Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem erzem magam anyának, mit...

Nem erzem magam anyának, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Elvagyok keseredve. Kisfiam 2 hetes sajnos komplikáció miatt császármetszés lett a vége. 20 óra vajuldas utan. A masik probléma nincs tejem egyáltalán, tehát szopoztatni sem tudom (sokszor raktam cicire, de mar az orvos mondja haggyam abba inkabb fejem de nagyon kevés). Ez miatt es a császár miatt nem erzem magam anyának. Olyan lelki ismeret furdalásom van hogy hihetlen. Vannak anyai osztonok de nagyon csekély, szinte ugy erzem nemis enyém a gyerek. Nem vagyok jo anya. Volt valaki ilyen helyzetben? Tudnátok tanácsot adni?

2015. szept. 16. 16:04
1 2 3 4
 21/39 Duenna ***** válasza:
7%
Akkor nincs anyai ösztön, ha a 9 terhességi hónap alatt nem alakult ki az anyai szeretet a baba iránt. Jobb helyeken, ahol az anyát és a gyermeket tisztelik, ott nem tehernek mondják a terhességet, hanem várandósnak, vagy áldott állapotnak. Aki így gondol a hasában fejlődő babára, az már magzatkorban kapcsolatot és érzéseket alakít ki a babájával, és amikor megszüli, akkor már egy kialakult anyai ösztön várja a babát, és nem szűlés után kezdik meg a kapcsolat felvételt egymással. Ez a materialista-liberalista kultúrálatlanság vezetett oda, hogy azt hiszik az anyák, hogy nincs is anyai ösztön! Ebbe a hazugságba fog belebukni a világ!
2015. szept. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%
Az ösztön velünk születik, és nem menet közben alakul ki. Amiről te beszélsz, az az anyai szeretet.
2015. szept. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
Kedves 21-es,azért nézz utána,hogy a terhesség,nem a teher,hanem a TEREH szóból származik.Gyönyörűséget jelent.
2015. szept. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
Azt felejtsd el, hogy amiatt nem érzed magad anyának, mert császáros vagy és nincs tejed. Sokan akik hüvelyi úton szülnek és van tejük ugyanígy éreznek, mint most te. A szoptatás legfeljebb segít kicsit a kötődés kialakulásában, de nem minden, rengeteg tápszeres csecsemő van, őket is szereti az anyjuk. És nagyon gyakori az is, hogy egy frissen szült nő (a császár ugyanolyan szülés, mint a hüvelyi, úgyhogy azt a baromságot is felejtsd el, hogy könnyebb, vagy kisebb értékű lenne a császár, mert nem az)nem érzi, hogy szereti a gyerekét, nem kötődik hozzá. Ha van lehetőséged beszélj pszichológussal, de ez a jelenség jóval gyakoribb, mint gondolnád, rengeteg anyát érint. Szerintem, ami segít az a türelem, amennyire lehetséges kommunikálj a gyerekkel, beszélj hozzá, együtt pihenni, játszani akkor is tudtok ha nem szoptatsz. Sokszor néhány hónapig is eltart ez az állapot, szóval türelmesnek kell lenni. Olyat még nem láttam, aki mondjuk a már az 1-2 éves gyerek esetében sem érezte magát anyának.
2015. szept. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom a valszokat, kicsit megnyugodtam. Nem

Mertem errol senkivel beszélni, de igy mar sokkal könnyebb!!

2015. szept. 16. 19:24
 26/39 Duenna ***** válasza:
9%

Kedves 23-as!


Nem tudom, hogy a "TEREH" szó pontosan mit jelent, de nem ez a lényeg, hanem az, hogy magyarul az őseink hogyan fejezték ki a "terhességet", mint állapotot. Az őseink magyarul várandósnak, vagy áldott állapotnak mondták, csak a mai liberális világban ferdítették el, írtották ki az eredeti kifejezést, és honosodott meg a liberális fiatalok agyában az a hideg-rideg szó, hogy "terhes". Ezen enyhítettek úgy, hogy azt mondták: "teher, de édes teher". Szerintem érdemes lenne visszatérni az eredeti magyar kifejezésre (várandós vagy áldott állapot), mert akkor talán a fiatalokban 9 hónap várakozás (mint várandós) alatt megismerkedik magzatával, megszereti, és mire megszűli, nem idegenként tekint rá, hanem valódi várt és szeretett családtagként.

2015. szept. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
31%
Jól van drága Duenna,nem csodálkozunk a 39%-os értékeléseden.De megy az még lejjebb is!
2015. szept. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
89%

A terhes szó a régi tereh szó átalakult változata (ezt nagyon kevesen tudják, azt hiszik, hogy a teher szóból származik). A tereh az jelentette: gyönyörűség. A terehes (ma: terhes) pedig azt, hogy: a gyönyör állapotában leledző nő. Arany János: Walesi bárdok c. közismert versében is felbukkan: "Vadat, halat, s mi jó falat/Szem-szájnak ingere,/Sürgő csoport, száz szolga hord,/Hogy nézni is tereh", tehát mindezt nézni nem megterhelő, hanem gyönyörűség.


Ha meg azt nézzük, egy nőnek igenis megterhelő fizikailag egy gyerekkibordása.

2015. szept. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
Nekem az első babámnál nem volt semmi ilyen érzésem,az első perctől imádtam a magaménak éreztem,pedig őt nem tudtam szoptatni.Aztán mikor a második megszületett(7 év volt a két szülés között) hihetetlen érzéseim voltak. Pedig őt szoptattam is,de az első hetekben,egyszerűen csak elláttam,mert egyáltalán nem kötődtem hozzá,és valamiféle haragot is éreztem iránta,mert miatta jutott kevés időm az imádott első szülöttemre...borzasztó volt,azt hiszem olyan 3-4 hónapos kora körül állt helyre minden bennem.
2015. szept. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
41%
Duennának sikerült a liberalistát liberálisra javítani. Megvan a gumicsont, lehet rágcsálni. Nincs téma, aminél bevethető ne volna.
2015. szept. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!