Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megzavarodok?! Nem akar...

Megzavarodok?! Nem akar kúszni, mászni

Figyelt kérdés
9 hónapos a babám, forog oda-vissza, a saját tengelye körül körbe-körbe! De viszont se nem mászik, se nem kúszik! Még jelét se látom, mert nem "hintázik" meg ilyenek! Ha nem ér el valamit hisztizik! Már voltunk neurológusnál, dévényesnél, de azt mondták minden rendben! De akkor mit csináljak, h segítsek neki?! Unom, h mindenki kérdezi, h ugye már kúszik? Mikor mondom, h nem, akkor el vannak ájulva, meg ez meg az ilyen korba már rég mászott! Komolyan már minden nap ezen jár az agyam, ezzel álmodok! Tudom h hülyén hangzik, de nagyon idegesít!!!

2014. máj. 26. 14:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
60%
Nyugi, tudom ez a legnehezebb, de ne törődj vele, hogy más babája mit csinált. Pláne ha a dokik szerint minden ok. Akkor rakd körbe sok sok játékkal, bármerre néz, legyen ingere elindulni.Kitartás!
2014. máj. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%

az én kislányom 6 hónaposan kezdett el átfordulni.

10 hónaposan kúszni

11 hónaposan mászni

16 hónaposan járni


Szóval ne ijedj meg, menni fog, mással meg ne törödj

2014. máj. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
65%

A szakemberekre hallgass!

Ha az izomtónusával minden rendben van, akkor csak egy kis lelki rásegítés kell, hogy érdekelje a kúszás-mászás.

Játékosan tornázzatok.

Hanyattfekvésből fordítsd hasra, és tegyél elé érdekesjátékokat, amelyeket majdnem elérhet a kezével, hogy próbáljon érte nyúlni. Nem baj ha hisztizik.

Ha sokszor így csinálod, egy idő után hiszti helyett megpróbálja majd helyváltoztatással elérni azt, amit nem ér el, kúszni akar,vagy ha négykézlábra tud állni, akkor mászni akar majd.

Itt most az van, hogy ő nem akar, rá kell venni, hogy akarja, mert a mozgásfejlődést az agy irányítja.

Minél több időt töltsön játszószőnyegen játékokkal körülvéve, és gyakran forduljon hasra, sokat legyen hason!

Ezek a mozgások csak hasonfekvésből fognak beindulni., meg a hasonfekvés erősíti az izmait, mozgásra készteti, míg ha passzívan ül vagy hanyatt fekszik, akkor jól elvan a világgal. Ezért egy kicsit küszködni kell vele.

Türelem és kitartás, nem vagytok elkésve, másokhoz meg ne hasonlítgasd, a babák nagyon különbözően tudnak fejlődni.

Ha szakember látta és nincs szervi problémája, akkor csak próáld meg beindítani a fantáziáját, hogy felfedezhesse a világot!

2014. máj. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%
A lányom 9 hónaposan kezdett kúszni. Előtte minden trükköt bevetettem, motiváltam, és mégse. Aztán egyszer csak megindult magától. Engem is halálra idegesített a sok beszólogató, megkeserítették ezt az időszakot. Mondd azt nekik, hogy kúszik, és ne húzd fel magad! Előbb utóbb minden gyerek talpra áll! :D
2014. máj. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat, megfogogadom, és köszönöm a biztatást is, nagyon jól esnek, mert már tényleg lelkileg kivagyok! Hát nagyon remélem, hogy hamarosan elkezdi, és akkor én is megnyugszom!!!
2014. máj. 26. 15:09
 6/21 anonim ***** válasza:
82%
A kisfiam gyakorlatilag előjel nélkül kezdett el kúszni 10 hónaposan, rá pár napra már mászott.
2014. máj. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Esetleg egy kis motiváció, segítség, hogy beindítsd.

http://www.youtube.com/watch?v=R9rQkpT94DE

Egyébként csatlakozom az előttem szólókhoz, ha a dokik azt mondják, minden rendben, akkor csak egy kis lökés kell neki, meg egy kis türelem. Nincs lemaradva semmiről, és próbálj meg ne foglalkozni msáokkal. Ez szerencsére nem egy verseny, bár néha nekem is az az érzésem. :)

2014. máj. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
69%
az is kúszásnak számít, ha a hasán fekve körbe-körbe tud mozogni, hogy elérje a játékokat :) Az enyém is így csinálta 2-3 hétig utána elindult előre is!
2014. máj. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
14%

Itt mindig azt írják, amit hallani szeretnél.


A kúszás-mAászást már tudnia kéne. De ha nekem nem hiszel, bármelyik oldalon megtalálod, hogy egy 9 hós babának már minimum kúsznia kell, ha még nem is mászik. (Ezzel erősíti a kezét-lábát)

Mozgásfejlődésileg le van maradva.


De azért linkelek pár oldalt, tulajdonképpen az összesen ezt írják.

Ez nem jelenti azt, hogy nincsen rendben, de mindenképp lássa hozzáértő!

Kislány vgy kisfiú?


[link]

2014. máj. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
85%
Egyikünk sem írta, hogy nincs lemaradva a mozgásfejlődése. Viszont rentgeteg olyan gyerek van, aki nem a nagykónyv szerint fejlődik, mégis egészséges. Azért nem kell lepontozni, mert a gyerekem kesőn kezdett kúszni, mászni. Azért írtam, hogy ne parázza túl a dolgot, pláne úgy, hogy elvitte szakemberhez a gyerekét a kérdező.
2014. máj. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!