Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért gondolják sokan, hogy...

Miért gondolják sokan, hogy ha a gyerek nem alszik, vagy tobbet sír, mint a másoké, akkor az azért van, mert rosszul van nevelve?

Figyelt kérdés
Már egy ideje olvasgatom ezeket az oldalakat,és ma volt talán eloszor,hogy felháborodtam azon,hogy lepontoztak,mert az egyik kérdésre válaszoltam,hogy nekem is rossz alvo a gyerekem,.O a 2.,az elso is nagyon rossz alvo volt,11 évvel ezelott.Nem hogy orulnének azok,akiknek jo gyerekuk van és nem támadnának minket azzal,hogy rosszul neveljuk oket.Ok azért itélkeznek,mert el sem tudják képzelni,milyen az ha egy gyerekkel csinálhatsz bármint,akkor sem alszik ugy,mint a nagykonyvben megvan írva.Azok akiknek nem alvo babájuk van,nem szorakozásbol éjjeleznek,minden baba nem lehet jo is,okos is,......
2010. márc. 17. 15:02
 1/2 anonim ***** válasza:
78%
Mert nem tudják, milyen küzdelmeken megyünk át, mennyire fájdalmas, mikor az álmosságtól üvölt, de úgy fölhúzza magát, hogy nem alszik. Megmagyarázhatatlan okokból megébred éjjel, fölsír, erre riadsz hónapokon át. Nálunk javulóban a helyzet, de csak az segít, hogy őrá koncentrálok és nem érdekel, ki mit mond. Ő nem sírja álomba magát, viszont, ha fölveszem, megnyugszik, mehet vissza az ágyikójába. Nem gonoszságból nem alszanak, vagy sírnak a babák! És a szülő nem bénaságból, vagy gyengeségből szeretget, küzd, ügyeskedik, dúdol, ringat...
2010. márc. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Részben igazad van, vannak ügösebb, érzékenyebb gyerekek is, de van sok anyuka, aki elrontja a gyereket azzal, hogy a legkisebb nyöszörgésre is felkapja az ágyból, nem is próbálja meg a babát az ágyban hagyni, ha egyedül meglenne, akkor is "foglalkozik" vele, pedig a picinek is kell néha nyugalom.

Nekem négy gyerekem nött fel, igy tapasztaltam, hogy minden gyerek más, de a szülönek az is feladata, hogy a gyereket önállóságra szoktassa: ebbe beletartozik, hogy ha baja van, akkor megnyugtatja, de ha nincs vele baj, akkor kicsit arrafelé terelgeti, hogy el tudja magát foglalni.

Nem akarlak bántani, ne értsd félre, de rengeteg olyan kérdés/kommentár van, amiböl az derül ki, hogy a gyereknek nincs lehetösége sem arra, hogy egyedül csináljon valamit, mert az anyuka rosszul értelmezett féltésböl megakadályoz minden ilyen irányú törekvést.

2010. márc. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!