Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoptatás gondok 6 hónapos...

Szoptatás gondok 6 hónapos babanal. Minden jo tanácsra, javaslatra kivancsi vagyok?

Figyelt kérdés
Babam most hat hónapos. Sajnos nálunk sokszor előfordult az idők során szopasi sztrájk (az elején a hasfajas miatt, késobb meg ki tudja..) de mindig átveszeltuk, sikerult megetetni, végül elmult pár nap alatt. Most mar sajnos megint tart egy ideje, a fogzasra gyanakodtam először de valószínű nem az lesz. Meg is jott közben, akkor három napig ordított majdnem minden szopi közben (gondolom rossz volt az íze). Most mar napközben ujra szépen eszik (neha tekereg kicsit) de egyebkent meg tudom etetni. A gond az utolso esti szopival van. Mar egy ideje képtelenség megetetni este, elkezdi mohón szívni aztán gyorsan feladja, sírni kezd, végül annyira behergeli magat, hogy nem tudok próbálkozni. Pótolni szoktam. A kerdesem igazából az, hogy mitől lehet?? Napközben bőven van tejem, spriccel a cicim ha megnyomom. Létezik hogy estére olyan kevés lenne hogy mar nem jon belőle? Emiatt bosszantja fel magat? Ejjel egyebkent ujra eszik, akkor megint van tejem. Próbáltam mar mindent, altatni előtte hogy ne legyen faradt, etetni 2 órával előtte, hogy ne legyen türelmetlen, nem használt. Épkézláb ötlet? Bocs hogy hosszú es az ékezetek miatt, telefonról irok.
2015. okt. 14. 21:20
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Azt nem írtam, hogy augusztusban kezdődött ez a tekerges, amikor beteg voltam (hányás-hasmenés) gondolom akkor lecsökkent a tej mennyiség. Utána pár nap alatt rendbe jott, de nem volt az igazi. (Sokszor elo-elo jott a mocorgas, csapkodas szopi közben.)

Este pedig azóta nem tudom megetetni mióta először megjött (kb egy hete). Nagyon kellemetlen ez mar, igy nagyon rossz szoptatni (ill nem szoptatni)... :(

2015. okt. 14. 21:24
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha egy hete megjött, akkor gondolom, most már elmúlik, és talán újra lesz rendes tejed, amit elfogad a babád.

Ha pedig mégsem, akkor maradj esténként a pótlásnál. Lényeg, hogy nyugodtan és tele hassal el tudjon aludni a kicsi.


A hozzátáplálással hogy álltok? Ha már eszik egy adag valamit, pl. almát, akkor rendezd úgy, hogy azt egye vacsorára. Akkor jól lesz lakva, és kevesebb szopival is beéri talán.

2015. okt. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Menstruációkor más ízű a tej, az zavarhatta meg. Nem hinném hogy kevesebb a tejed estére, ha igény szerint szoptatod akkor lesz elég. Lehet hogy a pocakja mocorog az emésztéstől, levegő rekedt benne, vagy fáradt attól nyűgösebb.
2015. okt. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Egyelőre meg csak kostolgatunk, egész adagot meg nem eszik meg. Muszáj vagyok pótolni különben ordít, fagyasztott anyatejet kap meg tapszert. A menzeszem mar elmult, nagyon kevés volt, csak három napig tartott vagy négy. Meg aztán ha nap közben megeszi akkor este miert nem?? Ezért nem gondolom hogy az íze lenne a probléma mar.

Kedves utolso, de ha van tejem miert nem fogadja el es miert csak este? Igény szerint szoptatom, annyira tanácstalan vagyok. Egyik este ugy gondolom hogy van elég tej, más az oka a hisztinek, masik este mar azt hogy nincs elég az a baj. Nem tudok rájönni mivan. :((((

2015. okt. 14. 22:53
 5/11 anonim ***** válasza:

Nálunk hasonló a helyzet. A 8 hónapos kislányom esténként totál behergeli magát, mert nehezen indul meg a tejem. Rájöttem (a szakirodalmak is írják), hogy ha stresszes vagyok, nagyon nehezen indul be a tejleadó reflexem. Mivel a babám este nagyon éhes és álmos, nagyon hamar elveszti a türelmét, nekem egy kész stressz az esti szopi, ez pedig egy ördögi kör: nincs tejleadó reflex, nincs tej, a babám üvölt. Szval nekem több praktikám is van: valamelyik általában bejön. Állva szopiztatom, miköznen ringatom, ez eltereli a figyelmét, képes kivárni, míg beindul a tej. Szoktam morzsolni szopi közben a másik mellbimbómat (akármilyen furán is hangzik), ugye a stimuláció beindíthatja a tejleadó reflexet. Sokszor segít.

Gyakran a vállamra fektetem, énekelek Neki, picit lelassul, rákap a mellemre, néha ez is bejön.

Próbálkozni kell mindennel! Pár hét múlva adhatsz neki igazi vacsorát, utána pedig az altató szopit, akkor sokkal.nyugisabb lesz az egész, majd meglátod!

2015. okt. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nalunk is ez van, az en babam 4 honapos. Nalam az van - valoszinuleg- hogy estere elfogy a tejem. Este, d eszerencsere csakis este kell tapszer potlas, szopizik es meg utana 150-200 ml tapszert bevag.

Lehet nalad is ez van.

2015. okt. 15. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Adrienn0122 ***** válasza:
Ha van valamilyen alvós rongyija, vagy ilyesmije, amit szeret, akkor add a kezébe szoptatáskor, hátha megnyugtatja és nem fog csapkodni, tekeregni, hanem türelmesebb lesz. Nálunk ez bevált a nyugtalanság ellen, a maci sapkájával simogatja az arcát közben. Azért olyan is előfordult kezdetben, hogy olyan vadul pörgette a macisrongyit mint egy lasszót, és szemközt vágott vele. :)
2015. okt. 15. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a sok jotanacsot! Ki fogom próbálni! Kivancsi vagyok tényleg, hogy türelmetlen e soksz
2015. okt. 15. 08:27
 9/11 A kérdező kommentje:
Türelmetlen e sokszor vagy tényleg nincs tejem este. Mindenkinek megy a zöld kéz.
2015. okt. 15. 08:28
 10/11 anonim ***** válasza:
Előre lefejni még nem próbáltad? Vagy szopiidő előtt közvetlenül, és akkor kiderülhetne, hogy pontosan mennyi van, de minimum beindulhatna addigra a tejed.
2015. okt. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!