Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mások hogyan csinálják? Nem...

Mások hogyan csinálják? Nem gondoltam, hogy ilyen nehéz lesz.

Figyelt kérdés
1 hónapos múlt a Babám. Imádom őt, de kezdem úgy érezni, egy káosz az életem. Ezt a háztartásra értem. A kicsi éjszaka jól alszik, egyszer kel fel enni, de ennek nappal iszom a levét. 2 óránként alszik 10-15 perceket. Mindegy mivel próbálkozom, nem tud nagyokat aludni. Pedig nem is nagyon hasfájós, inkább csak közelségre vágyik. Nem hagyom sírni, szinte mondig a kezemben van. Állandóan rendetlenség van. Oké, hogy apránként megcsinálok dolgokat, de sosincs úgy egyben rendben minden. Férjemtől is kapom az ívet, hogy lassan kezdhetnék újra rendesen főzni, nem csak ilyen 15 perces bolognait és társait. Teljesen igaza van, de egyszerűen nem tudom hogyan kezdjek neki, mit csináljak addig a picivel. Más hogyan csinálta? Vagy nagyanyáink mikor 4-5 gyerek volt, kert, stb?
2015. szept. 28. 08:37
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Hordozókendőben szerintem pont az a jó, hogy megkapja a kellő testközelséget, és utána bátran megy felfedezni, és pont, hogy jobban elvan később egyedül is.
2015. szept. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
De ha utálja, akkor én még próbálkoznék egy kicsit, de nem erőltetném.
2015. szept. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
50%

21: nem tudom, én nem hordoztam, mert én zsigerből nem szeretem a hordozást, talán igazad van, én csak logikailag gondolom, hogy ha nem "rajtam lóg" szó szerint, akkor önállóbb lesz később..de tényleg nem akarok ítélkezni, mert valóban nem próbáltam a hordozást. Nekem ez jött be amit írtam: következetesen úgy próbálni szoktatni, hogy egyedül is el legyen, akár úgy hogy nem lát, nem érez. Most mindenki csodálkozik rajta, hogy csinálom, hogy nem sír, ha egyedül kell játszania, kitolom a babakocsiba és tök kussban egy órát ül a teraszon és nézi ahogy én kertészkedem. Nem akar kijönni belőle, mert megszokta hogy van ilyen amikor ő ott ül és nézelődik.

Ugyanakkor nagyon értelmes, okos, a beszéde, a fejlettsége, voltunk szakembernél más okból kifolyólag és ott is azt mondták előbbre van, érzelmileg is nagyon közel állunk egymáshoz. Most nem magamat akarom fényezni, hiszen jól tudom hogy a baba habitusának köszönhetem, hogy nála ez működik...csupán arra próbálok rávilágítani, hogy a következetesség nagyon fontos, és hogy már a kezdeteknél egy olyan rendszerhez szoktassuk a gyereket, ami mellett a későbbiekben tudjuk végezni a napi teendőket..akinek nincs kertje, nyilván nem szoktatja a babakocsihoz, ugyanígy aki mondjuk otthonról dolgozik, az ahhoz szoktatja, hogy játsszon ha megy a gép az anyja mellett egy pokrócon. Mondom a hordozókendő nekem ebbe sehogy se illik bele, nekem az valahogy olyan, hogy nem tudok most veled foglalkozni, lógj rajtam aztán valami lesz...mert ajáték közbe legalább tanul, ha kint nézelődik legalább levegőn van és figyel...de a kendő olyan passzív dolog...de az biztos hogy egy hónaposnál nem nagyon van más megoldás, főleg ha nem alszik nap közben, mint az én lányom...én kendő helyett egy hónaposan inkább ringattam meg az ágyba tettem és úgy magyaráztam neki, mert nagyon rossz alvó volt...de magára ebben a korban még nyilván nem hagytam...mondom 3 hónap körül volt mikor elkezdtük az önálló foglalkozásokat beiktatni.

2015. szept. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
69%

23-as hozzaszolonak igaza van, az egyedullethez szoktatas, de ahhoz meg az 1 honapos kicsi. Az en babam 3.5 honapos es kb 1 honapja jol elvan egyedul is 30-40 perceket. Jatszoszonyegen, kisagyban, pihenoszekben ezeket valtogatjuk.

De az elso 2 honap tenylegcsak arrol szolt, hogy egesz nap kezben volt, maskepp sirt, es nem hagytuk soha sirni.

2015. szept. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
69%
persze, épp ezért írtam, hogy 3 hónapos korban kezdtem ehhez én is hozzászoktatni, 1 hónaposan mint írtam, inkább vele voltam akkor is, ha nem tudott aludni és emiatt én elcsúsztam a házimunkával. néha áthívtam anyámat segíteni, de inkább akkor gazos volt a kert, stb...de 2-3 hónapos kortól, ahogy már elkezd játszószőnyegezni, figyelni, akkor már el lehet kezdeni ezt bevezetni.
2015. szept. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy irtad, csak irtam en is :)
2015. szept. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk az vált be hogy közel tettem le őt hordozóban/ játszószőnyegre amikor már nagyobb volt és beszéltem hozzá, énekeltem neki hogy hallja a hangom. Megtanultam végigénekelni egy hosszabb főzés-mosogatást gyerekdalokkal :) Amikor pedig már érdekelték a játékok, a kezébe adtam valamit, majd ha megunta, valami mást. Így jól elvolt és én is tudtam csinálni a dolgom. Szoptatáskor és utána pedig megvolt a kellő közelség is.
2015. szept. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Járóka, éneklés,oda-oda cirógatás. Amikor apa volt vele, érdekes módon nem vette fel azonnal, ha nyöszörgött, sírdogált, és a pici visszaaludt - alvásidőben.
2015. szept. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!