Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az, ami szerinttetek nem...

Mi az, ami szerinttetek nem kell erről a listáról a baba 4 hónapos koráig (vagy egyáltalán)?

Figyelt kérdés

- mellszívó+ a hozzá járó cumisüveg

- tejtartótasak fagyasztóba

- tejtároló edény (3db, cumisüvegfej rátehető)

-szoptatóspárna

- orrszívó: porrszívóhoz

- orsszívó: szájjal kiszívható útközbenre, és éjszakára +orrmosó is egyben

- merev aljú pelenkázófeltét

- Mam cumisüveg melegentartó táska/termosz

- sterilizálófolyadék

- pelenkázó alátét (összecipzárózható kisméretűre, elfér benne egy adagnyi pelenkáznivaló)

- hálózsák

- ikeás vízlepergetős előke

- babakád



2015. szept. 23. 18:24
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
*szerintetek
2015. szept. 23. 18:25
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem speciel egy dolog, de ezt tényleg csak nekem a sterilizáló folyadék. A fiamnál anno vettem, de nekem még öblítés után is olyan szaga volt a cumisüvegnek, és valahogy idegennek tartottam. Én kifőztem inkább.

Ja, és csak porszívós orrszívónk volt. Kaptunk kézit, most dobtam ki. Bárhova utaztunk, porszívót azért mindenhol tudtunk keríteni. Volt,hogy kicsit náthásan mentünk, de a szállodába is bekészítették.

2015. szept. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Bella169 ***** válasza:
100%

Tejtartó tasakot és tejtároló edényt én csak akkor vennék amikor kiderül, hogy van e annyi tejem, hogy legyen bennük mit tárolni. Elég kezdésnek az az egy cumisüveg amit a mellszívóhoz adnak. Felesleges szerintem előre többet venni.

Szerintem a cumisüveg melegen tartó felesleges, főként ha anyatejes lesz baba. Ha mégis szükséged lenne rá mert tápszeres lesz, ráérsz akkor megvenni.

Én pl szoptatós párnát se használok (bár erről megoszlanak a vélemények). Mi az ágyon fekve "étkezünk". Nekem is a picinek is kényelmesebb.

2015. szept. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Én ezeket nem használtam sose:

Szoptatóspárna

Szájjal szívható orrszívó: semmit se ér

Hálózsák sztem felesleges, mi kaptunk nem is szerette a lányom



Előke majd hozzátápláláskor kell.

2015. szept. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
66%

Sterilizálófolyadék, termosz szerintem felesleges.


Amúgy szerintem egy csomó mindenen buksz, ha itthon akarsz mindent megvenni. Mert így minden eshetőségre fel kell készülni. Példa: van a listán egy csomó tápszerezéshez kellő dolog (cumisüveg, termosz), meg egy csomó szoptatáshoz (tejtartó, tároló). Holott nagy valószínűséggel csak az egyik fog kelleni. Ahelyett, hogy mondjuk cumisüveget meg termoszt csak akkor vennél kinn, ha tényleg kell. Pontosabban csak azt vennéd meg, amelyik kell.

A mellszívó jöhet. Szoptatóspárna helyett jó egy sima nagypárna, belegyűrve egy angliai méretű párnahuzatba.

2015. szept. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi a pelenkázó feltétet sem használtuk, az ágyon pelenkáztunk mindig.
2015. szept. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Mellszivo és a tejtarolo felszerelés - amíg nem derül ki, hogy tudsz e szoptatni, felesleges.
2015. szept. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ezek kozul az elso negy honapban csak a mellszivo, a kad, a halozsak es az orrszivo porszivo kellett. (Egyebkent azt is lehet szajjal szivni utazaskor, mi azt csinaltuk)
2015. szept. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
50%
babakád, vízlepergetős előke, hálózsák évszaktól függ, nyáron teljesen felesleges, sterilizáló folyadék, orrszívóból egy is elég,
2015. szept. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Amit én sosem használtam az a sterilizálófolyadék. Kifőztem és kész. Nem használtam még tejtároló edényt és tejtartótasakot sem (de én nem tudtam szoptatni csak nagy kínnal 3 hétig), a szoptatós párnát utáltam, semmire nem jó.

Amit ezek közül a mai napig áldok, az a hálózsák. Már 3,5 éves a fiam, de még mindig abban alszik és ez így is lesz, amíg szereti.

Az előke majd később kell, nem 4 hónaposan.

2015. szept. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!