Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lesz könnyebb a...

Mikortól lesz könnyebb a gyerekkel?

Figyelt kérdés
9 hónapos a kisfiam és néha nagyon nehezen viselem a napokat, elfogy a türelmem. Nagyon szeretem őt, de néha kiborít az etetés-pelenkázás-altatás-fogzás-mozgásfejlődés-öltözködés mizéria. Akinek már nagyobb gyermeke van mikortól kezdte élvezni az anyaságot, amikor nyugodtabbak lettek a napok? Ne értsetek félre, imádom őt és mindent megteszek érte, de olyan jó lenne nyugodtan elmenni vele valahova és nem azon aggódni hogy vajon alszik-e ott rendesen, eszik-e. Mert járunk mi nagyszülőkhöz, barátokhoz, de sok programot lemondunk mert inkább a kisfiam napirendjét igyekszünk tartani.

2015. okt. 7. 13:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nekem 4 hónapos a lányom..Ne értsetek félre nem vagyok ősanya, de imádok vele lenni..Eleinte nagyon nehezen éltem meg hogy minden megváltozott, de most már nem bírok betelni vele..Minden pillanatot kincsként élek meg..Csak érdekelne rutinos Anyukák véleménye hogy majd fogom ezt rossznak megélni??Csak mert ha ezt mondom vkinek hogy álmomba sem voltam boldogabb mint anyaként meglepődnek, és azt mondják hogy majd megváltozik, majd rossz lesz, mert elkezd járni, beszélni, és akkor pokol lesz..Mikor??Miért??Szóval nehezebb lesz majd később??
2015. okt. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

11es:én pont fordítva gondoltam, hogy milyen boldog leszek anyaként, ez igazán nekemvaló...aztán nem így lett, szülés utáni depresszió, az első 6 hónap pokol volt. Most 15 hónapos a lányom, és pár hónapja kezdtem el élvezni az anyaságot. Szerintem nem fog megváltozni nálad, ha élvezed, szeritem egyre jobban fogod élvezni, amikor elkezd mászni, a mas módján kommunikálni :)

Szóval a kérdésre válaszolva, nekem fél éves kora után könnyebb lett kicsit, aztán amikor ült, mászott megint jobb lett, most már egyre több mindent eszik, nem kell feltétlenül külön főznöm neki, ha megyünk vásárolni, beülteem a bevásárlókocsiba, nem kell a hordozót is plusszban cipelnem, egyre jobban megértti magát, sokat labdázunk, építünk együtt... Most 15 hónapos, pár hónapja kezdtem el élvezni az anyaságot.

2015. okt. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszönöm a válaszokat mindenkinek és hogy megosztottátok velem a tapasztalatitokat. Nyilván mindenki máshogy éli meg az anyaságot, valaki az elejétől kezdve élvezi, boldog. Én is boldog vagyok, de mellette a szülés utáni depresszió is megtalált, igaz akkor már 4-5 hónapos volt a kisfiam. Szerencsére elég volt pár alkalommal elmenni pszichológushoz és rendbe tett. Nagyon pörgős életet éltem a munka világában, olyan munkám van ahol folyamatosan gondolkozni kellett, helyzeteket megoldani. Most is kell, de azért nem összehasonlítható egy etetéssel vagy pelus cserével. 3-as válaszoló, valahogy én is így érzem, hogy ne csak az legyen a a dolgom ahogy te is írtad "rohangáljakkiszolgáljaketessekboltbakénemennideüvölt". 6-os válaszoló, én is erre vágynék már inkább, hogy beszélgetni tudjunk, hogy élvezzük együtt az életet, hogy elmenjünk bárhová ahova kedvünk tartja, hogy élményeket tudjak adni számára. Adódott egy lehetőség, hogy dolgozzak heti 1-2 napot, novembertől kezdek. Remélem ez majd kicsit helyreráz és segít abban, hogy "kikapcsolódjak" egy kicsit. Én az a típusú nő, anya vagyok aki szereti a gyerekét, szeret vele lenni, de vágyok a munkára is, a kihívásra. Tudom, hogy a gyereknevelés a munkánál jóval nagyobb kihívás, de szeretném megint az agyam használni. Remélem ezzel helyreáll az egyensúly nálam.
2015. okt. 8. 11:45
 14/14 Kattyi válasza:
Nekem a lanyommal pici koraban nehez volt,kb 3 eves koratol minden szuper volt ugy 7 eves koraig.lehet a kiskamasz kor teszi de szornyu termeszete lett,elmenni vele valohova kesz remalom.semmi sem jo,semmi sem eleg aztan csak a hiszti van meg a duzzogas,tanulni nem akar.a fiam most 8 honapos,vele az elejetol minden nagyon jo.elvezem a babazast,remellem kesobb is konyebb lesz.
2016. máj. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!