Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Külföldön elö csaladoktol...

Külföldön elö csaladoktol kerdeznem, hogy melyik nyelven beszeltek a gyerekhez?

Figyelt kérdés
2010. márc. 16. 07:34
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
mi Sk-ba költöztünk, magyarul beszélünk a fiamhoz. ha más országba költöztünk volna, akkor biztos engedném az adott nyelvet, de a szlovákot nem engedem. anyósommal van is néha balhé ebből, h elkezd szlovákul beszélni a fiamhoz... de ez spec. eset. mondom, ha más országban élnénk német, angol... nyelvterület, azt biztos favorizálnám én is.
2010. márc. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szia,


a mi kisfiunk 16 hónapos. Szerbiában élünk, én magyar vagyok, párom félig szerb-félig magyar nemzetiségű. otthon magyarul beszélünk, de a férjem családja csak szerbül beszél a kicsihez. most már apa is kezdi vele ezt a nyelvet használni. érdekes nagyon, mert amiket mond csak szerbül mondja :)

szeretnénk ha szerb oviba, suliba járna, a magyar úgy is az anyanyelve lesz.


Ági

2010. márc. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Mi Romaniaban elunk, a ferjem roman. En magyarul beszelek hozza, de ha valaki olyan van velunk aki csak romanul tud, akor en i romanul beszelek a kicsihez. A ferjem es csaladja pedig romanul beszelnek hozza. A kisfiam 18 hos, mindket nyelvet erti, pl ha mondom kutyus magyarul is ismeri es a roman megfelelojet is megerti. Beszelni meg nem beszel, par szot hasznal magyarul is romanul is.
2010. márc. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi Kárpátalján élünk,mindketten magyar anyanyelvűek vagyunk a férjemmel.Annak idején amikor még a pocakomban volt a kisfiunk elhatároztuk,hogy majd kétnyelvűségre neveljük.Sajnos ez nem sikerült,nekem az ukrán olyan idegen,nem tudok vele anyaként beszélni.Majd a suliban nehéz lesz,de bízom benne,hogy a nyelvérzékét tőlem örökli majd:))2,5éves anyukája
2010. márc. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi is Szlovákiában élünk,magyarul beszélünk,hozzá,mivel magyarok lakta területen vagyunk.Valamelyik nap öltönyös ürgék csengettek ezzel a szlogennel: Na slovensku po slovensky!

Szlovákiában szlovákul!

Csodálkoztak,hogy rájuk lett csapva az ajtó.

2010. márc. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi Olaszban ékünk és én a lányomhoz magyarúl,apja olaszúl beszél!!!Afiamhoz meg csak olaszúl.... :(

Nem akar magyarúl beszélni és meg sem akarja érteni!!!

2010. márc. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szia! mi kint elunk amerikaban, a parom amerikai en magyar, de a kicsihez csak angolul beszelunk.
2010. szept. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!