Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mások hogyan csinálják? Nem...

Mások hogyan csinálják? Nem gondoltam, hogy ilyen nehéz lesz.

Figyelt kérdés
1 hónapos múlt a Babám. Imádom őt, de kezdem úgy érezni, egy káosz az életem. Ezt a háztartásra értem. A kicsi éjszaka jól alszik, egyszer kel fel enni, de ennek nappal iszom a levét. 2 óránként alszik 10-15 perceket. Mindegy mivel próbálkozom, nem tud nagyokat aludni. Pedig nem is nagyon hasfájós, inkább csak közelségre vágyik. Nem hagyom sírni, szinte mondig a kezemben van. Állandóan rendetlenség van. Oké, hogy apránként megcsinálok dolgokat, de sosincs úgy egyben rendben minden. Férjemtől is kapom az ívet, hogy lassan kezdhetnék újra rendesen főzni, nem csak ilyen 15 perces bolognait és társait. Teljesen igaza van, de egyszerűen nem tudom hogyan kezdjek neki, mit csináljak addig a picivel. Más hogyan csinálta? Vagy nagyanyáink mikor 4-5 gyerek volt, kert, stb?
2015. szept. 28. 08:37
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

A hordozókendőt akartam én is írni, veszel egy karikás kendőt, abba könnyű gyorsan beletenni, és máris van két szabad kezed, tudsz mellette főzni is (forró gőz, olaj kivételével, de jó sütőben készíthető ételek is vannak). Tudsz továbbá rendet rakni, mosni, vasalni, vegyszerek mellőzésével takarítani, porszívózni is. Sőt, bevásárolni is sokkal könnyebb.


Ha van a közeledben hordozóklub, vagy hordozási tanácsadó, érdemes elmenni, de postán is lehet kölcsönözni, netről megtanulni, és a facebookos babahordozás csoportba, ha feltöltesz fotót, még azt is megmondják, jól kötötted-e meg, a babád pedig megkapja a testközelséget, amit igényel.

2015. szept. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Errol szol az elso par her sokaknal, az en babam sem aludt soha, szopi, tapszer, fejes - aztan elorol az egesz ejjel nappal.

3 honapos volt mikor eloszor tudtam fozni rendes kajat.

A ferjed meg fozzon maganak ha nem tetszik valami! Nalunk is a ferjem 7 kor elmegy, 9 re er este haza, es meg utana foz( ott ) az elejen, azert, hogy nekem masnap delre is legyen fott etel.

2015. szept. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
46%
Sokan irjak a kendot, de pl az en babam utalta, es a hatam is fajt benne, igy ez nem mindig opcio.
2015. szept. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
38%
Kösd magadra a babát, házimunkához flylady, apuka pedig SEGÍTSEN mindenben!
2015. szept. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Pár napja van kendőnk, kint szereti, de ha bent kötöm magamra pár perc után megunja. Apa segít este, elmosogat, vagy babázik ameddig csinálok ezt-azt, de van egy örök vita témánk, ami eléggé korlátozza a lehetőségeimet. Sokszor megszól ha felveszem rögtön a síró gyereket, szerinte nem szabad elkényeztetni. Sokszor az a vége ha nála van, hogy a síró gyerek a kiságyban landol, mert tanulja meg, hogy hisztivel nem sokra megy. Hiába magyarázom neki, hogy ez még nem az a hiszti. Egyedül nem is merem őket itthon hagyni épp emiatt, mert elképzelem, hogy egymagában üvölt itthon a kicsi. Megpróbálom vele megszerettetni a kendőt.
2015. szept. 28. 10:03
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Sok sikert!


Apukának pedig mondd el, hogy ezzel nem elkényezteted, hanem pont, hogy a világba vetett bizalmát erősíted és ettől lesz önálló a későbbiekben! Hogy tudja, hogy ha segítséget kér, kap! :)

2015. szept. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

"Sokszor megszól ha felveszem rögtön a síró gyereket, szerinte nem szabad elkényeztetni. "


Hajaj. Apukanak sokat kellene bepotolnia a gyerekekrol.

2015. szept. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
42%

kezdetben mindig akkor csináltam ezt azt mikor aludt...sajnos ez nála napi 1 órába kimerült így nem volt valami sok időm. Később könyebb lett, mikor már fent volt napközben, arra törekedtem hogy sokat legyen egyedül és neked is ezt javaslom.

A fejlődésének sem jó ha állandóan egymás szoknyáján ültök. Egyedül is tanul szüksége van egyedüllétre. Úgy értem napi 2*30 percet, később 3* 4* 30 percet hagyd hogy egyedül játszon, játszószőnyegen járókában, tegyél be neki olyan tárgyakat amikkel játszhat de még nem unja őket, akár kulcsot, fakanalat mittudom én mit.


Sok baba nincs el egyedül. De ha a kezdetektől következetesen ahhoz szoktatod hogy egyedül is legyen, 6-7 hónapos korától kb. mindenre lesz időd.

Javaslom még a pihenőszéket, a babám nagyon szerette, kompltet 3 fogásos menüket eltudtam benne készíteni miközbe nézett engem, forgatta amit a kezébe adok és hintáztatta a szék...

Persze erre is meg kell tanítani, hogy abba ne nyüszögjön. Ez kitartás, hozzá állás kérdése, hogy az első nyekkenésre ne rohanj hozzá hanem tanulja meg lekötni magát.

Most még nagyon pici hozzá. Foglalkozz most még vele, de 1-2 hónap múlva elkezdheted tudatosan ehhez szoktatni, és akkor több időd lesz a házimunkára.

2015. szept. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
38%

ja, és még annyit,h ogy a hordozó kendő emiatt szerintem nem jó megoldás amiket írtam: azzal nem szoktatod hozzá, hogy egyedül is el legyen, sőt!


Nem azt mondom hogy egy egy hónapost csessz le a szoba közepére azt jónapot. Hanem hogy ha betölti a 2-3 hónapot, és már felkeltik az érdeklődését a játékok, akkor amellett hogy foglalkozol vele, énekelsz, mondókázol stb. mindig legyen egy x időpont a napjában amikor egyedül van el.

2015. szept. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Apukának nyomj a kezébe egy könyvet, vagy legalább e-mailben küldj neki pár cikket elismert forrásból, és addig ne hagyd vitázni erről, ameddig el nem olvasta.
2015. szept. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!