Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ebben a helyzetben kinek van...

Ebben a helyzetben kinek van igaza? Önző lennék?

Figyelt kérdés

Január 27.-én születik meg a kislányunk.

Külföldön élünk, a párom külföldi is. De én nagyon szerettem volna, ha a pici Magyarországon születik meg egy magánklinikán és utána ott maradtunk volna egy ideig, tudott volna anyukám is segíteni a pici körül. Nem is az ő nyakukon lettünk volna, mert van Pesten egy nagy lakásom, szóval teljesen külön lettünk volna.

A férjem erre kiakadt, hogy miért akarom ezt, hiszen itt lesz majd ő, és az anyukája is, végső esetben bébiszitter, ha nagyon fáradt leszek.

Csak az anyósomról tudom, bármennyire is szeretem, hogy ő akkor fog ráérni, amikor éppen semmi dolga nem lesz (és itt nem munkára, hanem barátnőzésre kell gondolni).

De jó, beláttam, hogy tényleg az lesz a legjobb, ha maradunk a fenekünkön. Erre ma hazajött a férjem, hogy ő február 6.-án indul a barátaival nyaralni. Minden évben van pár barátos nyaralás, síelés és tudtam, hogy idén is lesz, de nem gondoltam, hogy egy újszülött babával itt hagy. Kiakadtam rá, mondtam, hogy akkor haza se jöjjön, ha elmegy, mert a zárakat lecseréltetem, a cuccait pedig bevitetem az irodájába. Erre a válasza az volt, hogy ne hisztizzek, nem hónapokra megy el, meg a baba úgyis alszik majd egész nap, nem kell itt egy hadseregnek őriznie. Aztán mondtam, hogy ez nem így megy, ketten vállaltuk. Annyit reagált, hogy akkor majd ha hazajön, én is elmehetek a barátnőimmel pihenni, neki nem lesz gond a gyerekünkre vigyázni egy hétig és nem is olyan önző, hogy megvonja tőlem a szórakozást.


Nagyon felhúztam magam, 2 órája folyamatosan fáj a fejem.

Rosszul gondolom szerintetek?


2015. okt. 27. 21:23
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
82%

Nekem a leírásod alapján a férjed sajnos nem tűnik egy tipikus apa-típusnak. Valószínű fogalma sincs mit jelent egy kisbaba, illetve mit jelent ha gyereke van az embernek. Ő még azt hiszi hogy az életetek nem fog változni semennyit sem és ugyanúgy élhet, azt csinálhat mint azelőtt, pedig nem. Ő az apja a gyereknek, közösen vállaltátok, neki is ki kell vennie a részét a feladatokból. Legalábbis egy normális családban így van. Nem úgy kell lerendezni hogy majd hívok egy bébiszittert ha gond lesz és le van tudva a baba.

És igen, egyértelmű, hogy egy újszülött mellől nem megyünk el 10 napra a haverokkal szórakozni, egy apának már nem a haverok kellene hogy legyenek a legfontosabb az életében, itt az ideje felnőni. Az meg megint tök gyerekes érv amit mond hogy majd te is elmehetsz wellnesselni a barátnőiddel - kétlem hogy egy anyának szülés utáni hetekben ezen járna az esze, ráadásul a szoptatás miatt még legalább egy évig nem mehet el napokra a baba mellől.

Azon is meglepődtem, hogy az itt válaszolók nagy része szerint tök normális, hogy szülés után csak az anya felelőssége a pici, hiszen csak eszik-alszik, meg egyesek azt bizonygatják hogy császár után pár nappal már semmi baja az embernek. És?? Az nem jelenti azt hogy apára nincs szükség ebben az időszakban, vagy bárki más segítő személyre.

Anyukád nem tud felmenni segíteni a szülés után?

2015. okt. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
78%
A szülés alapból nehéz, és ha te jobban éreznéd magad, ha itthon szülhetnél, akkor a férjednek bele kellett volna mennie hogy hazagyertek. Amúgy is, ha itt van az anyukád aki segítene. Én nem bíznék az anyós segítségében. A férjed hülye. Közel sem biztos, hogy egész nap aludni fog a baba. És ha hasfájós? Akkor egész nap és éjjel is ordítani fog. Fog kelleni a segítség, ezt ő is láthatná.
2015. okt. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
11%

1. bár nem reagálod túl de megértem, hogy rosszul esik, hogy itt hagy és megy nyaralni de ha őszinte vagy magadhoz, ismered a férjed, számíthattál rá, hogy ő ilyen így nagy meglepetés gondolom nem ért.

2. a gyereket el tudod látni egyedül, császárral szültem, semmi segítség, hasfájós volt, sírt éjjel és nappal de mivel a férjemnek üzleti útjai voltak az első hérom hétben egyedül voltam itthon és élünk, virulunk, imádják egymást a lányom meg az apja ahogy hazajött, rögtön tehermentesített amiben tudott és tiszta pótanyja lett a gyereknek. Minden azon múlik melyiktőöknek mi az elképzelése erről a 2-3 hétről. Ha Te végig fogod duzzogni meg sríni akkor nagy ára lesz, ha veszel egy nagy levegőt és megcsinálod (nem lehetetlen) akkor azzal mindenki jobban jár. Csak tisztázd vele, hogy ha hazajön mit kell vállalni és kinek, hogy innentől nem sétagalopp az életetek.

És megértem, hogy most rosszul érint, és részben igazad is vn de ezt a pasit választottad, ismerted és bár nem lesz egyszerű de megoldható az a két hét. Én nem uszítanálak összeveszésre mert csak rajtad múli, hogy reagálod ezt le és mit hozol ki belőle.

2015. okt. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én nem olyan régen szültem, és bevallom neked őszintén, egyáltalán nem olyan könnyű az első pár hét/hónap.

Mindig elképedve olvasom az ilyeneket, hogy "ó én egyedül voltam, és mindent egyedül csináltam, és minden szuperül ment azonnal"... lehet velem van a baj és béna vagyok, de én valahogy így éltem meg:

-non stop szoptatsz, szoptatások között fejsz

-a baba sokszor sír, még nem vagy olyan rutinos, hogy tudd mi a baja

-fáj azért még itt-ott (gátseb ha van, ha császáros vagy akkor a császárseb, nekem pl. az ízületeim is fájtak..)

-kialvatlan vagy

Egy szó mint száz nekem az egész napom elment úgy eleinte (első pár hét), hogy magamra nem túl sok időt tudtam fordítani, sem a lakásra... Mondom, lehet hogy én nagyon gáz vagyok és béna, mindig ez jut eszembe amikor arról olvasok, hogy más mindent szuperül csinált rögtön tök egyedül... De nekem nagyon is jól tudott esni, hogy ott volt a férjem, aki megcsinált ezt-azt, vagy csak hozott egy szendvicset, dajkálta a fiunkat amíg hajat mostam és hasonlók.

Vagy az anyukám, aki feljött amikor a párom dolgozott, főzött valamit, vigyázott a kicsire amíg leszaladtam a boltba, stb.

Lehet hogy meg tudnád csinálni egyedül is, biztosan megcsináltam volna én is, sőt nyilván nem voltak ott non-stop, én is sokat voltam egyedül, mindent meg lehet csinálni, de bocs hogy ezt mondom, gáz, hogy a férjed nem foglalkozik annyira a lelkeddel, hogy tudja, hogy jól esne ha ott lenne veletek. Akkor is ha olyan szerencsétek van, hogy olyan lesz a babátok aki eszik és alszik, nem fáj a hasa, stb.

A szüléssel kapcsolatban is: te fogod csinálni, így ne ő döntse el, hogy hol és miként történjen, és ki segítsen.. Hanem Te, de minimum közösen.

Nekem ez a véleményem.

Szerintem ülj le vele, beszéljétek meg, hogy gondolja át mi a fontossági sorrend az életében.

2015. okt. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!