Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak mennyit segít a férje...

Másnak mennyit segít a férje a Pucivel?

Figyelt kérdés
3 hetes a kislányunk. Várt, tervezett baba, nagyon szeretjük, de a férjemtől kezdek kiakadni. Nem így képzeltem ezt az egészet és nem tudom, nekem nagyok e az elvárásaim, vagy ez a normális. Úgy érzem, teljesen egyedül vagyok a kicsivel. Férjem egész nap dolgozik, este 8 körül jön haza. Ekkor annyit segít, hogy behozza és kiviszi a fürdővizet. Megfogja, szeretgeti a picit, de csak ameddig nem nyűgös. Ahogy nyűglődik már hozza is oda nekem. Állandóan dobálom magamba a kaját, röptében zuhanyozom hiába van épp otthon, olyan mint ha nem lenne, mert ha sír a kicsi, akkor kopog a fürdőszoba ajtón, hogy hol vagyok már. Éjszaka soha nem kelt hozzá fel, egyszer sem, hétvégén sem. Rajta kívül segítségem nincs, csak ő lenne, aki kicsit könnyíteni tudna rajtam. Nagyon nagyon kezdek elfáradni. Változhat ez még?
2015. szept. 14. 07:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Mikor szültem, úgy éreztem, hogy lett egy másik gyerekem is; a férjem. De egy dolgot megtanultam: nem szabad veszekedni és stresszelni miatta (az a picinek is rossz, kevesebb lesz tej), hanem meg kell tanítani neki hogy mit, és hogyan tud segíteni. Ha már biztosan tud pelenkázni, jöhet az altatás, a nyugtatás, aztán egy két éjszakai etetés cumiból. Így neki sem lesz félelmetes és lehetetlen a feladat, szívesebben fog segíteni.
2015. szept. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem hoztam eddig fel a témát, mert értünk is dolgozik, nem akarom szekálni, csak olyan jól esne kicsit kifújni magam néha. Vagy csak lemennu egyedül a közértbe, vagy valami. Teljesen össze vagyunk nőve a picivel, 1 hetes kora óta cipelem magammal szegényt tescoba, mindenhova.
2015. szept. 14. 11:37
 13/16 anonim ***** válasza:

Nálunk is így volt, alig foglalkozott vele eleinte (ill. próbálkozott, de amint sírni kezdett a lányunk, már hozta is nekem, és a lányunk elég sírós volt :))

Most már 1,5 éves nagylány, imád apával mászkálni, több órákra is elmennek minden héten. Nálunk akkor kezdett javulni a dolog, amikor már nem csak feküdt a gyerek egész nap, hanem már lehetett vele játszani, azt már apa is borzasztóan élvezte/élvezi a mai napig.

2015. szept. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Szerinted csak úgy lehet felhozni, hogy szekálod? Ennél árnyaltabb az emberi kommunikáció.
2015. szept. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt a videót, mindent elárul :)

[link]

2015. szept. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez. Eleinte úgy kelett szólnom,hogy ugyan fogd már egy kicsit hogy budira kimenjek vagy egyek,igyak kicsit. Ő is sokat dolgozik,de ha itthon van se sok vizet zavar sajnos. Most hogy már jár így vmivel jobb,mert elmennek ketten sétálni,játszóra addig én nyugodtan takaríthatok párom szerint,bár csak 1 órát vannak oda és max heti 1-2x. Szóval nálunk még mindig nem oké,mert ha itthon van,akkor is utánam jön fürdőbe, wcre és ordít utánam... remélem nálatok azért javul majd a helyzet. Ne hagyd magad,én hagytam sajnos bár imádom a gyerekem,de néha egy pici pihi jól jönne.
2015. szept. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!