Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak mennyit segít a férje...

Másnak mennyit segít a férje a Pucivel?

Figyelt kérdés
3 hetes a kislányunk. Várt, tervezett baba, nagyon szeretjük, de a férjemtől kezdek kiakadni. Nem így képzeltem ezt az egészet és nem tudom, nekem nagyok e az elvárásaim, vagy ez a normális. Úgy érzem, teljesen egyedül vagyok a kicsivel. Férjem egész nap dolgozik, este 8 körül jön haza. Ekkor annyit segít, hogy behozza és kiviszi a fürdővizet. Megfogja, szeretgeti a picit, de csak ameddig nem nyűgös. Ahogy nyűglődik már hozza is oda nekem. Állandóan dobálom magamba a kaját, röptében zuhanyozom hiába van épp otthon, olyan mint ha nem lenne, mert ha sír a kicsi, akkor kopog a fürdőszoba ajtón, hogy hol vagyok már. Éjszaka soha nem kelt hozzá fel, egyszer sem, hétvégén sem. Rajta kívül segítségem nincs, csak ő lenne, aki kicsit könnyíteni tudna rajtam. Nagyon nagyon kezdek elfáradni. Változhat ez még?
2015. szept. 14. 07:45
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
*picivel
2015. szept. 14. 07:46
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
en speciel az apa vagyok, de nalunk nem igy volt. Igaz en nem dolgoztam este 8ig. Ezt nektek kell valahogy elrendeznetek egymassal. Ha tobb segitseget szeretnel akkor mondd el neki.
2015. szept. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon nehéz időszak ! Hozzá kell szokni a babához, ami nem megy 1 nap alatt.. Párodnak nagyon új a helyzet. Szerintem nem tud mit kezdeni egy pici, nyűgös babával, de miért nem beszélsz vele ?

Az én párom mikor a lányunk pici volt már a kórházban is ő tette tisztába , amikor már itthon voltunk is sokszor megkértem apróbb dolgokra. Pelus, inni adjon neki, amikor mar nem cicizett akkor adjon neki tàpszert és etesse meg. Az esti fürdést minden este egyutt csináltuk , a gén pedig öve volt a törölköztetés, test ápolás . Igaz ő nem dolgozik nap mint nap mert cége van, igy itthon van. De lehet ha dolgozott volna akkor fáradt lenne, és nem pelus ra meg nyűgös babára vágyott volna 😂 már most 2 éves a lanyom és bizony az pelenkazast csak nekem engedi mint ahogy az etetést is... Viszont imád játszani az apjával én olyankor megszűnök mikor meglátják egymást 😁

Ki kell bírni ezt a kis időt ameddig nagyobb lesz a baba akkor majd párod is jobban tud vele foglalkozni . Szerintem ! De jobb lenne ha megbeszélnétek hogy mit éreztek.

Ui ( nekem kb minden nap az volt ha elmentem zuhanyozni , hogy kopogtatott az ajtón hogy fenn van a gyerek, mit csináljon vele, jaj sír 😂😂 és az esti ébredése ket is kihagyta , konkrétan horkolt mellettem miközben a gyerek torka szakadtából üvöltött... :D cdak akkor éjszakát ott mikor beteg volt a gyerek, de akkor a szobájában a földön aludt 😁

2015. szept. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Kommunikáljatok. Ne támadd le, de nyugodt hangnemben mondd el neki, hogy több részvételt szeretnél a gyerek körül.
2015. szept. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ha kopog, hogy sír a gyerek, kérd meg, adjon neki pár korty vizet, vagy nézze meg a pelusát, adjon neki cumit, vagy sétáljon vele picit, beszéljen hozzá, stb. Ha egész nap dolgozik, nincs jelen, nem látja, hogy mikor mit is kellene csinálnia, lehet fél, hogy rosszul csinál valamit, nem tudja megnyugtatni és kudarcként éli meg. És a kevés együtt töltött idő miatt kívülállónak is érezheti még magát. Neki több időre van szüksége, hogy ráérezzen ezekre. Lehet, ha nagyobb lesz a lányotok, lehet majd csikizni, kukucskálni, bújócskázni, azt már nagyon fogja élvezni. Addig fürdessetek együtt, pelenkázzatok együtt, de csak annyira hogy pihenni is tudjon.

Nekem a férjem szerencsére hamarabb hazaér, és rögtön akart mindenben segíteni, bármiben számíthatok rá, de a kaját legtöbbször én is csak betömöm és teszem tovább a dolgom a babával vagy a háztartással.

Nagyon pici a baba, hagyj még magatoknak egy kis időt és beszélgessetek minél többet. Nagyon próbára tud tenni egy kapcsolatot egy baba, bármennyire is várta az ember őt.

2015. szept. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
45%
persze ez sovany vigasz szamodra, de inkabb ertekeld azt a kicsit is amit segit, es hogy ott van nektek, a tudat is sokat segit, hogy o megvedene, ha barmi lenne, kiallna melletetek. nekem nincs parom, tehat meg ennyi sincs , ami neked, es ettol szarabb tenyleg nincs. ezert kerem, hogyha lehet egyelore ertekeld azt a kicsit is amit tud nyujtani, aztan kesobb meglatod, milyen jo apa lesz.
2015. szept. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
ez egy nagyon érzékeny idoszak. az én férjem sokat segitett, még is ugy éreztem, hogy én csinálok mindent..néha olyan érzésem támadt, mintha két gyerekem lett volna. mindig megbeszéltem a férjemmel ezeket, azt is elmondtam neki, hogy tudom, hogy nem átlagos, ahogyan kiveszi a részét minden téren..stb. stb. elmult ez az idoszak is, mindenki belerázodott a "szerepébe" :)) ajánlom, beszéld ezt meg a férjeddel,- turelmesen, kedvesen, szeretettel.
2015. szept. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nekem ritka nyűgös volt a gyerekem picinek, de ennek ellenére mindent meg tudtam csinálni, nem kellett "dobálni magamba a kajat" vagy"ropteben zuhanyoznom ". Pedig nekem még 5 percre se volt segítségem, egyedül neveltem a gyerekemet.

Le kellene ülni apukaval és beszélni vele. Bár szerintem egyértelmű lesz a valasz:hogy mivel ő dolgozik egész nap, te meg otthon vagy, a te dolgod a gyerekneveles

2015. szept. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
46%

Ugyanez a helyzet volt nálunk is. Nem tudtam enni, mosdóba menni, zuhanyozni. Még akkor sem, ha párom itthon volt. Ugyanezt csinálta, mint a te párod, hozta utánam, dübögött a fürdőszoba ajtón, hogy mikor végzek már.

Már egy éves a kislányom. Hogy mi változott? Csak annyi, hogy hozzászoktam. Megedződik az ember. Most úgy zuhanyzok, hogy apuka a tv-t nézi, a kicsi meg addig szétpakolja a kukát, rángatja rám a zuhanyfüggönyt.

De imádja a lányát, mi vagyunk a mindene, csak értünk él.

Minden nap jobb lesz egy kicsit, de túl sok segítséget később se várj tőle. Ha már nagyobb lesz, és jobban ellesz magában a babád, akkor apuka is ellesz jobban vele. Kitartást, most jön a legszebb időszakod :)

2015. szept. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
25%
:) :) nalunk ugyanez volt a helyzet, amikor a lanyom ilyen pici volt, de en mar annak orultem, kutyafuttaban le tudok zuhanyozni es enni, ennel tobbet nem is vartam tole, es neha elvitte setalni egy oracskara hogy tudjak pihenni. Ejszaka minek keljen fel hozza? Szoptatni ugyse tudja. Most 7 honapos, es sokkal jobban elvannak egyutt, tudok jarni edzoterembe, vehetek hosszu furdot es ehetek lassan. Ennel tobb nem kell egy apatol :)
2015. szept. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!