Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Azért vagy itthon, hogy a...

"Azért vagy itthon, hogy a háztartást vezesd. " Ilyen megszólalásra mit reagáltatok volna, kedves Anyukák?

Figyelt kérdés

Van egy kisbabánk és egy 3 éves fiúnk. Van segítségem mellettük, tehát a háztartással, ház körüli dolgokkal nem kell foglalkoznom, főzni sem szoktam minden héten. Ez nem azt jelenti, hogy leesne a gyűrű az ujjamról, ha valamit meg kell itthon csinálni, de kényelmesebb így és amíg megengedhetjük magunknak, addig ez marad.

Itt volt ma délután egy távolabbi ismerősünk és pont jött a bébiszitterünk, hogy elvigye egy szülinapi zsúrra a nagyobbat. Erre megjegyezte az ismerősünk, hogy milyen jó dolgom van, sem a háztartással, sem a gyerekekkel nem kell foglalkoznom, pedig ezért vagyok itthon, ő elsüllyedne, ha a házát más tartaná rendben úgy, hogy ő otthon lógatja a lábát. Itt azért már látszott, hogy feszült vagyok, de nem mondtam semmit, elszámoltam tízig. Jó, elment, kibírtam a látogatást anélkül, hogy elküldjem melegebb éghajlatra a megjegyzéseivel együtt. Most meg hív anyukám, hogy csütörtökön menjünk el hozzájuk vacsorázni, ott lesz a fent említett hölgy és a férje is. Mondtam anyának, hogy nem megyünk, mert semmi kedvem egész este a piszkálódást hallgatni. Anya szerint én vagyok a hibás, miért hagytam, hogy ilyet mondjon...

De most komolyan, egy kisbabás anyuka magyarázza el, hogy mit miért tesz egy olyan embernek, akivel évente pár alkalommal találkozik?

Nem tudom, hogy mit kellett volna mondanom, mire gondol az anyám. Az meg nem az én stílusom, hogy elkezdek bunkó stílusban beszélni.


2015. okt. 20. 17:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
77%
Nem tartozol senkinek sem magyarázattal semmiről. De én felnőtt nő létemre biztosan nem menekülnék a távoli ismerős elől. Akkor látogatom meg anyámat, amikor akarom. Ha beszól még egyszer, akkor nyíltan megmondanám, hogy "semmi közöd az életemhez, ha irigyelsz, dolgozd fel", és kész. Nem magyarázkodom, nem kérek elnézést, élem az életem tovább. Nem stílusod, de van egy minimum konfliktuskezelés, amit vállalni kell, mert felnőttek vagyunk (és mert a gyerek tőlünk tanulja, hogyan védje meg magát adott helyzetben). N32
2015. okt. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
83%

Mit csinálsz egész nap? Tényleg érdekel.


Amúgy én sem értek egyet az életmódoddal, pedig nem vagyok egy ősanya, de nem tetszik ez nekem sem. DE akkor sem mondhat ilyet senki, még ha igaza is van.

2015. okt. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
54%
Nincs közünk egymás életéhez. Ha nekik így jó, így jó. Azt csinál egész nap, amit akar! ÉS a legkevésbé sem kell senkinek sem egyet értenie az életmódjával, mivel bébiszittert, takarítót, akár szakácsot foglalkoztatni nem kell engedélyt kérnie senkitől. A legkevésbé sem tartozik sem távoli rokonokra, sem ismerősökre, sem vadidegen fórumozókra. Az sem, ha egész nap körmöt lakkoz.
2015. okt. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
89%

Én se hagynám ki a családi vacsit egy ilyen ismerős miatt.

Bár tény hogy az h nem főzöl minden héten...háát...lehet nem szeretsz főzni,de én legalább a gyerekek miatt főznék,ill. főzök is minden nap,igaz én hobbi szinten főzök mert imádok a konyhában lenni.Meg a fiamat is inkább én vittem volna a zsúrra,nem mással vitetem,de a te életed,ha a férjednek igy jo akkor ne mással foglalkozz.

2015. okt. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
66%
arra nem gondoltál még hogy esetleg igaza van? Háztartást más vezeti, gyerekekkel más foglalkozik..mit csinálsz te egész nap? És ne értsd félre, nem vagyok irigy, én is megtehetném, csak tényleg nem értem a dolgot.
2015. okt. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

5 óra alvás után nem voltam olyan passzban, hogy nekiálljak vitázni.

Nem nagy családi vacsi lesz amúgy, pont az ismerősök miatt lesz, mert Pesten vannak. És ha ott is szóba hozzák ezt, a férjem biztos nem fogja szó nélkül hagyni.

Az, hogy van bébiszitterünk, nem jelenti, hogy nem vagyok a gyerekekkel. Vagy szerintetek egy közel 4 hónapos gyereket odaadok valakinek egész napra?

Velük vagyok, napközben játszunk, sétálunk, találkozunk másokkal. A bébiszitterünk csak egy segítség, hogy legyen 1-2 órám magamra. Vagy beugorjon segíteni, pont olyan helyzetekben, mint a tegnapi (elvinni a nagyot valahová, érte menni).


Miért lenne igaza?

Ki így csinálja, ki úgy. Nekünk így kényelmes.

2015. okt. 20. 18:15
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hagynám ki a vacsorát.

Amúgy meg ha beszól, akkor szépen mondd el neki azt, amit itt az előbb leírtál és kész.

2015. okt. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, miért nem anyukádtól kérdezed, mire gondolt.

Én biztos nem nyeltem volna le a megjegyzést, ha nem érzem igazságosnak. Valami azért van benne, nem mondott akkora hülyeséget az illető, mert nem megszokott, kivételezett a helyzeted. Nem gondolom, hogy szégyellned kellene, örülj neki, hogy megteheted. Nekem a bébiszitter egy kicsit túlzás volt, de nem vagyunk egyformák. :) Ha már a háztartással nincs gondom, biztos elvinném én magam a gyereket a zsúrra.

Ha nem zavar, akkor ne tedd szóvá, de nyilván zavar, akkor meg igenis magyarázkodnod kell, mert téged zavar, nem minket.

2015. okt. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
78%
Fel kell vágni, hogy mi megengedhetjük magunknak. Ez a színtiszta irigység.
2015. okt. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
63%

bébiszitter egész napos semmittevés mellé?

Irigyel a fene, sajnállak az üres életed miatt, baromi pocsék lehet egész nap semmit nem csinálni.

2015. okt. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!