Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem baj, hogy még nem fedezte...

Nem baj, hogy még nem fedezte fel a kezét?

Figyelt kérdés
10 hetes kislányom figyelmes mosolygós baba, egyre többet gőgicsél. Aggaszt viszont, hogy egyáltalán nem nyúl tárgyak felé, nem próbálja meg ütögetni őket a játszöszőnyegen. Ha a kezébe adom sincs tudatában, hogy mi történik. A saját kezeit sem nézegeti még. Mindenhol azt olvasom, hogy már próbálkoznia kellene legalább. Tapasztalt anyukát, tényleg így van?
2015. okt. 26. 21:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Nincs semmi gond vele. 3 hónapos státuszon van ilyen kérdés, az én lányom akkor még nem csinálta ezeket, mondta a védőnő, hogy nem baj, majd fogja. Másnap elkezdte :)

Bőven nem vagytok még elkésve, ne aggódj.

2015. okt. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
10 hetesen nem kell ilyeneket tudnia. Az en 4 honaposom csak most kezdte el nezegetni a kezet.
2015. okt. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az 1. kislányunk mindenben sokkal hamarabb kezdett a 2.-nál. De én úgy voltam vele, hagyom, h a saját kis tempóját hozza. Most 2 éves múlt, még csak pedzi a szavakat, a nagyobb ilyenkor már egész mondataokat beszélt. Nem izgat, látom, okos, mindent megért, és a bölcsi is fejlesztőleg hat rá.

Mindkettőnek nagyon tetszett, h amikor én főztem, odatoltam magam mellé, a kezébe adtam két kis műanyag tálkát, bármit, és együtt kocogtattuk. Amikor már ő is akarta. Ha jól emlékszem, később kezdte el nézegetni a kezét és használni, mint simán fogni vele. Később pelusozáskor is odaadtam a kezébe a tisztát, h segítsen megfogni, míg én ellátom, meg a zoknját rátettem a homlokára, és úgy felfelé irányban is nyúlkált, h elérje a zoknit.

2015. okt. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!