, az igazi altato hizlalo "zsir" tej az hosszabb szoptatasnal jon. Ezert sem kellene meregetni, csak tovabb cicisztetni.

Mondjuk az en elsom allandoan a cicin csungott, a cici nemcsak eves, hanem megnyugvast is jelent, meg ki tudja? Erre volt szugsege. Nem volt tul jo a szuletese...es csak Mandukaban (a Bjorg az nem joooo!!) maradt meg, teljesen "tepozaras" gyerek volt.

2015. szept. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Thomas A. Anderson válasza:

Szia!

Venni ne vegyél, mert értelmetlen, viszont a védőnő fog tudni ajánlani helyeket, ahonnan bérelni lehet. Bőven elég és nem kerül sokba.

Érdemes mérni, szoptatás előtt és után, hogy valóban mennyit evett... egy ideig... aztán visszaadjátok és kész.

Remélem segítettem.

2015. szept. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!