Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki az anyóspajtival lakik,...

Aki az anyóspajtival lakik, annak mennyire vauzik bele a kedves Mama a gyereknevelésbe?

Figyelt kérdés
2015. szept. 19. 10:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

8 évig laktunk együtt a férjem anyukájával. Akkor vállaltuk a babát, mikor sikerült házat vennünk, de volt néhány hónap, amit még együtt töltöttünk babával, nagyival egy házban a felújítás miatt.

Elmondta néha az elképzelését, volt, hogy jó ötlet volt, volt, hogy nem értettem egyet. Sértődés nem lett abból, hogy nem úgy csináltuk, ahogy Ő gondolta. Nekem viszont nagyon nagy segítség volt, hogy az első pár hétben, amíg a babával összeszoktunk, kicsit megtanultuk egymást, nem kellett főzni, mosni, teregetni, mert mindent megcsinált az anyósom.

Vannak olyanok, akik könnyebb természetűek, meg vannak erőszakosabbak, de ha anyóspajtinak hívnám, vagy "belevaúzik"-ként említeném a megjegyzéseit, akkor nem hiszem, hogy túl sok jóra számíthatnék tőle.

2015. szept. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Hát ez az :D


Én se számíthatok semmire jóra tőle, de csak mondja a magáét.

2015. szept. 19. 10:22
 3/15 anonim ***** válasza:
70%
Nem írod, hogy milyen viszonyban vagytok, de gondolom, nem felhőtlen a dolog. Mi az én nagymamámmal lakunk egy házban. Szörnyűűűű, amit művel. Amúgy nem a nyakára költöztünk, a ház felét én örököltem. Mindenbe beleszólt, de nem csak elmondta a véleményét, hanem erőszakos is volt. Ha nem láttam, úgyis megcsinálta azt, amire kértem, hogy ne tegye. Pl. 9 hónaposan csokis nápolyit adott a lányomnak, mert a szervezetnek kell a cukor. A lányom allergiás a mogyoróra, de közölte, hogy ez hülyeség, ő hallotta a rádióban, hogy arra nem lehet allergiás senki.9 hónapos korától ahogy 1 percre egyedül maradt a gyerekkel, talpra állította, mert ilyenkor már segítséggel kell kezdenie járni. És ez csak egy pár dolog, rengeteg van még. Úgyhogy ha olyan típusú anyósod, aki szereti irányítása alatt tartani a dolgokat, nem sok jóra számíthatsz.
2015. szept. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Anyospajti, vauzik - ennél egyértelműbben nem is lehet kimutatni, hogy szívből gyűlölöd. Nem kell együtt élni és akkor nem szól bele. Ilyen egyszerű ez
2015. szept. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%
A gyereknevelésbe annak van beleszólása, aki a gyerekkel együtt él, napi szinten együtt van vele.
2015. szept. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
El kell költözni, és nem vauzik majd bele. Amíg együtt, és felteszem, az ő házában éltek, addig igenis elmondhatja a véleményét.
2015. szept. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez a véleményed róla, akkor miért nem külön lakásba vállaltátok a gyereket? Meg gondolom akkor egyszer se fogjátok megkérni hogy vigyázzon rá, míg ti elmentek valahova, vagy dolgoztok és a gyerek lebetegszik?


Az enyémmel jobb nem is lehetne a viszony, egy angyal, mindenben segít. elmondja a véleményét, de nem sértődik meg ha nem fogadom meg. Mi már nem lakunk együtt, soha nem is laktunk, de telekszomszédok vagyunk, így minden nap több órát együtt töltünk.

2015. szept. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
El kell költözni és nem dumál semmibe bele.
2015. szept. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%

én nagyon szerettem anyósomat. mikor beteg lett, odaköltöztünk. nem szólt bele, kikértem a tanácsát és vagy egyetértettem és megfogadtam vagy nem. de nem volt sértődés :)

na meg mivel imádta az unokáját , sokat volt vele, mi meg ki tudtunk kapcsolódni néha, se előtte-se utána nem tudtunk elmenni a gyerek nélkül mivel nem igen van segítségünk, ezért kihasználtuk. jajj de jó volt :)

sajnos már nincs velünk anyósom :(


őszintén szólva ezt soha nem értettem, hogy aki utálja anyósát az miért lakik vele? vagy a lakása/pénze/vagyona az kell, de hogy emberként tekintsen rá az már nem?

2015. szept. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nos, utolsó, én is az anyosommal lakom. Egészen pontosan ő lakik nálunk. Azért, mert különben nem tudna megelni. Nem kell a pénze, vagyona, pláne hogy nincs semmije. Tulajdonképpen mi tartjuk el.
2015. szept. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!