Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ebben a helyzetben kinek van...

Ebben a helyzetben kinek van igaza? Önző lennék?

Figyelt kérdés

Január 27.-én születik meg a kislányunk.

Külföldön élünk, a párom külföldi is. De én nagyon szerettem volna, ha a pici Magyarországon születik meg egy magánklinikán és utána ott maradtunk volna egy ideig, tudott volna anyukám is segíteni a pici körül. Nem is az ő nyakukon lettünk volna, mert van Pesten egy nagy lakásom, szóval teljesen külön lettünk volna.

A férjem erre kiakadt, hogy miért akarom ezt, hiszen itt lesz majd ő, és az anyukája is, végső esetben bébiszitter, ha nagyon fáradt leszek.

Csak az anyósomról tudom, bármennyire is szeretem, hogy ő akkor fog ráérni, amikor éppen semmi dolga nem lesz (és itt nem munkára, hanem barátnőzésre kell gondolni).

De jó, beláttam, hogy tényleg az lesz a legjobb, ha maradunk a fenekünkön. Erre ma hazajött a férjem, hogy ő február 6.-án indul a barátaival nyaralni. Minden évben van pár barátos nyaralás, síelés és tudtam, hogy idén is lesz, de nem gondoltam, hogy egy újszülött babával itt hagy. Kiakadtam rá, mondtam, hogy akkor haza se jöjjön, ha elmegy, mert a zárakat lecseréltetem, a cuccait pedig bevitetem az irodájába. Erre a válasza az volt, hogy ne hisztizzek, nem hónapokra megy el, meg a baba úgyis alszik majd egész nap, nem kell itt egy hadseregnek őriznie. Aztán mondtam, hogy ez nem így megy, ketten vállaltuk. Annyit reagált, hogy akkor majd ha hazajön, én is elmehetek a barátnőimmel pihenni, neki nem lesz gond a gyerekünkre vigyázni egy hétig és nem is olyan önző, hogy megvonja tőlem a szórakozást.


Nagyon felhúztam magam, 2 órája folyamatosan fáj a fejem.

Rosszul gondolom szerintetek?


2015. okt. 27. 21:23
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
56%

"Ha a gyerekkel az apa engedélye nélkül külföldre mégy, akkor az jogilag gyerekrablásnak számít és adott esetben elveszik töled a gyereket. "


Már nem kell engedély,csak tájékoztatni kell a másik szülőt!

Olvass Ptk.-t!

2015. okt. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Vilcsianyuja ***** válasza:
85%

Az lett volna a minimum, hogy kikéri a véleményed, ha elmegy, gond lenne-e, vagy szeretnéd, hogy melletted legyen. Ha már az nem fontos szempont, hogy a gyereke első heteiben annyi időt töltsön vele, amennyit csak tud. Én annál idillibbre nem is tudok visszaemlékezni, mikor az első gyerekünk apa vállán büfizett, míg én fejtem szoptatás után. El lehet látni egy csecsemőt egyedül, de annyi mindentől fosztja meg magát az a lüke férjed egy olyan 10 napos dorbézolás miatt, amiben volt már része sokszor, és valószínűleg lesz is még, de az első gyereke csak egyszer lesz pár napos-hetes újszülött.

Szóval mindenképp le kell ülnöd vele, és megbeszélned ezt. Ő most már családfő, nem csak arról van szó, hogy technikailag el kell látni egy síró-evő-alvó újszülöttet, hanem biztonságérzetet kell adnia a családjának. Most elsősorban neked. Én se érezném magam biztonságban első gyerekesként külföldön magamra hagyva.

Az meg, hogy téged elküldene wellnesselni a babád mellől... Rám nézve már a feltételezés is sértő lenne, hogy elmennék a pár hetes-hónapos gyerekem mellől (én szoptattam is, tehát már csak emiatt is kizárt) napokra, hetekre.

Remélem, benő a feje lágya, előbb, mint a babátoké :)

2015. okt. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
77%

Tökéletesen igazad van.

A férjednek mellettetek lenne akkor a helye és pont.

Anyukád esetleg nem tud kiutazni segíteni?

2015. okt. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
8%
A párodnak van igaza. Egy újszülöttel nem sok dolog van. Nem kell hozzá segítség. Eszik, alszik.
2015. okt. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
79%
Hát 14-es! Nagyon nincs igazad! Egy nyűgösebb, érzékenyebb, hasfájósabb újszülött körül rengeteg a teendő. Az én első gyermekem életében összesen nem sírt annyit, amennyit az első 6-8 hétben, mi pedig felváltva a férjemmmel ringattuk, sétáltunk Vele, tornáztattuk, a férjem ringatta, amíg én fejtem. Szval Kérdező! Nem tudhatod, milyen típusú lesz a babád, de nekem nonszensz az, hogy a férjednek mi sem természetesebb, mint, hogy elmenjen bulizni a haverokkal 10 napra, míg te otthon vért izzadsz egy esetleg non-stop nyűgösködő kicsi babával.
2015. okt. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
50%

En is kulfoldon elek, csaszarral szultem, 24 oraval kesobb mar otthon voltunk, mintha mi sem tortent volna.

Nem volt itt anyukam, senkink nincs itt, senki nem ugralt korul, mar masnaptol mindent csinaltam.

A parom reggel 7 tol este 9 ig dolgozik.

Ja, es a babam NEM aludt napkozben.


Ne akarj hazamenni szulni a balkani korulmenyekbe.


Ettol eltekintve a ferjed tenyleg nagyon onzo, hogy 10 napra otthagy egy ujszulottel... Barmi lehet, nekunk pl. ket naponta kellett jarni a korhazba meretkezni hetekig, mert sokat vesztett a sulyabol.

Ugyhogy mi 2 napos koratol naponta 30-30 percet autoztunk ez miatt.

Ezt nem tudtam volna egyedul mert nem vezetek.

2015. okt. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
89%
legalább megtudtad, hogy mi a fontossági sorrend a párodnál
2015. okt. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
77%

Mondjuk en viszonylag hisztis tudok lenni, de ezen biztos kiakadnek, (mondjuk eszébe se jutott elutazni a férjemnek az elso pár hónapba)


Most a 2. Babánkat várjuk es hasonlóan készül o is mindenre.


Császáros voltam, nem viseltem rosszul de en örültem hogy elobb a ferjem segített, volt velem az elso 2 hétben, utana pedig meg anyukám is segített 2 hetet.


A lányomnal volt hogy a kórházból hívtam anyut hajnali 3-kor hogy segítsen mi lehet a baj mert sir a babám, fogalmam sem volt miert a csecsemős meg el intézett annyival hogy bármi anyuka....


A segítség hasznos, anyukad nem tud kimenni hozzatok? A férjedtol pedig ne válj el azert lehet meg meggondolja magát, ha mondjuk megfogja a babát ️

2015. okt. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
82%

Az számomra is meglepő, hogy haza akartál jönni szülni. A férjeddel vállaltátok a babát a saját otthonotokban, oda vigyétek haza a picit és ott éljétek meg az első hetek szépségeit-nehézségeit.


Viszont a másik dologban teljesen veled értek egyet: el nem tudnám képzelni, hogy a férjem itt hagy egy pár napos csecsemővel. Még ha minden rendben megy is, akkor is lesznek nehézségek.

És most kövezzetek meg, de komolyan nem vágyik arra, hogy a babával legyen? Elég belőle egy hét, de aztán fontosabbak a haverok? Én ezt nem nyelném le, az biztos.

2015. okt. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
77%

Akkor én most azt a választást ajánlanám fel a férjednek, hogy itthon szülsz és maradsz is egy darabig, és a te anyukád segít, mert ő ott lesz, ellenben vele és az ő anyjával, vagy pedig kihagyja a nyaralást és külföld.

Fel kéne neki is nőnie.

2015. okt. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!