Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kell állandóan ezt mondani...

Mit kell állandóan ezt mondani: "ilyet az én gyerekem nem csinál"? (azért ez már idegesít)

Figyelt kérdés

Van egy anyuka, aki feszt ha meglát minket és esetleg sír/hisztizik valamiért a kislányom, érezhetően incselkedve megjegyzi: ilyet nekem sosem csinál, nem hisztizik.

Ma már felhúztam magam, mert ez nem az első. Azt válaszoltam, hogy ne aggódj majd a tied is fog, ti sem vagytok kivételek.

Szánalmasnak és kicsinyesnek gondolom ezeket a rivalizálásokat anya és anya között. Hozzáteszem, mind a kettőnk gyereke 2 éves.


Azt ne mondja nekem valaki, hogy nem normális ha egy 2 éves hisztizik, mert szeretne valamit a boltból.(mai tárgya ez volt)

GYEREK, majd megtanulja... De mit kell úgy beszólnak, bàmulni, mintha ez nem lenne természetes egy dackorszakban és akarát kifejező gyerekben?

Nem minta gyereket akarok, aki sosem hisztizik, sosem mutatja ki akár az idegességét, hanem IGAZI gyereket.

Legközelebb lazán elküldöm a p*csába a gondolataival együtt, csak úgy burkoltan.

Az ilyenek 2 éve hidegen hagynak, mostmár kezd zavarni.

Nektek nincs ilyen? Hogyan reagáljátok le ezeket a frusztrált bezzegeket?


2015. szept. 14. 20:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ó, én is kaptam az ívet a kisfiam miatt, a másik kettő meg angyal volt. Na és? Engedd el a füled mellett, nem ér annyit ,hogy felhúzd magad rajta.

Én mosolyogva azt mondtam, hogy köszönöm. és kész. Sosem mentem bele mélyebben, minek visszaválaszolni, az ilyen sekélyes emberkék úgysem értenék sem az iróniát, sem az észérveket. Most kezdtem volna el magyarázkodni vagy vitatkozni stb? Felesleges. Szerintem nem szabad felvenni a kesztyűt.

Csináld tovább is következetesen amit teszel, én is azt vallom, hogy nem kis Néró császárokat akarunk nevelni, hanem társadalomba integrálható individumokat. És igen, ha ebéd előtt húsz perccel üvölt a nyalókáért, akkor sem kapja meg, ha a szomszédnéni/anyukatárs/elnök úr stb unja hallgatni a visítást. Mert ők lennének legjobban felháborodva, ha 15 év múlva ez a gyerek mondjuk pofánverné őket mert nem az van amit ő akar. Márpedig ha mindig mindent ráhagyunk egy gyerekre, annak egy öntörvényű kretén lesz a produktuma...


Most komolyan. Ne hagyd felhúzni magad :) És kitartás! Az én törpeterrorista fiamból egy csupaszív, értelmes, iszonyat jó humorú, kedves és alkalmazkodóképes 5,5 éves lett. Több pedagógiai "munkám" van benne, mint amit a másik kettőben összesen, de megtanultunk boldogan és ÉLHETŐ minőségben élni azzal is, hogy ADHD-s, hogy súlyosan túlmozgásos és figyelemzavaros, hogy minden diszfunkciója sérült, hogy túlhallásos, hogy beszédritmuzavara van stb... .

2015. szept. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem itt kell kifakadni egy anonim oldalon, hanem ott a helyszínen kell ezeket elmondani.
2015. szept. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gyereket kritizálják (pl. boltban hisztizik): "Igen, tényleg elviselhetetlen, fontolgatom is, hogy örökbe adom."

Ha téged kritizálnak (csicsás a szandál): "Tudod, mikor én kicsi voltam, a hat testvéremmel felváltva hordtuk egy pár cipőt, és most a gyerekkel próbálok kompenzálni."

Szóval faarccal válaszolj valami oltári nagy baromságot, az se baj, ha megbotránkoztató, legalább az agyukhoz kapnak.

2015. szept. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ilyenkor mindig hálát adok az égnek, hogy normális környéken élek. Nálunk ilyet senki nem csinál. Mondjuk én az ilyen játszótéri bandázásokat kerülöm, de még egyszer sem hallottam hasonlót sem senkitől.
2015. szept. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Utolsó: Ez ironikus volt. :)
2015. szept. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
a "normális" az relatív.
2015. szept. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!