Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kedves kismamák! Tapasztalatok...

Kedves kismamák! Tapasztalatokra lennék kíváncsi, volt-e már valaki ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Holnap töltöm a 40. hetet. Ma a vizsgálatkor kiderült, hogy még mindig zárt, éretlen a méhszáj és a kisfiam feje is elég magasan van,még mindig nem illeszkedett be. Mivel terhességi cukrom van,ezért hétfőn be kell feküdnöm. A doktornő szerint(idézem) majd kapok egy kevés oxitocint,amitől remélhetőleg lesz egy kis fájásom és meglátjuk,hogy reagál rá a méhem ill. a baba. Amennyiben pozitívan reagál,akkor kapok méhnyak érlelőt. Lehet buta kérdés,de nem igazán értem, mit jelent ez pontosan, mire számíthatok? Volt valaki hasonló helyzetben esetleg? Eléggé ideges vagyok, mert elijesztett az orvosom, hogy a testalkatomhoz kepest túl nagy a baba (3500gramm) és hogy valószínüleg ezért nem tud beilleszkedni a fejecskéje sem. Köszönöm előre is a válaszokat!
2015. ápr. 16. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy megpróbálják megindítani a szülést, és vagy sikerül lecsalogatni a babát a szülőcsatornába, vagy nem. Ha nem, mert nem jön le, nem tágul a méhszáj stb, akkor pedig kiszedik császárral.
2015. ápr. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Wiky93 ***** válasza:

Méhszájérlelő tabletta(prosztaglandin) fájásokat idéz elő és szülést (de sajnos nem minden esetben) én mikor elsőnek kaptam rendszertelen fájásaim lettek, de nem tágultam, nem lett szülés.. Másodjára már nem történt semmi így következő nap burkot repesztettek.

Nekem ilyet sosem.mondtak, hogy a testalkatomhoz nagy a baba.. Vékony vagyok és 3710gr-al született a babám.

2015. ápr. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs, hogy testalkathoz kicsi. A belső (és nem külső!) medence mérete a mérvadó, de ezt csak a szülés közben látják, hogy átfér-e, vagy relatív téraránytalanság van.

Terhességi cukornál nem szabad engedni a túlhordást, mert az veszélyeztetheti a magzatot.

Nekem volt oxis indításom, sajnos leesett a baba szívhangaja, toltak a műtőbe. Nem annyira jó, ha indítani kell és totál zárva vagy. Másodjára pont ezért volt ismét császár, mert teljesen zárt voltam, nem kockáztatták az indítást.

2015. ápr. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első babánál elfolyt magzatvízzel 2 nap túlhordással mentem szülni zárt méhszájjal.A méhszáj hamar kitágult,de a baba nem fért ki császároztak. (4000gr, 54cm, fej 36cm)

Második babánál szülés előtti nap méhszáj magasan,baba nincs beilleszkedve.Éjszaka fájások,7 nap túlhordásnál délben méhszáj 3-4 cm.Délután megszületett 4-5 nyomásra (3600gr, 52cm, fej 34cm)


Szóval ne aggódj még simán beindulhat :)

2015. ápr. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Most már tisztább előttem a dolog. Nem szerettem volna indítást, császárt meg végképp nem (bár azt még elkerülhessük), de ha a babuci egészsége múlik rajta, ám legyen. De addig még van 2 napunk, hátha meggondolja magát a drága. :)
2015. ápr. 17. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!