Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy néz ki egy 3hónapos baba...

Hogy néz ki egy 3hónapos baba napirendje? És nagyon komolyan kell ezt venni? Mármint mindig mindent ugyanabba az időpontba kell csinálni?

Figyelt kérdés
Nekem ezt mondta a védőnő
2008. szept. 10. 10:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Jó ha van egy napirend mert a baba is tudja mikor mi jön, illetve te is tudsz számolni vele.

Lányom most lesz 15-én 3 hós, és nálunk kb így néz ki egy nap:

reggel 8 körül ébred, cici, tiszta pelus és játék. 10 körül alvás majd megint játék. 12-kor cici, játék, majd 14 körül alvás 15-körül cici, majd játék (séta) és 18-kor megint cici. Itt sajna van egy kis felborulás, mert álmos vagy alszik fél órát, vagy 19-20 között fürcsi, cici és esti alvás, ahol 4-6 között van egy cici, és alszik tovább.

2008. szept. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a legfontosabb, hogy az esti fürdés kb. ugyanabba az időpontba essen.Nálunk ez 8-fél9 aztán szopi és lefekvés. Aztán a nappali rend az attól függ, hogy ő hogyan alakítja. Van mikor reggel 6kor kel és eszik, máskor 5kor vagy 7kor. Ezért szerintem nem olyan túl könnyű napirendet tartani órára pontosan. Én úgy csinálom, hogy reggel mikor felkel, legyen az 5,6,7 szopizik és visszarakom a kiságyba. Általában egyedül visszaalszik. Aztán legközelebb mikor felkel szokott játszani az ágyikóban és mindaddig nem zavarom meg, amíg nem jelzi, hogy most már elege van az egyedüllétből. Akkor tisztába teszem, szopizik és jön a játszás, nézelődés. Aztán szopi újra 2-3 óra múlva, majd alvás, aztán játszás, szopi, játszás/alvás (van mikor elalszik, máskor nem) vagy séta (függ az időjárástól), szopi játszás/levegőzés és jön a fürdés, szopi, alvás stb. Szóval én inkább azt tartom be, hogy egymás után mi következik, de nem órára pontosan. Szóval tudja, hogy reggeli szopi után még visszakerül a kiságyba, mikor felkel és jelzi, hogy mehetek akkor szopi, aztán játszás, stb.

Szerintem nem szabad arra görcsösen törekedni, hogy melyik órában mit kell csinálnia mert azt ő is megérzi és nyűgös lesz egész nap, de a következetesség fontos. Nyilván ha néha reggel el kell menni valahova és korábban kikerül a kiságyból, az még belefér, mert nem a mindennapokat borítja fel, vagy délután a séta helyett vendégeket kell fogadni és otthon maradtok az is belefér. De mikor nincs semmi extra program próbáld mindig ugyanúgy csinálni és szerintem ennyi elég. Nálunk egész jól működik.

Jó babását!

2008. szept. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 2 és fél hónapos.Egy barátnőm nekem is ezt tanácsolta,de én hülyeségnek tartom.Ha éhes úgyis jelzi,ha nem akkor hiába is erőltetem és persze ha alszik nem tudom felkelteni enni ha eljönne az időpont.Nálunk úgy van hogy reggel jelzi ha felébredt és éhes,utána 3-3 és fél óránként eszik.Egyedül a fürdés van mindig 7-kor.
2008. szept. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Sziasztok!

Nálunk bevált az EASY: Eat, Activity, Play, Your time sorrend.

Vagyis: Ébredés után evés, evés után böfi, pelus csere, játszás (este fürdés), aztán az első ásítás után berakom a kiságyba és besötétítek. Vagy babakocsiba és zötyköltetem kicsit. Persze mindenki úgy altat, ahogy akar :)


Lényeg: nem az órára pontos napirend a lényeg a babának, hanem hogy tudja, milyen sorrendben következnek a dolgok. Az órára beosztás egy irányelv lehet, hogy anyuka tudjon megbeszélni barátnővel közös sétát stb., de szükség szerint kicsit alakítható. Ha rugalmas vagy, hagyd, hogy a gyerek irányítson, és csak a sorrendet tartsd. Ha szereted a menetrendeket és eddig is minden nap ugyanabban az időben reggeliztél, ebédeltél, akkor megpróbálhatod egy konkrét napirend felé terelgetni, de azért legyél rugalmas - ha két és fél óra után felébred és éhes, akkor nem érdemes hagyni fél órát sírni, bár ha tovább tologatod a babakocsit, akkor valószínűleg alszik tovább majd :)

2012. szept. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ja, és nálunk az ébredés 6 és 8 között van, utána kb. 3 óránként eszik. Evés után böfi, játszás. Összesen kb. másfél órát van ébren. Aztán alvás: ált. 45 perc (ágyban), vagy 1,5-2 óra (babakocsiban, ha a kritikus 45 percnél megint tologatom 10 percet :)

Fürdés este 20 és 22h között. Innentől reggelig csak etetem, ha felébred és jelzi, hogy éhes, de kimarad a játszás fázis, rakom vissza azonnal az ágyba és fekszem vissza én is :)

Még annyi, hogy este 5-7 vagy 6-8 néha sírós időszak (ha 45 perceket alszik egész nap). Ilyenkor előfordul, hogy Evés Ébrenlét Evés Fürdés Alvás lesz a sorrend, és kimarad egy szundi, vagy sétálunk és akkor egy ciklussal később fürdünk :)


Nálunk ez a hozzávetőleges napirend marhára bevált, a kisasszony azóta mosolygós és alszik el azonnal, mióta ezt alakmazom. A módszer a Tracy Hogg féle Baby Whisperer könyvben van leírva részletesen, nekünk bejött. Napirend kell, de ne az órát nézd, hanem a baba jelzéseit! A sorrend a fontos, nem a konkrét időpontok, de ha ásítozik, add meg a lehetőséget, hogy aludjon, különben sírás lesz! :)

2012. szept. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!