Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ebben a helyzetben kinek van...

Ebben a helyzetben kinek van igaza? Önző lennék?

Figyelt kérdés

Január 27.-én születik meg a kislányunk.

Külföldön élünk, a párom külföldi is. De én nagyon szerettem volna, ha a pici Magyarországon születik meg egy magánklinikán és utána ott maradtunk volna egy ideig, tudott volna anyukám is segíteni a pici körül. Nem is az ő nyakukon lettünk volna, mert van Pesten egy nagy lakásom, szóval teljesen külön lettünk volna.

A férjem erre kiakadt, hogy miért akarom ezt, hiszen itt lesz majd ő, és az anyukája is, végső esetben bébiszitter, ha nagyon fáradt leszek.

Csak az anyósomról tudom, bármennyire is szeretem, hogy ő akkor fog ráérni, amikor éppen semmi dolga nem lesz (és itt nem munkára, hanem barátnőzésre kell gondolni).

De jó, beláttam, hogy tényleg az lesz a legjobb, ha maradunk a fenekünkön. Erre ma hazajött a férjem, hogy ő február 6.-án indul a barátaival nyaralni. Minden évben van pár barátos nyaralás, síelés és tudtam, hogy idén is lesz, de nem gondoltam, hogy egy újszülött babával itt hagy. Kiakadtam rá, mondtam, hogy akkor haza se jöjjön, ha elmegy, mert a zárakat lecseréltetem, a cuccait pedig bevitetem az irodájába. Erre a válasza az volt, hogy ne hisztizzek, nem hónapokra megy el, meg a baba úgyis alszik majd egész nap, nem kell itt egy hadseregnek őriznie. Aztán mondtam, hogy ez nem így megy, ketten vállaltuk. Annyit reagált, hogy akkor majd ha hazajön, én is elmehetek a barátnőimmel pihenni, neki nem lesz gond a gyerekünkre vigyázni egy hétig és nem is olyan önző, hogy megvonja tőlem a szórakozást.


Nagyon felhúztam magam, 2 órája folyamatosan fáj a fejem.

Rosszul gondolom szerintetek?


2015. okt. 27. 21:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
58%

teljesen igazad van.


nem tudsz esetleg arra az időre te hazajönni anyudékhoz? (nem tudom, szabad-e egyáltalán repülni ekkora babával)

2015. okt. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
71%
Pakolnék és hazajönnék szülni. Egy nő ott szüljön, ahol biztonságban érzi magát!!! A férjeddel kapcsolatban pedig tökéletesen igazad van. Ha elmegy síelni és bulizni a haverokkal egy újszülött mellől, akkor menjen csak, de haza már nem kell várni! Önző disznó!
2015. okt. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
8%

Szerintem igencsak hisztis vagy.


Ugyan nem írtad, hogy HOL éltek külföldön, de valószínüleg nem primitív országban, hanem Nyugat-Európában. Annak tényleg semmi értelme sem lenne, hogy onnan MO-ra menj szülni, ahol sokkal rosszabb az orvosi ellátás és a körülmények - ezzel senkinek nem tennél jót, sem magadnak, sem a gyereknek.

Amikor hazaengednek a kórházból attól kezdve nincs szükség arra, hogy valaki "vgyászon" rád, fölösleges bárkinek is ott lennie. A babát meg magadat böven el tudod látni, nem kell kiszolgáló személyzet.

Az, hogy a férjed elmegy, azt eddig is tudhattad, ha minden évben így szokott lenni.

Most talán maradhatna otthon is veled, föként érzelmi okokból, de gondolom, már annyit hisztiztél, hogy kicsit ki kell pihennie magát, mielött kiborulna, így érthetö a dolog.


(Mielött belekötsz, több gyerekem van, volt síma és császáros szülésem és egyszer sem volt senki, aki körülugráljon, de nem is hiányzott.)

2015. okt. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy a picinek megjönnének-e a papírjai olyan hamar, meg nagyon nem szeretném rángatni.

Szóval mire megszokná itt, már pakolhatnék és mehetnénk Pestre. Mikor megszokja ott, jöhetnénk vissza.

Ennek nem lenne sok értelme.


Itt is biztonságban érzem magam, nem ezzel van a gond. Csak jó lett volna, ha nem tök egyedül vagyok az első hetekben.

2015. okt. 27. 21:34
 5/24 anonim ***** válasza:
28%
Szia. Szerintem kicsit tul reagalod. :) En is kulfoldon elek, a ferjem kulfoldi.Van 3 gyerkocunk 5,3 evesek es egy 2 honapos. Nekem sincs segitsegem es az en ferjem is elutazott 2 hetre amikor a pici egy honapos volt. Egy ilyen kisbaba alszik eszik meg sir. Megsem fordult a fejembe hogy ezert kirakjam otthonrol:)megunneplik a pici szuleteset:) szep estet.
2015. okt. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
3%

Ha a gyerekkel az apa engedélye nélkül külföldre mégy, akkor az jogilag gyerekrablásnak számít és adott esetben elveszik töled a gyereket.


Ha meg a közös lakásból kizárod, akkor uygancsak megbüntetnek, mert erre nincs jogod, ugyanis az az ö lakhelye is.

2015. okt. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem meg nem normális dolog, hogy egy Apa lelép a családja mellől egy ilyen időszakban. De én a saját normális férjemből indulok ki, aki átvette a háztartást, segített a gyerek ellátásában, sőt, mindezért szabadságot is kivett, hogy velünk lehessen. Ha elküldtem volna bulizni vagy nyaralni, még ő akadt volna ki. Vannak apák, akik a gyerekük mellett szeretnek lenni, és nem úgy viselkednek, mintha ez csak az anya felelőssége és feladata lenne, miközben ők szórakoznak, mint ha mi sem történt volna.
2015. okt. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Nem is az SZTK-ban szerettem volna a beavatkozást, hanem egy magánkórházban. Írtam is. :)

Én elhiszem, hogy az x. gyerek után már nem lesz senkire szükségem, de szerintem az első babánál a legtöbb anyuka örül annak, hogy van segítsége a baba körül.

Igen, tudtam, hogy elmegy, de gondoltam, hogy picit később, nem egy újszülött babával hagy itt. Pár nap nem is lenne gond, de 10 azért nem egy hosszúhétvége. Ráadásul császáros leszek, azt sem tudom, hogy a sebemtől tudok-e majd mozogni normálisan.


A férjem nem hajnaltól estig dolgozni, meg én sem szívom a vérét, szóval nem él olyan stresszes életet, amit több, mint egy hétig kellene kipihennie.

2015. okt. 27. 21:40
 9/24 anonim ***** válasza:
33%

Érdekes lesz, te a barátnőiddel pihensz valahol ő meg majd addig szoptatja a párod... Gondolom nem tápozni szeretnéd.


Nagyon fogalma sincs arról, hogy milyen egy újszülött, vagy a gondozása...Vagy éretlen még a párod, vagy nagyon nem apatípus. Ezt szerintem minél előbb tisztáznotok kellene, mert így nagyon több mint valószínű, hogy egyedül fogod nevelni a babát a férjed társaságában. Véleményem szerint nem volt az idegességed ok nélküli. De most próbálj meg lenyugodni, mert ha idegeskedsz az nem tesz jót a picinek.


A lényeg, hogy muszáj leülnötök és közösen megbeszélni a szituációt, mert különben nem lesz édes a babavárás.


Amúgy lehet teljesen megfog változni a szülés után. Emlékszem az én párom is közömbös volt a baba felé, míg a hasamban volt. Persze szerette, meg minden, de nem fogta fel, aztán mikor megszületett a kicsi majd egy hónapig nem ment vissza dolgozni, mert velünk akart lenni. Első látásra beleszeretett a fiunkba, és most 7 hónap után is a kicsi az első, és utánna a haverok. Lehet a te párod is ilyen lesz. Sajnos ez csak a szülés után fog kiderülni. Remélem pozitivan fog változni.

2015. okt. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
7%

Én is császáros vagyok. Ne félj, nem olyan szörnyű mint ahogyan azt sokan képzelik. Én mire hazajöttem a korházból már ugyan úgy mozogtam mint elötte, egyáltalán nem fájt a seb, vagy hasonló, pedig elmondhatom ,hogy megszenvettem mert a műtőben jó alaposan megfáztam és 2 nap múlva olyan köhögörohamaim voltak, hogy azt hittem kettészakadok. Úgy gondolom, ha nem hagyod el magad a szülés után 1 héttel már fel sem fog tűnni, hogy vágtak. A gátmetszés sokkal rosszabbnak tűnik nekem, mert az lasabban gyógyul. Gondolj bele, ha 10 nap után varratszedés van akkor már nagyon extrém dolog kell, hogy szétváljon a seb.


Remélhetőleg te is panaszmentes leszel!


Ne veszekedjetek ilyen dolgokon, nem éri meg. Amúgy is sok idő még a szülésig és addig még nagyon sok minden fog változni. Lehet a párod is másképp fog gondolkozni.

2015. okt. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!