Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Le fog szokni a 2 hetes babám...

Le fog szokni a 2 hetes babám az éjszakai fennlétekről?

Figyelt kérdés

Nàllunk ez úgy néz ki hogy vacsi utàn alvàs kb9-kor aztàn 12-1körül kipattan a szeme és 3-ig fenn vagyunk.

Fog ez vàltozni? Vagy nekem kell vàltoztatnom valamin? Kicsit kétségbe vagyok esve.

Valaki tudna egy két tippet adni?


2015. okt. 14. 11:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Mit csináltok, ha fenn vagytok? Nálam az vált be, hogy nem kapcsoltam villanyt, csak mellre tettem, így visszaaludt a sötétben. Amúgy nappal igyekezz lefárasztani.
2015. okt. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Esetleg megetetem ha kéri,félhomályban.

Hogyan fárasszam le? Én is gondoltam rá de egy 2 hetessel mit lehet csinàlni hogy elfáradjon? Azt hittem ilyen pici babák màr az evésbe is belefáradnak.

2015. okt. 14. 11:33
 3/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nem minden baba születik úgy, hogy tudja, éjjel aludni kell.

A nagyobbik fiam felkelt-evett-visszaaludt, ezt vártam a kicsitől is.

Nos, idén márciusban megszületett, és pont azt csinálta, mint a tiéd.

2-5-ig szinte minden éjjel fent voltunk.

Ritkán csak nyűglődött, vagy nézelődött (a sötétben), de legtöbbször ordított, még kézben is.

Azon kívül, hogy következetesen ragaszkodsz ahhoz, hogy sötétben, a lehető legkevesebb kommunikációval oldjátok meg az etetést, és a szükséges pelenkacserét, csak az idő múlásában bízhatsz.

Nálunk a betöltött 12. hét hozott fordulatot, onnantól jóval kevesebbszer fordult ez elő.

Most 6,5 hónapos a kisfiam, néha még próbálkozik, de általában már csak eszik, és alszik is vissza.

Meg kell érnie az idegrendszerének, az emésztésének a 'kinti' világra, és vannak babák, akiknek ez nehezebben megy.

2015. okt. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Általában igen, de ezek szerint a te babád nem fárad el, hiszen éjjel még másfél órát tud ébren lenni. Mondókázz neki, beszélgess vele, mutass neki színes játékokat, tulajdonképpen bármit, amivel kicsit tovább tartod ébren. Nagyon erőltetni azért nem kell, az sem jó, ha túl álmos.
2015. okt. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen én is abban bízom hogy idővel jobb lesz, és helyre àll a rend, csak még nem làtom az alagút végét :(
2015. okt. 14. 12:44
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy szobában vagytok vele? Nekünk is ezt csinálta 5 hetes koráig, nem aludt vissza evés után éjjel, plusz este se volt egyszerű elaltatni. Mi gondoltunk egyet és kipróbáltuk, hogy áttesszük a saját szobájába, merthogy volt neki, de nem akartuk pár hónapig éjszakára odatenni, mondván, legyen csak a közelünkben. Na ez azonnal megoldotta a problémát, valószínűleg mi zavartuk őt. Elaludni is megtanult, éjjel is visszaaludt, és 2-3 hét múlva átaludta az éjszakát. Ez azóta is így van, 3,5 hónapos.
2015. okt. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2 hetesen még nagyon pici és szoknia kell a világot és meg kell tanulnia mikor van éjszaka, amikor aludni kell és nappal amikor játszani, figyelni a világot. Próbáljátok meg az estéket nagyjából ugyan olyan rend szerint csinálni és akkor megtanulja, hogy ezen cselekvések után aludni kell. Mi már az elejétől kezdve ugyan úgy csináljuk az esti rutint és talán az esti lefektetés ami mindig jól működik, egy két kivétellel. Én vetkőztetem, apukája fürdeti, én törlöm meg és öltöztetem fel és apukája eteti (tápszeres). Most 9 hónapos. Éjszaka felébred, mikor miért (fogzás, mozgásfejlődés, éhes), de van hogy végig alussza az éjszakát. De ha megébred akkor annak oka van, nem csak játszani akar és ilyenkor is max 1 óra és alszik tovább, de jobb esetben az is elég hogy megsimogatom, cumi vagy ha a foga akkor azt bekenem neki.
2015. okt. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen egy szobàban vagyunk vele ràadàsul velünk alszik mert a kisàgyban még nem igen akar, de ez igazàból nem zavar most inkàbb az nem alvàsa az ami aggaszt,majd ha ezt megtanulta hogy éjjel aludni kell akkor jöhet a kisàgy is.

Nagyjából van is napirendjünk màr kialakulóban ami így néz ki:reggrl ébredés utàn szopi tisztába teszem aztàn ujra elalszik és ez kb ìgy megy fürdésig szóval kifárasztani sem nagyon tudom mert nappal szinte csak alszik. Fürdés után ami kb 8kor van jön a vacsi és aztán attól függően mikor alszik el általában olyan 9-fél10kor van onnantól kezdve 2-3ora alvàs és kész. Ugyhogy nem is az elalvàssal hanem a visszaalvàssal van gond.

2015. okt. 14. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!