Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Azért vagy itthon, hogy a...

"Azért vagy itthon, hogy a háztartást vezesd. " Ilyen megszólalásra mit reagáltatok volna, kedves Anyukák?

Figyelt kérdés

Van egy kisbabánk és egy 3 éves fiúnk. Van segítségem mellettük, tehát a háztartással, ház körüli dolgokkal nem kell foglalkoznom, főzni sem szoktam minden héten. Ez nem azt jelenti, hogy leesne a gyűrű az ujjamról, ha valamit meg kell itthon csinálni, de kényelmesebb így és amíg megengedhetjük magunknak, addig ez marad.

Itt volt ma délután egy távolabbi ismerősünk és pont jött a bébiszitterünk, hogy elvigye egy szülinapi zsúrra a nagyobbat. Erre megjegyezte az ismerősünk, hogy milyen jó dolgom van, sem a háztartással, sem a gyerekekkel nem kell foglalkoznom, pedig ezért vagyok itthon, ő elsüllyedne, ha a házát más tartaná rendben úgy, hogy ő otthon lógatja a lábát. Itt azért már látszott, hogy feszült vagyok, de nem mondtam semmit, elszámoltam tízig. Jó, elment, kibírtam a látogatást anélkül, hogy elküldjem melegebb éghajlatra a megjegyzéseivel együtt. Most meg hív anyukám, hogy csütörtökön menjünk el hozzájuk vacsorázni, ott lesz a fent említett hölgy és a férje is. Mondtam anyának, hogy nem megyünk, mert semmi kedvem egész este a piszkálódást hallgatni. Anya szerint én vagyok a hibás, miért hagytam, hogy ilyet mondjon...

De most komolyan, egy kisbabás anyuka magyarázza el, hogy mit miért tesz egy olyan embernek, akivel évente pár alkalommal találkozik?

Nem tudom, hogy mit kellett volna mondanom, mire gondol az anyám. Az meg nem az én stílusom, hogy elkezdek bunkó stílusban beszélni.


2015. okt. 20. 17:59
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó, honnan veszed azt, hogy üres lenne az életem? :)

Azért, mert nem a konyhában állok?

Vagy mi?

Én is jöhetnék most azzal, hogy baromi pocsék lehet wc-t súrolni, miközben nyugodtan alhatnál, vagy a gyerekekkel lehetnél. De nem teszem, mert mindenki úgy éli az életét, ahogy neki kényelmes, vagy ahogy teheti.

2015. okt. 20. 18:59
 12/25 anonim ***** válasza:
35%
igen, lehet baromi pocsék, de legalább meg van az az érzésem, hogy nem vagyok felesleges otthon. Dolgozom, nevelem a gyerekem, ellátom a háztartást, és még így is jut időm edzőteremre, masszázsra vagy barátnős órára. Nem értem hogy nem halsz bele az unalomba. Gondolom a 3 éves már óvódás, mivel ettől a kortól kötelező.És hidd el, mi is megtehetnénk hogy bejárónőt és bébiszittert fogadjunk, de fontosabb, hogy a gyerekünk milyen példát lát. Lássa hogy anya dolgozik, nem csak henyél, és mással csináltatja a munkát.
2015. okt. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Én sem tartom magam feleslegesnek, ugyanis 2 gyerekünk van, nem alszok és unatkozom itthon.

Mindenki mást lát otthon, az én anyukám sem a konyhában töltötte az ideje nagy részét, ahogy most is jobban preferálja az éttermeket, de alkalmakkor (Karácsony, születésnapok, évfordulók, stb) nagyon szívesen főz az egész családnak.

Emiatt semmilyen hátrány nem fogja érni a gyerekeket.

2015. okt. 20. 19:08
 14/25 anonim ***** válasza:
32%
igen két gyerek..amiből az egyik óvódás gondolom a másik egy egy szinte mindig alvó 4 hónapos, Mi lesz veled ha ő is nagyobb lesz? Fogadsz még egy bébiszittert? Csak nem értem miért kell két gyerek ha nem is te neveled őket. De mindegy, a te életed. Csak nehogy a bébiszittert hívja majd anyának a gyereked.
2015. okt. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Jézusom, nagyon frusztrált lehetsz.

Heti, vagy 2 hetente 1-2 óra miatt miért ragaszkodna a bébiszitterhez a gyerekünk jobban, mint a saját szüleihez? :DD

Ne nevettess már.

Nekem is volt bébiszitterem, akit a mai napig nagyon szeretek, de tudom, hogy mi a különbség közte és a szüleim között, ebből soha nem is volt gond.

2015. okt. 20. 19:19
 16/25 anonim ***** válasza:
40%
nem vagyok frusztrált, nagyon boldog vagyok, ezért nem értelek. Nekem a legfontosabb hogy a gyerekeimmel legyek. És ha már a háztartást ellátni lusta vagy, nem értem minek kell a bébiszitter. De feladom, úgyse érted mit akarok neked mondani. Te ezt láttad, neked ez a jó. Én a szeretetteljes családot láttam, én azt akarom a gyerekemnek nyújtani. nem bejárónőt, nem bébiszittert, hanem az anyját, akinek ő az első. Például el se tudnám képzelni hogy más vigye el zsúrra, óvodába, játszóházba.
2015. okt. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
80%
Utolsó: attól hogy így élsz nem vagy jobb anya mint a kérdező. Más. Nem jobb. Ne keverd!
2015. okt. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
22%
Én személy szerint akkor sem tudnám másra hagyni a háztartást, ha megtehetném, bébiszitterre meg pláne nem bíznám így a gyerekeimet, de senkinek semmi köze ahhoz, hogy a másik ember hogy él, kivétel, ha a gyerekeit veszélyezteti, de erről ugye a te esetedben szó nincs. Én nem mondanám le ezért a vacsorát. Hadd mondja a magáét a nő, nem érdekelne. Ha látja rajtad, hogy valóban nem hatnak meg a szavai, nem is hozza majd fel többet a témát. :)
2015. okt. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig, de én is két gyerekkel vagyok itthon és igazából annyit teszek, amennyit mellettük meg tudok csinálni. Akkor lenne csak lelkiismeretfurdalásom, ha őket nem látnám el és bár nekem soha senki nem mondott még ilyet, de ha megtenné akkor is csak annyit tudnék mondani rá, hogy oké, vezetem majd, ha lesz időm rá. Amikor van, akkor vezetem, meg pl. hajat is mosok stb. :)
2015. okt. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Elmennék a vacsorára. Legjobb védekezés a támadás egy ilyen szituban. Ha szóba hozná ismét, biztos megjegyezném: "Látom nagyon nem hagy nyugodni a téma. Savanyú a szőlő?" Kicsit nevetgélve mondanám, mint aki csak viccel. Egyébként nagyon primitívnek tartom az ilyen embereket, akik véleményt mondanak akkor is, ha azt nem kérik. És sztem tényleg irigy; nem azt mondta, h úgy sajnálom,h nem tudsz takarítani, hanem azt,h de jó dolgod van. Aki saját helyzetével elégedett, tehát tényleg nem jelent neki gondot a házimunka, stb, az nem mond ilyet. Egy kiegyensúlyozott embert eleve nem is érdekel,h a másik másként old meg dolgokat. Ha szükséges, én ezt a véleményemet is kifejteném a vacsorán. De ne magyarázkodj, ne védekezz!
2015. okt. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!