Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar mászni?

Miért nem akar mászni?

Figyelt kérdés
Kisfiam 8,5 hónapos kb. 2 hónapja kúszik sebesült kommandós stílusban, mindenhova eljut a lakásba így. Kb. 2 hete járókában, kiságyban és minden bútorban ahol tud felkapaszkodik és feláll. Mászni viszont nem akar. Mikor elindul a kiszemelt kapaszkodója felé mikor ott van előtte kb. fél méterre akkor tesz pár mászó mozdulatot de a vége már ugye az hogy nyúl fel és kapaszkodik fel állásba. Ülni se tud még, ha úgy leteszem (nem szoktam egyébként) akkor pár percig megül, de önállóan még nem tud felülni.Ha közlekedik akkor inkább kúszik. Volt így másnak is? Mivel tudnám motiválni, hogy inkább másszon és ne kússzon, mert szerintem képes lenne a mászásra, de csak a felkapaszkodáshoz használja.

2015. szept. 28. 15:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem jött még rá hogyan kell. Ezt nem lehet " eröltetni", ugyanúgy mint semmi mást. Majd mászik ha rájött hogyan kell. Türelem kell és idö. Majd egy nap elindul és az lesz a baj hogy mindenhova szaladni kell utána... Minden gyerek máskép fejlödik!! Majd holnap mászik.
2015. szept. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

egyensúlyt kell először éreznie, ez a mászás alapja


hatalmas labdán görgesd, vagy hintáztasd sokat

ültetni ne ültesd, csak magától ülhet!

2015. szept. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2015. szept. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, majd megérik rá.

Nálunk ez volt a menetrend:

- 5 hónaposan a kúszás kezdetleges verziójával próbálkozott, majd jött a fókázás és kommandózás, 7 hónaposan pedig már fürgén haladt kúszásban

- éppen 8 hónapos lett, mikor magától felült

- 8 hónaposan (2 héttel a felülés után) felállt

- 8 hónaposan kezdte a négykézláb hintázást

- 10 hónaposan kezdett el rendesen mászni

Azóta már 14 hónapos és önállóan megy.

2015. szept. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
a lányom 8 hónaposan kezdett kúszni, de mászni csak 10 hónaposan...ülni majdnem egy évesen...mostanra szépen behozott mindent...ne siettesd, vannak bizonyos életkorok mikor mit kell tudnia, ha nagyon le van maradva, úgy is elküldenek kivizsgálásra, de esetetekben erről szó sincs, hiszen korának megfelelő a mozgása...a kúszásban még csak csak lehet motiválni, a mászásban nem igen...másszál előtte sokat, az én lányom is úgy kezdett el ülni, hogy elkezdtem vele fekvés helyett ülve játszani a védőnő tanácsára (féloldalt fekve játszottunk azelőtt)
2015. szept. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azóta elkezdett mászni október elején, 9 hónaposan és úgy kotor alig tudunk utána menni. :) Mint a villám.
2015. okt. 29. 09:51
 7/10 anonim ***** válasza:

örülök

de akalmaztad az írt segítséget?

2015. okt. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, ültetni nem ültettem, hintázni viszont egyébként is hintáztunk, van adamos hintánk itthon. Arra figyeltem hogy minden nap legalább fél órát hintázzunk és ez ne maradjon el. Azóta is ez a nap egyik kedvenc játéka, nagyokat kacagunk hintázás közben, imádja.
2015. nov. 11. 11:59
 9/10 anonim válasza:
Nálunk is èrdekes a helyzet 5 hónapos elmúlott de megfordulni sem akar meg mászni sem, de viszont minden erejèből ülni akar, kapaszkodik ès huzza fel magát. A másik hohy felemeled ès már lèpked is persze úgy hogy fogjuk.
2017. febr. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szia Kérdező! Rég volt már, de hátha látod valami csoda folytán. Hogyan kezdett el mászni, csináltatok valamit, segítettetek neki valahogyan? Amiket leírtál, az teljesen ráillik a szintén 8.5 hónapos kislányomra: kúszik 2 hónapja, nem ül, nem mászik, de már hetek óta feláll kapaszkodva. Tudtok valami trükköt?
ápr. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!