Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a nagyszülőknek nagyon nem...

Ha a nagyszülőknek nagyon nem tetszene az a név amit akarok adni babátoknak, mit tennétek?

Figyelt kérdés

Már csak párom szülei élnek, de ők egyértelmű nem tetszésüket fejezték ki az adandó névvel kapcsolatban, és nem azért mert olyan extrém nevet találtunk volna ki, benne van a top100-ban a név, nekik volt valami régi ismerősük akit így hívtak vagy valami ilyesmi.

Ti ilyen esetben másik nevet keresnétek vagy kitartanátok akkor is ha a nagyszülők nagyon ellene lennének?


2015. szept. 14. 15:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Kit érdekel, h neki volt egy ilyen nevű ismerőse, akit nem kedvelt? Az ő problémája. én amúgy azt sem értem, minek kell beharangozni jó előre a baba nevét. Na én nem tettem ki magam ennek, csak a legvégén tudták meg, h mi lesz a neve, maikor már nem találkoztam személyesen senkivel, így esélye sem volt senkinek véleményt nyilvánítani, győzködni, lebeszélni, rábeszélnie másik névre, stb. amikor megszületett a babánk ,akkor pedig közöltük a hírt, h mittomén Andrea ekkor és ekkor megszületett.

Vegye mindenki tudomásul, a gyerek neve nem vitatéma, hanem eldöntött tény. Ne hagyjátok magatokat.

2015. szept. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
62%

Mit tennek? Felhaborodnek, es megsertodnek, hogy megprobaljak elvenni a kedvunket a kozos otletunktol.


Szerintem ne foglalkozzatok senki velemenyevel. Ha sikerult megegyeznetek, akkor maradjatok annal a verzional.

2015. szept. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem érdekelne, ez a mi döntésünk... :)
2015. szept. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi el sem mondtuk senkinek a nevét, amíg meg nem született. Utána pedig már muszáj volt megszokniuk.

Teljes mértékben a szülők döntése ez, és ne hagyd, hogy befolyásolják a véleményed ilyen butaságok miatt.

2015. szept. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
41%
Minket se érdekelt senki véleménye, megbeszéltük, hogy mi lesz a neve, és amikor kérdezték, határozottan közöltük. Mindenki érezte, hogy ez el van döntve, és nem kérünk beleszólást meg véleményeket.
2015. szept. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Ez egy személyes kérdés, ebbe pont nincs beleszólásuk.

Nekem az az álláspontom, hogy mindenkinek megvan a lehetősége, hogy döntsön a gyerek nevéről, mégpedig a saját gyerekének a nevéről. Na már most, ők adták a párod nevét, engedjék már meg, hogy ti meg a ti gyereketeket nevezzétek el úgy, ahogy ti akarjátok!


Nálunk sógornőm kezdett el sápítozni, hogy nem tetszik neki a lányom neve, mert az Anna milyen gyakori. Hát inkább legyen gyakori, mint valami kitekert idióta szappanopera neve legyen. Itt falun minél egyszerűbb valaki (nem a jó értelemben), annál bonyolultabb nevet választ a gyerekének. Én maradtam az egyszerű, ámde nagyszerű névnél.


Anyukám is elkezdte, hogy miért nem lett Angyalka... Igaz, hogy itt a környéken van 2 másik Angyalka is és egyből hárman ugranának, amikor szólnék neki, de kit érdekel. :(

2015. szept. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Mint a 14-esnél, mi sem mondjuk el mi lesz a neve. Majd megtudják ha megszületett.
2015. szept. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Nem csak azért nem tetszik nekik a név mert vmi idős ismerősüket így hívták, hanem mert szerintük régies a név stb.

MÁsodik baba lesz, az elsőnél még naívan kb három hónapos terhesen elmondtuk hogy milyen nevek tetszenek, de olyan negatívan fogadták, hogy teljesen elment a kedvem azoktól a nevektől..

Így most csak a végén, az utolsó hónapban mondtuk el, de még így is rossz a reakció és persze igazatok van, a mi döntésünk kell legyen a név, nem a nagyszülőké.

2015. szept. 15. 10:54
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Semmit, kit érdekel? Majd megbékélnek, ennyi.

Ők már adtak nevet, a miénkébe ne akarjanak beleszólni.

2015. szept. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Anyósomnak sem tetszett a Kristóf név, de nem vette el a kedvünk. Kristóf itt szuszog most mellettem, már 4 hónapos és nagyi is kezdi megszokni :)
2015. szept. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!