Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem nagyon ízlik a gyümölcs...

Nem nagyon ízlik a gyümölcs 7,5 hónapos babámnak?

Figyelt kérdés

Sokmindent jóízűen eszik, a gyümölcsöt éppenhogy elnyammogja, kb. harmadannyit eszik belőle, mint a főzelékből például. Félek, hogy lassan el fogja utasítani.

Mivel kínáljam, vagy ízesítsem, mit adjak hozzá, hogy jobban megegye?



2015. szept. 3. 11:15
 1/5 anonim ***** válasza:

nem árt néha kicsit főzni, vagy párolni rajta

itt vannak ötletek, asszem 9. pontban

[link]



és fontos szerintem az állandóság mindig ugyanazt ugyanabban az időpontban

2015. szept. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Milyen gyümölcsöt adsz neki?

Milyen formában?

2015. szept. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Eleinte ette a barack-banánt, körte-banánt, turmixolom neki és gabonapelyhet teszek bele. Az almáért sosem rajongott, ha pároltam, belecsempésztem egy kicsit az ebédjébe. De ma már meg sem ette, amit eddig igen.
2015. szept. 3. 13:28
 4/5 A kérdező kommentje:
Harmadik napja nem fogadja el a gyümölcsöt. Mit adjak helyette? Nem szeretnék "visszaesni", újra tápszert adni, ha már egyszer kiváltottuk ezt az étkezést is.
2015. szept. 5. 12:27
 5/5 anonim ***** válasza:

én babámnak kb 8-9 hónaposan köszöntött be egy betegség miatt először hogy nem evett semmit, kezdhettem előlről az egész hozzátáplálást a betegeség elmúltával.. érdekes mód a főtt étel csúszott, a gyümölcsök nem.

ez egészen addig megmaradt, (hogy csempésznem kellett az ebédjébe és Cebion cseppekkel pótoltam a C vitamint)míg 1 éves kora körül be nem köszöntött a dinnyeszezon, igaz hogy az első falatokar erőltettem, de rájött, hog finomat kap, és elkezdte elfogadni tőlem a nyers gyümiket :) a piros dinnye után jött a sárga(ez utóbbival vigyázni kell mert a magas gy.cukortartalma miatt túlpörgött)aztán jött az (omlós típusú)alma, barack, körte csak katonáztam neki és elfogadta ette már.

talán javaslom próbálkozz a ringlóval! az finom édes(érettet adj neki, sokan éretlenül árulják..)edd jóízűen előtte és kínáld meg egy kicsi darabbal, szerintem kérni fog még :)az én babámnak anno nagyon bejött, azóta nem találok ringlót(mert ahonnan vettem, oda már nem járok)

2015. szept. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!