Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem erzem magam anyának, mit...

Nem erzem magam anyának, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Elvagyok keseredve. Kisfiam 2 hetes sajnos komplikáció miatt császármetszés lett a vége. 20 óra vajuldas utan. A masik probléma nincs tejem egyáltalán, tehát szopoztatni sem tudom (sokszor raktam cicire, de mar az orvos mondja haggyam abba inkabb fejem de nagyon kevés). Ez miatt es a császár miatt nem erzem magam anyának. Olyan lelki ismeret furdalásom van hogy hihetlen. Vannak anyai osztonok de nagyon csekély, szinte ugy erzem nemis enyém a gyerek. Nem vagyok jo anya. Volt valaki ilyen helyzetben? Tudnátok tanácsot adni?

2015. szept. 16. 16:04
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem meg a 4-es elég jól leírta.Ne hallgass az "ősanyákra".
2015. szept. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
5%
Ez az ősanyázós idegbaj. Valakinek nagyon nem megy az anyaság, hogy minden kérdést, ahová kicsit is illik, ezt szórja oda, hogy "ősanya". Süt belőle a lenézés, frusztráltság, gyűlölet.
2015. szept. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
Szia! Nagyon hasonlóan indult a mi történetünk is. Este indult a szülés,9 körül jöttek az 5 perces fájások, másnap délután 4 körül kivették császárral a kicsit, mert leesett a szivhangja. Kis híján meghaltam a műtétben, újra kellett éleszteni, így csak majdnem 2 nap elteltével kaptam meg a kisfiam aki csak sírt és sírt, nekem nem volt tejem ,azt se tudtam mit kezdjek vele, nem tudtam örülni. Egészen olyan 3-4 hetes koráig mindenki mondta hogy milyen gyönyörű baba, meg milyen nyugodt (amúgy tényleg az, már látom én is) de én csak azt éreztem hogy : "Komolyan az én gyerekem?" "Mikor lesz ennek vége?" . Gépiesen láttam el őt. Ahogy telt az idő, láttam hogy változik, egyre ügyesebb, nagyobb, már rám mosolygott, már simogatott etetésnél (A tápszer nem ördögtől való, és így is lehet közben ölelgetni a babát) ,kezdett jobban mozogni, kifejezni magát. Napról napra új dolgokat fedeztem fel benne, és imádom,ő lett életem értelme, és nem tudnám az életem elképzelni nélküle. Már fél éves nagy fiú :) Változni fog nálatok is a helyzet, nem vagy egyedül. :)
2015. szept. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
Kezdetben még az is furi lehet, hogy van egy kisbabád. Amikor haza vittük a kisfiam és amikor nem voltak az ellátásával szükséges feladatok mindig aludt. Ahogy jöttem-mentem a házban a szunyókálása alatt és beléptem a szobába ahol aludt, gyakran volt olyan ráismerésem: " Jéé! Itt alszik egy kisbaba! Teljesen elfelejtettem hogy már anyuka vagyok." Később ahogy szépen összeszoktunk már ő tölti be a legtöbb gondolatom.
2015. szept. 18. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én világéletemben maszkulinabb gondolkodású voltam. Amikor terhes lettem, akkor megfogadtam, hogy rágörcsölni csak olyan dologra fogok, amire valóban érdemes (pl. komoly betegsége van a gyereknek, vagy komoly sérülés éri).


A terhesség alatt zéró kötődést éreztem, inkább kicsit kellemetlen volt, hogy "laknak bennem". Semmi vattacukor meg rózsaszín felhő. Gondoltam, hogy majd kialakul, ha már ketten leszünk, nem másfelen.

A doki egyszer kérdezte, hogy hogyan szeretnék szülni. Mondtam, hogy tökmindegy, a gyereket kihúzhatják az orromon keresztül is, vagy teleportálják ki, lényeg, hogy egészséges legyen.

Lett egy csokor komplikáció, a gyereket vákuummal húzták ki (fentről meg nyomták), szerencsére makkegészségesen. Bennem motoszkált a gyanú, hogy a pechszéria még nem ért véget, így hevesen tiltakoztam, hogy a mellkasomra rakják, amíg a vége felirat nem villan fel. Igazam lett, mert a méhlepény se vált le. Egy kis kínzás a szülőszobán, aztán szabad műtő, altatás, kipecázták.

Pont nem érdekelt a szülés módja, örültem neki, hogy mindketten megúsztuk maradandó károsodás nélkül.


Amikor először láttam a babát, néztem, hogy jéé, ez a rózsaszín csomag most már életünk végéig velünk lesz. (Oké, 18 év tuti :))

Hazamentünk, akkor sem éreztem semmit. Két hét múlva sem.

Tejem a vérveszteség miatt nem volt, de különösebben ezen se pörögtem, hiszen létezik tápszer is.


Majd idővel, ahogy nőtt, egyre értelmesebb lett, egyre interaktívabb, úgy alakult ki a kötődés is.


Nekem hatalmas előnyt jelentett, hogy nem paráztam rá semmire: nem stresszeltem, nem idegesítettem magam,nem volt teljesítménykényszerem. Így több energiám volt rá is, a hangulatom is jobb volt.


Lassan másfél éves, kiegyensúlyozott, szociálisan érdeklődő kisgyerek. Most már nagyon erős a kötelék, de továbbra se gondolom, hogy én attól lennék jó anya, hogy mindenféle rémképektől rettegek, vagy próbálom olyan dolgoktól megvédeni, amik az élet természetes velejárói (pl. pont ma volt olyan, hogy egy picit idősebb kislány megpuszilta, ő meg láthatóan nem volt vevő rá. Nem léptem közbe, hagytam, hogy ő oldja meg. Nem volt veszélyben, a komfortzónájába meg be fognak még lépni párszor.)


Két eset volt, amikor pánikba estem vele kapcsolatban, talán túlzottan is: két hónapos oltás után extrém gyorsan szökött fel a láza, másfél perc alatt felugrott 39 fölé. Dadogva hívtam a gyerekorvost, hogy jézusom, mit csináljak, mentőt hívjak, jöjjön ki, mivanmivanmivan. A doki visszakérdezett, hogy lázcsillapítót adtam már? Óbazze, én barom, ez a nagy pánikban nem jutott eszembe.

Adtam, lement, nem lett semmi baja. Az orvossal utána együtt röhögtünk, hogy mekkora balfék voltam.


Másik pánik pár napja volt: egyszerűen lesétált a kanapéról, nem vette észre, hogy vége van. Hatalmasat esett. Órákig nézegettem, hogy produkál-e bármilyen tünetet, nem érte-e túl nagy ütés a fejét. Iszonyú ideges voltam.

Szerencsére azóta is jól van,megúszta sérülés nélkül.


Hosszútávú célt nézek: fizikailag és lelkileg egészséges, független, önálló felnőttet szeretnék nevelni belőle. Ezért igenis hagyom, hogy a kisebb, korának megfelelő csatákat ő vívja meg és ebből tanuljon. Később pedig célom, hogy korának megfelelő mérlegelési képessége legyen. Kamaszkorára jusson el odáig, hogy azért nem csinál (nagy) hülyeséget, mert képes ő maga felmérni a helyzetet és nem azért, mert én ostorral és tüzes vassal állok mögötte és vadul tiltok bármit. Inkább legyen tájékozott, kövessen el kisebb hibákat és tanuljon belőle.

2015. szept. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%

nem olvastam végig a válaszokat.

Én hüvelyi úton szültem, 4 hónapig szoptattam. Az elején mégsem éreztem magam anyának. Valahogy nem jött az a csodálatos anyai ösztön... Tudtam, hogy kötelességem ellátni a kicsim, mindent meg is tettem.


Most 2,5 éves, tökéletes a kapcsolatunk. Most már igazi anya vagyok.


Nem attól leszel anya, hogy hol bújik ki, és mivel táplálod...

2015. szept. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
100%

az első napok, hetek egymás megismeréséről, összeszokásról, egymásra hangolódásról is szólnak.

annyi biztos, hogy te neki az egész világot jelented.

2015. szept. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Nekem is császárral lett meg a fiam jó hosszú vajúdás után és a következő is azzal lesz 99%. De hogy én ettől kevesebbnek érezzem magam, mint más anya, aki ősanya módjára hüvelyi úton szül? Hát ki a bánatot érdekel? A császár utáni napom már volt tejem, szoptattam 5,5 hónapig, tovább nem ment, ha megszakadtam volna se ment volna, ez van. Akkor kicsit "rossz volt a lelkemnek" kb 1 hétig, de rájöttem, hogy a gyereknek sokkal fontosabb, hogy egy normális anyja legyen, mint hogy anyatejet kapjon x éves koráig és legyen egy idegbajos anyja, aki rágörcsöl a tejre meg a szoptatásra meg erre az egész ősanyás baromságra. Nem tudom, hogy kinek van igaza, ösztön vagy mi a fene ez... Én azt vallom, hogy minden nő az utódgondozás képességével születik csak van aki meri/akarja gondozni és van aki kevésbé persze vannak tanulható dolgok is és csiszolódtok folyamatosan össze. Szóval abszolút nem gondolom azt, hogy kevesebb vagy rosszabb anya lennél, mint én vagy mint bárki más függetlenül attól, hogy hogy szültél és hogy most a hormonok játékának köszönhetően milyen furcsaságok kavarognak benned. Picit legyél türelmes és biztos vagyok benne,hogy elmúlik ez az egész és ha rágondolsz a gyerek előtti életedre, rá fogsz jönni, hogy gyerekkel azért 100x jobb! Lehet nyálas szöveg főleg így leírva, de így van.
2015. okt. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Sem a szülés módján, sem a tejen nem múlik, hogy mennyire vagy jó anya. Szeretik hangoztatni, hogy milyen előnyei vannak a hüvelyi szülésnek meg a szoptatásnak: lehet, hogy vannak. De ha a hüvelyi szülést nem élné túl egy baba - általában ilyenkor császároznak - akkor a császár tagadhatatlan előnye, hogy életben marad. A tejjel ugyanez a helyzet. Mindent megtettél eddig a babádért, amit csak kellett. Csak így tovább. A jó anyaság csak jön magától, de nem varázsütésre, hanem szépen kialakul.
2015. okt. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!