Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 22 hónapos hasmenése mivel...

22 hónapos hasmenése mivel kezelhető?

Figyelt kérdés
Nem tudom mitől lehet már 3.napja hasmenése a kislányomnak. A múlt héten antibiotikumot kapott egyhétig betegségére. Lehet attól?Mellette jön a foga is ami borzasztóan megviseli.Naponta max 2-szer van hasmenése. Kap Normaflort de nem angyon használ. Mit lehet még a diétán és Normafloron kívül adni?
2015. okt. 23. 09:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem azért. De. Hiába mondom el, hogy az én gyerekem mit kapott ilyenkor, lehet,hogy azt a te gyereked nem ehet, vagy mit tudom én. Kérdezd meg az orvost!
2015. okt. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az antibiotikum mellekhatasa, utohatasa is lehet. Gyogyszertarban kérdezd meg milyen probiotikumot ajánlanak
2015. okt. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez azért nem hasmenés. A hasmenés az lenne, ha naponta 5-6-7 alkalommal jelentkeznek híg széklet.

Ez lehet simán az antibiotikumtól, de magában a fogzástól is, mivel a fogzás fokozottabb nyáltermelődést eredményez, ami meg okozhat ilyen székletet.

De akár egy vírusos fertőzés is okozhatja.

Adhatsz neki amúgy ilyenkor nyugodtan 2 Normaflore-t is, diétáztasd és adj neki sok folyadékot. Mást nem igazán kell tenni, mert ezt tényleg nem nevezném igazán hasmenésnek.

2015. okt. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Az aggaszt hogy iylen vizes hasmenés, diétáztatom de nem egy egyduerűen. Nem szereti a banánt és a főtt krumplit sem:( Húslevest eszik, meg iylen sós rágcsákat.

2015. okt. 23. 09:44
 5/10 anonim ***** válasza:

Húslevest? Az hasmenés esetén minden, csak nem diétás. Igen is okozhat hasmenést a húsleves, de még mennyire! Ne adj neki húslevest!

A rágcsák nyugodtan mehetnek ilyenkor, de adhatsz neki pirítóst is. Ha sokat nem is, de ha megeszik valamennyi főtt krumplit, párolt rizst, az is jó.

2015. okt. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
És ugye tejet sem kap ilyenkor semmilyen formában? Ugyanis az is fokozza a hasmenést.
2015. okt. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Azt hittem a leves jót tesz:) Na mindegy.


Tejterméket nem kap,amúgy sem sokat eszik de most még annyit sem.

2015. okt. 23. 09:59
 8/10 anonim ***** válasza:
Smecta, protexin. Szigorú diéta nem kell. A tejterméket érdemes kerülni, meg a zsíros és fűszeres ételeket.
2015. okt. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Protexin,biogaia probiotikumok a legjobbak!

Pár napig diéta! Zsíros, fűszeres ételek kerülése! Sok folyadék,lehetőleg víz!

Főtt hús,főtt répa,krumpli,háztartási keksz,sós keksz....

2015. okt. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Még ezt ajánlom: hipp ors 200 sárgarépa-rizs ital és az alma is jó ilyenkor!
2015. okt. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!